Rögbi: a céltalan angoloknak nem volt esélyük Írországban

2015.03.01. 21:36
Az ír Simon Zebót döntik le az angolok (Fotók: Reuters)
A 2015-ös rögbi Hat Nemzet-kupa harmadik fordulójában Wales és Olaszország is vendégként nyert – előbbi Franciaországban, utóbbi Skóciában –, míg a forduló rangadóján Anglia kikapott Írországban

SKÓCIA–OLASZORSZÁG

A skótok a 7. percben céllal kezdtek, de még mielőtt érvényre juthatott volna az ennek köszönhető önbizalom, az olaszok gyorsan válaszoltak. A vendégek a szünet előtt ismét céllal kedveskedtek, de miután a túloldalon Greig Laidlaw szorgosan értékesítette a büntetőket (4/4-gyel zárt), kinézett a skót siker. Az olaszok azonban ezt nem így gondolták, és a 79. percben szerzett céllal fordítottak. A jelenlévő 62 ezer néző többségének legnagyobb bánatára. A skótok továbbra is pont nélküliek, egyedüliként a mezőnyben. Az olaszok legutóbb 2013-ban győztek Hat Nemzet-meccsen, idegenben 2007 óta nyeretlenek voltak. Akkor is Skóciában jött össze nekik a bravúr (3717).

2010: Franciaország

Skóciához hasonlóan Párizsban is a vendégcsapat nyert. A Stade de France-ban 79 ezer néző látta, hogy a második félidő közepén előbb a walesiek, majd a franciák vittek célt, így a találkozót az döntötte el, hogy amíg a hazaiak rúgója, Camille Lopez két büntetőt is elvétett a négyből, addig Leigh Halfpenny a neki megadott öt büntetőből mindet értékesítette. Így a walesi pontok háromnegyedét szerezte. A 22 éves George North minden idők legfiatalabb rögbiseként érte el az 50. válogatottságot (47 walesi, három Lions), az eddigi csúcstartó ausztrál Joe Roffnak ez 24 évesen jött össze.

ÍRORSZÁG–ANGLIA

A forduló rangadóján a címvédő írek Dublinban tíz pontot vertek a leghangosabb trónkövetelő angolokra. A különbséget az jelentette, hogy az írek a második félidő elején célt vittek, ugyanez az angoloknak az egész meccsen nem jött össze. Emellett a mezőnymunkának köszönhetően a házigazdák büntetőből is többet lőhettek – öt a három ellen –, mint a vendégek. A rúgók pontpárbaját Jonathan Sexton nyerte, aki 14 pontot szerzett, ellenben George Forddal, aki kilencig jutott, igaz, ebbe egy sikeres dropgól is belefért.

Írország–Anglia 19–9
Az állás: 1. Írország 6 pont (63–23), 2. Anglia 4 (77–52), 3. Wales 4 (62–57), 4. Franciaország 2 (39–46), 5. Olaszország 2 (42–92), 6. Skócia 0 (50–63)
4. FORDULÓ (március 14–15.)