PL: kiállítás, tizenegyes, nehezen nyert az Aston Villa

K. T. I.K. T. I.
2020.09.21. 20:55
John Egant (jobbra) már a 12. percben kiállította a játékvezető (Fotó: AFP)
Az Aston Villa több mint 80 percet emberelőnyben futballozva 1–0-ra megverte a Sheffield Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2020–2021-es idényének második fordulójában.

A Sheffield United, mondhatni, egyik mumusához készült: a Villa otthonában zsinórban 13 meccse volt veretlen a vendégcsapat. A birminghamiek hét győzelmet és hat döntetlent hoztak össze ez idő alatt – a Premier League-ben három győzelmet és egy döntetlent a sorozat részeként.

Már a 12. percben öles lépéssel került közelebb a negatív széria folytatásához a Sheffield: Graham Scott kissé szigorúnak tűnő ítélettel kiállította a csapatkapitány John Egant. Az esetet hosszasan videózták a VAR-szobában, végül pedig helybenhagyták az ítéletet.

Nem ez volt az utolsó alkalom, hogy a videobíró főszerepet kapott: az emberhátrányban masszívan védekező, s időről időre jól kontrázó United a 33. percben kiharcolt egy tizenegyest. Matt Targett lába akadt össze Oliver Burke lábával – Scott ismét határozottan ítélkezett, a VAR pedig ismét jogosnak találta a döntést, igaz, többszöri visszajátszásra volt szükség ezúttal is.

Csakhogy a dráma tetőfokán jött Emiliano Martínez, az Arsenaltól 18 millió fontért cserébe szerződtetett kapus, aki első Aston Villa-mezben lejátszott meccsén rögvest egy kivédett büntetővel debütált! John Lundstram leszegett fejjel, középmagasan a kapu jobb oldalát célozta, az argentin pedig eltalálta az irányt.

A szünet után a Sheffield már nem bírta a kapujára nehezedő nyomást, a 63. percben Ezri Konsa szöglet utáni fejesével megszerezte a vezetést a Villa (1–0). A 22 éves védő a legutóbbi négy bajnokiján már másodszor volt eredményes, az azt megelőző 137 meccsén összesen egyszer.

Az Aston Villa 72 százalékos labdabirtoklási fölény mellett, tizenhét gólszerzési kísérlettel, igaz, csak három pontos próbálkozással zárta a bő 90 percet, míg a Sheffield United az egész meccsen csak egyszer találta el a kaput – Lundstram tizenegyese volt az.