HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.08.02 13:30 Frissítve: 2018.08.02 13:32

BL, El: a Vidinek még két párharca biztosan lesz, ha bármelyiket megnyeri, főtáblás

A magyar bajnok Mol Vidi FC a Bajnokok Ligája második selejtezőjéből is továbbjutott, mivel 1–0-s összesítéssel kiejtette a bolgár aranyérmes Ludogorecet. A székesfehérváriak ezzel „karnyújtásnyira” kerültek az Európa-liga főtáblájától, amelyhez elegendő csupán egy párharcot megnyerniük a rájuk váró két ütközet közül. A Bajnokok Ligája csoportköréhez még két rivális ellen kellene bizonyítaniuk Marko Nikolicséknak. Sorsolás augusztus 6-án!

HIRDETÉS
Kovács Istvánéknak még legalább egy párharcot nyerniük kell a főtáblához (Fotó: Török Attila)

 

Mint ismert, a Vidi a BL harmadik selejtezőkörében a svéd Malmővel néz farkasszemet – előbb Svédországban, majd egy héttel később Felcsúton.

• Ha a Vidi továbbjut a Malmö ellen…

Akkor a BL-selejtező 12 csapatos playoffkörébe jut (ezen belül a bajnoki ág 8 csapata közé), s nem lesz kiemelt. Innentől „csak” egy párharcot kellene nyernie a BL-főtáblához, viszont az Európa-liga csoportköre garantált, hiszen a vesztes csapatok egyből az El-főtáblára kerülnek.

A székesfehérváriak a BL-playoffkörben akár az osztrák Red Bull Salzburggal, a holland PSV-vel, a skót Celtickel és a Kleinheisler Lászlót foglalkoztató, kazah Asztanával is összefuthatnak.

• Ha a Vidi nem veszi sikerrel a Malmö elleni párharcot…

Akkor sem ér véget az európai kaland! Az UEFA idei újításának köszönhetően a BL-selejtezőből kieső mindegyik együttes bizonyíthat a második számú kupasorozatban.

Ha a magyar bajnok bicskája beletörik a Malmőbe, az Európa-liga playoffkörében találja magát – méghozzá kiemeltként a bajnoki ágon. A képlet itt egyszerű, a párharcok győztesei bejutnak a csoportkörbe, a veszteseknek maradnak a hazai küzdelmek.

Az biztos, hogy az El-playoffkörben olyan ellenfelet nem kaphat a Vidi, amely szintén a BL-selejtező harmadik köréből érkezik, de például a második fordulóban búcsúztatott Ludogorec ismét összekerülhet a fehérváriakkal – csakúgy, mint a lengyel Legia Warszawa, a román CFR Cluj, a norvég Rosenborg, a dán Midtjylland vagy az izraeli Hapoel Beer-Seva.

Összegezve a fentieket a képlet egyszerű: ha a Vidi kiejti a Malmőt, bejut legalább az El-csoportkörbe (illetve akkor is El-csoportkörös, ha a Malmővel szemben kiesik, de sikerrel veszi az El-playoffkört), míg a BL-főtáblához két párharcot kell megnyernie – elsőként a Malmö ellenit.

Az UEFA jövő hétfőn készíti el a rájátszás párosításait.

BAJNOKOK LIGÁJA, 2018–2019
SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
BAJNOKI ÁG
1. MÉRKŐZÉS

Augusztus 7., kedd:
19.00, Malmö: Malmö FF (svéd)–MOL VIDI FC
VISSZAVÁGÓ
Augusztus 14., kedd:

20.00, Felcsút: MOL VIDI FC–Malmö FF (svéd)

TOVÁBBI PÁROSÍTÁSOK
BAJNOKI ÁG

Celtic (skót)–AEK Athén (görög)
RB Salzburg (osztrák)–Shkëndija (macedón)
Crvena zvezda (szerb)–Spartak Trnava (szlovák)
Qarabag (azeri)–BATE Boriszov (fehérorosz)
Asztana (kazah)–Dinamo Zagreb (horvát)

NEM BAJNOKI ÁG
Standard Liege (belga)–Ajax (holland)
Benfica (portugál)–Fenerbahce (török)
Slavia Praha (cseh)–Dinamo Kijev (ukrán)
PAOK (görög)–Szpartak Moszkva (orosz)

EURÓPA-LIGA 2018–2019
SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ

BAJNOKI ÁG
Ludogorec Razgrad (bolgár)–Zrinjski (bosnyák)/Valletta (máltai)
Legia Warszawa (lengyel)–F91 Dudelange (luxemburgi)/Drita (koszovói)
Sutjeszka (montenegrói)/Alaskert (örmény)–CFR Cluj (román)
Olimpija Ljubljana (szlovén)/Crusaders (északír)–HJK Helsinki (finn) 
Sheriff (moldovai)–FC Santa Coloma (andorrai)/Valur Reykjavík (izlandi)
Cork City (ír)–Rosenborg (norvég)
Spartaks Jurmala (lett)/La Fiorita (San Marinó-i)–Suduva (litván)
The New Saints (walesi)/Lincoln Red Imps (gibraltári)–Midtjylland (dán)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–APOEL (ciprusi)/FC Flora Tallinn (észt)
Torpedo Kutaiszi (grúz)/Víkingur Göta (feröeri)–Kukësi (albán)

NEM BAJNOKI ÁG
Sevilla (spanyol)/ÚJPEST–Zalgiris Vilnius (litván)/Vaduz (liechtensteini)
Ufa (orosz)/Domzale (szlovén)–BUDAPEST HONVÉD/Progres Niederkorn (luxemburgi)
Jagiellonia (lengyel)/Rio Ave (portugál)–Gent (belga)
Szpartak Szubotica (szerb)/Sparta Praha (cseh)–Bröndby (dán)
B36 Tórshavn (feröeri)/Besiktas (török)–LASK Linz (osztrák)/Lilleström (norvég)
FK Zeljeznicar (bosnyák)/Apollon Limassol (ciprusi)–Dinamo Breszt (fehérorosz)/Atromitosz (görög)
RB Leipzig (német)/Häcken (svéd)–U Craiova (román)
Pjunik (örmény)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)/Radnicski Nis (szerb)
Zorja Luhanszk (ukrán)–Braga (portugál)
Hibernian (skót)/Aszterasz Tripolisz (görög)–Molde FK (norvég)/KF Laci (albán)
Djurgarden (svéd)/Mariupol (ukrán)–Ventspils (lett)/Bordeaux (francia)
DAC (szlovák)/Dinamo Minszk (fehérorosz)–Zenit (orosz)
Hapoel Haifa (izraeli)/FH Hafnafjördur (izlandi)–Atalanta (olasz)/FK Sarajevo (bosnyák)
Hajduk Split (horvát)/Szlavija Szófia (bolgár)–Rudar Velenje (szlovén)/FCSB (román)
CSZKA Szófia (bolgár)/Admira Wacker (osztrák)–Stjarnan (izlandi)/FC Köbenhavn (dán)
Ajax (holland)/Sturm Graz (osztrák)–Dundalk (ír)/AEK Larnaca (ciprusi)
Genk (belga)–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)/Lech Poznan (lengyel)
Olympiakosz (görög)–Luzern (svájci)
St. Gallen (svájci)/Sarpsborg (norvég)–HNK Rijeka (horvát)
Viitorul Constanta (román)/Vitesse (holland)–PAOK (görög)/Basel (svájci)
Sigma Olomouc (cseh)–Kajrat Almati (kazah)/AZ Alkmaar (holland)
NK Osijek (horvát)/Rangers (skót)–Csihura Szacshere (grúz)/Maribor (szlovén)
Istanbul Basaksehir (török)–Aberdeen (skót)–Burnley (angol)
Nordsjaelland (dán)/AIK (svéd)–Partizan Beograd (szerb)/Trakai (litván)
Balzan (máltai)/Slovan Bratislava (szlovák)–Rapid Wien (osztrák)
Górnik Zabrze (lengyel)/Trencín (szlovák)–Feyenoord (holland)

BL-KULCSDÁTUMOK
Június 12.:
az előselejtező sorsolása
Június 19.: a selejtező 1. és 2. fordulójának sorsolása
Június 26. és 29.:
előselejtező elődöntő, döntő
Július 10–11.:
selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések
Július 17–18.: selejtező, 1. forduló, visszavágók
Július 23.: a selejtező 3. fordulójának sorsolása
Július 24–25.: selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzések
Július 31.–augusztus 1.: selejtező, 2. forduló, visszavágók
Augusztus 6.:
a selejtező rájátszásának sorsolása
Augusztus 7–8.:
selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzések
Augusztus 14–15.: selejtező, 3. forduló, visszavágók
Augusztus 21–22.: selejtező, rájátszás, 1. mérkőzések
Augusztus 28–29.: selejtező, rájátszás, visszavágók
Augusztus 30.: a csoportkör sorsolása, Monaco
Szeptember 18–19.: csoportkör 1. forduló
Október 2–3.: csoportkör 2. forduló
Október 23–24.: csoportkör 3. forduló
November 6–7.: csoportkör 4. forduló
November 27–28.: csoportkör, 5. forduló
December 11–12.: csoportkör, 6. forduló
December 17.: a nyolcaddöntő sorsolása
2019
Február 12–13.: nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
Február 19–20.: nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
Március 5–6.: nyolcaddöntő, visszavágók
Március 12–13.: nyolcaddöntő, visszavágók
Március 15.: a negyeddöntő sorsolása
Április 9–10.: negyeddöntő, 1. mérkőzések
Április 16–17.: negyeddöntő, visszavágók
Április 19.: az elődöntő párosításának és a döntő házigazdájának sorsolása
Április 30.–május 1.: elődöntő, 1. mérkőzések
Május 7–8.: elődöntő, visszavágók
Június 1.: döntő, Madrid, Wanda Metropolitano (az Atlético Madrid stadionja)

EL-KULCSDÁTUMOK
Június 12.: az előselejtező sorsolása
Június 19.:
a selejtező 1. és 2. fordulójának sorsolása
Június 28.:
előselejtező, 1. mérkőzések
Július 5.: előselejtező, visszavágók
Július 12.:
selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések
Július 19.: selejtező, 1. forduló, visszavágók
Július 23.:
a selejtező 3. fordulójának sorsolása
Július 26.:
selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzések
Augusztus 2.: selejtező, 2. forduló, visszavágók
Augusztus 6.:
a selejtező rájátszásának sorsolása
Augusztus 9.:
selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzések
Augusztus 16.: selejtező, 3. forduló, visszavágók
Augusztus 23.: selejtező, rájátszás, 1. mérkőzések
Augusztus 30.: selejtező, rájátszás, visszavágók
Augusztus 31.: a csoportkör sorsolása, Monaco
Szeptember 20.: csoportkör 1. forduló
Október 4.: csoportkör 2. forduló
Október 25.: csoportkör 3. forduló
November 8.: csoportkör 4. forduló
November 29.: csoportkör, 5. forduló
December 13.: csoportkör, 6. forduló
December 17.: a 32-es tábla sorsolása
2019
Február 14.: a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzések
Február 21.: a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzések
Február 22.: a nyolcaddöntő sorsolása
Március 7.: nyolcaddöntő, visszavágók
Március 14.: nyolcaddöntő, visszavágók
Március 15.: a negyeddöntő sorsolása
Április 11.: negyeddöntő, 1. mérkőzések
Április 18.: negyeddöntő, visszavágók
Április 19.: az elődöntő párosításának és a döntő házigazdájának sorsolása
Május 2.: elődöntő, 1. mérkőzések
Május 9.: elődöntő, visszavágók
Május 29.: döntő, Olimpiai Stadion, Baki

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.11.08 23:00:35

Bajnokok Ligája THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. A világ most újból videobíróért kiált.

2018.11.08 11:56:51

Bajnokok Ligája nemzetisport.hu

A Juve-szurkolók hergelése kapcsán összegyűjtöttük emlékezetes ünnepléseit és balhéit.

2018.11.07 20:50:28

Bajnokok Ligája nemzetisport.hu

A címvédő leiskolázta Csehországban a Plzent, a CSZKA Moszkvát legyőző AS Romával együtt 9 pontos.

2018.11.07 20:42:31

Bajnokok Ligája nemzetisport.hu

Úgy nézett ki, csak az a kérdés, mennyire nyeri a rangadót a Juventus, ám a hajrá elképesztő fordulatot hozott.

HIRDETÉS
HIRDETÉS