Speciális olimpia: újabb kilenc érmet szereztek a magyarok

N. R.N. R.
2023.06.23. 21:28
Volt ok az ünneplésre, csak úgy záporoztak a magyar érmek (Fotó: Magyar Speciális Olimpiai Szövetség)
A hatodik versenynapot követően 13 arannyal, 9 ezüsttel és 12 bronzzal áll a magyar küldöttség a speciális olimpián, ugyanis a mieink pénteken újabb kilenc éremmel bővítették a kollekciót.

A cselgáncsozók Lipták Viktória sikerét követően örülhettek ismét aranynak, ugyanis Krizonits Ádám a legerősebb divízióban nyerte meg súlycsoportja küzdelmeit. Erőemelésben az első magyar aranyat Baranyi Elemér szállította fekvenyomásban, míg a görkorcsolyázók a 2×100 méteres váltók küzdelmeiben remekeltek. A Barna László–Buzás Imre fiú páros a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel, a Czibula Ilona–Mente Teréz kettős pedig ezüstérmes lett.

Úszásban két értékes ezüstéremmel zárult a versenynap: Varga Máté 50 méter pillangón, Megyesi Orsolya pedig 100 méter vegyesen állhatott egyaránt a dobogó második fokára. Az atlétáknál távolugrásban Takács Adél aranyérmet, Szőcs Diána bronzérmet szerzett, ahogy a bowlingos Kovács Barbara is harmadik lett.

Az értelmi fogyatékossággal élő és tanulásban akadályozott sportolók világeseménye június 25-ig tart.