Hamilton kicsúszott, de így is csak megközelíteni tudták

2014.10.11. 09:54
A pályát szegélyező falakon túl igazi szépségei vannak Szocsinak (Fotók: Action Images)
Lewis Hamilton a péntek délutáni szabadedzés után szombat délelőtt is a leggyorsabb volt az Orosz Nagydíjon, megelőzve csapattársát, Nico Rosberget, illetve a Williamsszel száguldó Valtteri Bottast. A pénteken remeklő McLarennel Jenson Button csak a 11. lett, míg Kevin Magnussen váltóhiba miatt leállt, így öt rajthelyes büntetést kap. Szintén visszasorolják Nico Hülkenberget és Pastor Maldonadót.

Lewis Hamilton csak egy mért kört tett meg a lágy gumikon az Orosz Nagydíj 3. szabadedzésén, de ez is bőven elég volt ahhoz, hogy az élen zárja a tréninget. Az angol a második gyors körében megcsúszott a Mercedesszel, tönkretette a gumikat az autóján, és bement a boxba.

Így is három tizeddel gyorsabb volt csapattársánál, Nico Rosbergnél, aki a sokadik lágy gumis mért körében volt a leggyorsabb, azaz az abroncsok kopása egyáltalán nem tényező az Orosz Nagydíjon.

Rosberghez Valtteri Bottas került legközelebb a Williamsszel, de a Red Bull is éledezni látszik Daniel Ricciardóval a volánjánál.

A McLarennek ugyanakkor nem volt jó edzése, Jenson Button a 11. helyen zárta a tréninget, Kevin Magnussen pedig már az elején leállt váltóhiba miatt. A dán váltócsere miatt öt rajthelyes büntetést kap, akárcsak Nico Hülkenberg, aki a Japán Nagydíj végén állt le váltóhiba miatt, de mivel a piros zászlós leintés miatt két körrel korábbi eredmény lett a hivatalos végeredmény, a német pórul járt – igaz, így szerzett Szuzukában négy pontot.

Pastor Maldonado is Japánból hozott magával öt rajthelyes büntetést, a 6. motorjáért járó szankció fennmaradó részét hozta át Szocsiba.

Az időmérő magyar idő szerint 13 órakor kezdődik.

Pastor Maldonado venezuelai Lotus-Renault idő nélkül 2

11.02 Vége az edzésnek, Hamilton zárt az élen Rosberg, Bottas, Ricciardo, Massa és Kvjat előtt.

10.59 Rosberg és Bottas is javított, a német 3 tizedre van Hamiltontól, a finn 81 ezredre a némettől.

10.58 Chilton Marussiájában a főtengely hibásodott meg, az időmérőre megpróbálják megjavítani.

10.56 A német egyelőre nem tud javítani, Hamilton köre a második mérőpontnál egy tizeddel volt jobb, mint az előző – azaz van még benne.

10.54 Ezeken a gumikon nem jön vissza, Rosberg lehetőséget kapott arra, hogy megmutassa, milyen gyors – jelenleg majdnem egy másodperccel elmarad csapattársától.

10.53 Hamilton a következő gyors körében az első szektorban gyorsabb volt, mint korábban, de az utolsó előtti kanyarban kicsúszott, és inkább visszatért a boxba.

10.52 Bottas, Rosberg és Massa 1:40 alatt ebben a sorrendben. Button megelőzte Ricciardót.

10.51 Bottas a 3., Ricciardo a 4. helyen. Mit megy Rosberg?

10.49 Hamilton 1:38.726-tal az élen. Két másodpercet javított – már az első mért körében. Majdnem egy másodperccel gyorsabb, mint pénteken.

10.48 Button 1:40.7-tel a 4. helyre jött fel, sokan vannak kint a lágy gumikon, éppen azért ilyen korán, hogy kiderítsék, ma is gyorsul-e a harmadik, negyedik körben.

10.47 Räikkönen 1:41.0-ra javított, 1.1 másodpercet faragott. Pénteken három-négy jó kör volt a lágy gumikban, ez lehet a helyzet most is.

10.46 Chilton Marussiáját körbeállják a Marussia szerelői, valami gond lehet.

10.45 Räikkönen az első a lágy gumikon. Jelenleg a 12. helyen áll 1:42.1-gyel. Button is kijött, ő a 13.

Alonso a 3-as kanyarban

10.43 „Kevin problémája nem befolyásol téged” – egy jó hír Buttonnak.

10.40 A McLaren eddig nagyon csendes péntekhez képest, Magnussen ugyebár leállt, de Button sem brillírozik, a 13. helyen áll. A Williams viszont kezdi megmutatni valós erejét, Massa a 3. Bottas mögött.

10.37 Rosberg viszont felgyorsult, 1:40.178-cal vette át a vezetést.

10.36 Hamilton a következő körét is jól kezdte, de egyikben sem ment gyorsabban a teljes körön, mint addig.

10.31 Bottas 1:40.655-tel az élre ugrott a Williamsszel. Hamilton is gyors körön, az első szektorban csúcsidőt ment.

10.28 Bottas feljött a 4. helyre, majd Alonso megelőzte a Ferrarival. Ők még 1:41-en kívül vannak, eddig csak Hamilton, Rosberg és Kvjat ment be alá.

10.27 Maldonado nem jött ki, a venezuelai várhatóan nem is köröz már ezen az edzésen. Hajtásláncának elektronikus részével van baj.

10.25 Sokan a pályára hajtottak, immár Ricciardo is. Bő fél óra maradt.

Gumitípusok: közepesen kemény, lágy

10.22 Az első edzésnap után nagy vita kezdődött a pályáról: két fő tábor van, az egyik szerint Valenciára, a másik szerint Jongnamra hasonlít a pálya. Nehéz eldönteni, de Tilke városi pályáinak azonos vonása, hogy az aszfaltcsíkot egy-másfél méteres fal plusz három-négy méter magas drótkerítés szegélyezi. Ezzel jellegtelenné válnak az ilyen pályák, de fő a biztonság természetesen.

10.20 Az óra nem áll meg, azaz a megszakítás okozta időveszteséget utólag nem pótolják, mert két órának el kell telnie a szabadedzés és az időmérő között.

10.19 Az 5-ös kanyarban áll a McLaren – nagyon jól indult a csapat hétvégéje, kár ezért a műszaki hibáért.

10.18 A pénteki napot a második helyen záró Kevin Magnussen autója leállt a pályán. Akárcsak Ricciardo pénteki esetében, piros zászlóval megszakították az edzést.

10.14 Maldonado 5 rajthelyes büntetést hozott magával a Japán Nagydíjról motorcseréje miatt, míg Hülkenberg a Szuzukában tönkrement váltója miatt kapott öt rajthelyes büntetést.

Még egy kis szocsi városrészlet a falak mögül

10.13 Rosberg a 2. helyre jött vissza. Maldonadónak ki kellett szállnia a Lotusból, Ricciardo, aki a 2. edzés végén leállt a pályán, még el sem indult.

10.12 Hamilton újra az élen, 1:40.725 az ideje., Kvjat a 2., Vettel a 3. pozícióban.

10.11 Szocsiban a pálya melletti nagy színpadon este Lenny Kravitz-koncert lesz, jelenleg a GP2-es pilótákkal tartanak beszélgetést. Több ezren figyelik az eseményt.

10.10 Hamilton máris csak a 3., Rosberg 1:41.859-cel az élen, Vettel a második.

10.09 Hamilton 1:42.030 perccel az első helyen. Az előnyét az is csökkentheti Rosberghez képest péntek óta, hogy a csapat átállíthatta a német autóját Hamilton beállításaira, és Rosberg megvizsgálhatta, hol nyer időt Hamilton vele szemben. Ebben nagyon jó Rosberg.

10.06 Vergne 1:42.600 perccel az élen, Vettel elindult a boxba, de a mérnöke mondta, maradjon a pályán – az utolsó pillanatban vágott vissza a pálya ívére. A négyszeres világbajnokról a Red Bull tulajdonosa elmondta, a csapatnak már nincs rá szüksége. Próbálják nyugtatni magukat.

10.05 Sutilé az első mért kör, a Sauber pilótája 1:43.4332-t ment. Kvjat 1:42.988-cal megelőzte.

10.01 Egy-egy kör után visszatérnek a pilóták a boxba.

10.00 Elkezdődött az edzés. Chilton vezérletével a pályán a pilóták. A Marussia egy autót indít, Jules Biabnchié a francia pilóta iránti tiszteletből a hét végén a garázsban marad. A francia állapota továbbra is kritikus, de stabil.

9.59 Szocsiban a levegő 21 fokos, az aszfalt még csak 17. Süt a nap, a pálya hőmérséklete várhatóan gyorsan feljebb kúszhat.

9.55 Az FIA szombat reggel közölte, hogy két módosítást is végrehajtott az Orosz Nagydíj helyszínén: a 2-es kanyar sok pénteki levágása miatt három fekvőrendőrt is elhelyeztek a kanyar belső ívén a kerékvető és a bukótér között, míg a szűk boxutcában a megengedett maximális sebességet 80-ról 60 kilométer per órára csökkentették.