Ligue 1: a 97. percben kapott gólt, így csak ikszelt a tabellát vezető Monaco

2023.09.17. 15:21
Mendy visszatért, a Lorient pontot mentett a végén (Fotó: AFP)
Nem lassít a Monaco, legyőzte a Lorient-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 5. fordulójának vasárnapi játéknapján, így továbbra is veretlenül áll a tabella élén.

Gyorsan, már a második percben vezetést szerzett a Lorient, de a Monaco az első félidőben egyenlíteni, a 69. percben fordítani tudott – utóbbi gólt az a Folarin Balogun szerezte, akit az Arsenaltól vettek a hercegségbeliek, s aki először kezdett.

A slusszpoén azonban még hátra volt, hiszen a 97. percben jött Romain Faivre gólja, amivel 2–2 lett a vége. A Monaco ezzel az iksszel is marad a tabella élén, 5 kör után még veretlen.

Érdekesség, hogy pályára lépett a korábbi Monaco- és Manchester City-játékos, Benjamin Mendy a Lorient-nál, aki rendőrségi ügye, s az abból adódó eltiltások miatt több mint két éve nem játszott hivatalos mérkőzésen.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A Clermont a hosszabbításban tizenegyest hibázott, így alulmaradt a Nantes-tal szemben. A Montpellier betalált a végén a Strasbourg ellen, ám a gólt a VAR érvénytelenítette, így végült ikszelt a csapat Strasbourgban. A Brest fordítás után nyert Reimsben. A Marseille és a Toulouse gól nélküli döntetlent játszott egymással.