Ligue 1: Luis Enrique annyira tartalékolt, hogy majdnem beleszaladt egy hatalmas pofonba a PSG

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2024.04.06. 23:09
Randal Kolo Muani és társai nem tudták megtörni a clermont-iakat (Fotó: AFP)
A PSG nem bírt a Clermont-nal a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 28. fordulójának szombati játéknapján: a párizsiak hazai pályán 1–1-es döntetlent játszottak az utolsó helyezettel.

PSG–CLERMONT 1–1

A Barcelona elleni szerdai BL-negyeddöntőre – és a tetemes pontelőnyre – tekintettel Luis Enrique tartalékolt: többek között Kylian Mbappé, Ousmane Dembélé, Gianluigi Donnarumma, Marquinhos és Vitinha is a kispadon kezdett, és akadtak olyan gyakran foglalkoztatott párizsi játékosok (Lucas Hernandez, Warren Zaïre-Emery, Bradley Barcola), akiket a PSG vezetőedzője be sem nevezett az utolsó helyezett elleni mérkőzésre.

Amelynek első félideje finoman fogalmazva nem sikerült a PSG-nek: Nordi Mukielét már a 13. percben le kellett cserélni sérülés miatt, a 17 éves párizsi reménység, Senny Mayulu szép gólját elkobozta a VAR-szoba (a másik tinédzser, Yoram Zague szabálytalankodott az akció közben), Habib Keita pedig egy megpattanó lövéssel megszerezte a vezetést a Clermont-nak, 0–1.

A szünet után sem változott az eredmény, a PSG Asraf Hakimi kapufás lövésénél járt a legközelebb az egyenlítéshez. Enrique sorban cserélte be alapembereit, Marquinhost, Mbappét, Li Kang Int, és a nyomasztóvá váló fölény végül gólt eredményezett: a 85. percben Goncalo Ramos kényszerítőzött Mbappéval, és a visszakapott labdát közelről a hálóba gurította, 1–1.

Egy kis stat: Kylian Mbappé a 300. tétmérkőzését játszotta a PSG-ben, ezeken 346 gólban játszott főszerepet: 251-et ő szerzett, 95-öt előkészített. (Stats Foot)

A végjátékban is folytatódó támadások nem hoztak újabb párizsi gólt, a győzelem elmaradt, igaz, legalább nem lélekromboló vereségbe torkollott a Barca elleni főpróba.

A bennmaradásért küzdő, hatalmasat harcoló Clermont egymás után harmadszor szerzett pontot a PSG ellen: szemszögéből egy győzelem és két döntetlen a legutóbbi csaták mérlege.

LENS–LE HAVRE 1–1

A kora esti mérkőzés előtt a Lens hívei abban reménykedtek, hogy csapatuk két vereség után kilábol a hullámvölgyből, de a várt siker elmaradt: hiába emelt szép gólt Przemyslaw Frankowski (VIDEÓ ITT!), csak egy pont maradt a Bollaert-stadionban, a bennmaradásért harcoló Le Havre – amely szintén két zakó után éledezett – egy hajrábeli tizenegyessel kiharcolta a döntetlent. A magyar válogatott Loic Nego végig a pályán volt a vendégeknél.

FRANCIA LIGUE 1
28. FORDULÓ, szombati mérkőzések
PSG–Clermont 1–1 (G. Ramos 85., ill. H. Keita 32.)
Lens–Le Havre 1–1 (Frankowski 58., ill. Sabbi 78. – 11-esből)

Pénteken játszották
Lille–Olympique Marseille 3–1 (J. David 54. – 11-esből, Cabella 71., G. Gudmundsson 84., ill. Ismaily 81. – öngól)