Kezdésnek kínos pofon: otthon kapott ki a Manchester United

H. D.H. D.
2020.09.19. 18:20
A Manchester United otthon kapott ki a Crystal Palace-tól (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójának szombati játéknapján a Manchester United hazai pályán 3–1-re kikapott a Crystal Palace-tól.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
MANCHESTER UNITED–CRYSTAL PALACE 1–3 (0–1)
Manchester, Old Trafford, zárt kapuk mögött. Vezette: Atkinson
Manchester United: De Gea – Fosu-Mensah (Ighalo, 83.), Lindelöf, Maguire, Shaw – Pogba (Van de Beek, 67.), McTominay – D. James (Greenwood, a szünetben), B. Fernandes, Rashford – Martial. Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
Crystal Palace: Guaita – Ward, Kouyaté, Sakho, Mitchell – Townsend, McArthur, McCarthy (Milivojevics, 88.), Schlupp (Eze, 76.) – Ayew (Batshuayi, 82.), Zaha. Menedzser: Roy Hodgson
Gólszerző: Van de Beek (81.), ill. Townsend (7.), Zaha (74., 85. – az elsőt 11-esből)

A Manchester United idénybeli első tétmérkőzését játszotta, mivel az 1. fordulóbeli összecsapását elhalasztották a hosszúra nyúlt európai kupaszereplése miatt.

Ole Gunnar Solskjaer csapata hazai pályán fogadta a Crystal Palace-t amely meglepetésre már a 7. percben vezetést szerzett: Tyrick Mitchell remek indítása után Jeffrey Schlupp húzott el Victor Lindelöf mellett, majd a lapos beadására remek ütemben érkezett Andros Townsend, aki végül állítgatás nélkül kilőtte a jobb alsó sarkot. 0–1

A folytatásban a Manchester United csak elvétve tudott veszélyeztetni – mindössze egy Paul Pogba-lövést jegyezhettünk fel –, míg a vendégek Jordan Ayew révén növelhették volna az előnyüket, lövését azonban David de Gea bravúrral védte az első félidő ráadásában.

A fordulás után sem változott a játék képe, Roy Hodgson csapata játszott fölényben, ez pedig hamarosan egy újabb gólban mutatkozott meg. A 72. percben Ayew tizenegyesét védte De Gea, a hazaiak kapusa azonban mindezt szabálytalanul tette, a megismételt tizenegyest pedig Wilfried Zaha már nem hibázta el. 0–2

A hajrában a 67. percben pályára lépő Donny van de Beek szépített: a labda szerencsés körülmények között került a debütáló holland középpályás elé, ő pedig kíméletlenül a kapuba küldte azt (1–2). Ennek ellenére nem maradt izgalom a hajrára, mivel a 85. percben Zaha lerázta magáról Lindelöföt, majd másodszor is beköszönt. 1–3

A Crystal Palace így meglepetésre 3–1-re nyert, a Manchester United pedig elveszítette a nyolc hónapja tartó bajnoki veretlenségét.

A mérkőzés összefoglalója

A forduló további programja
Szombat
Everton–West Bromwich Albion 5–2 (Calvert-Lewin 31., 62., 66., James Rodríguez 45., M. Keane 54., ill. Diangana 10., Pereira 47.)
Leeds United–Fulham 4–3 (H. Costa 5., 57., Klich 41. – 11-esből, Bamford 50., ill. Mitrovics 34. – 11-esből, 67., Reed 63.)
Arsenal–West Ham United 2–1 (Lacazette 25., Nketiah 86., ill. Antonio 45.)
Vasárnap
13.30:Southampton–Tottenham Hotspur (Tv:Spíler1)
15.00:Newcastle United–Brighton (Tv:Digi Sport1)
17.30:Chelsea–Liverpool (Tv:Spíler1)– élőben az NSO-n!
20.00:Leicester City–Burnley (Tv:Digi Sport2)
Hétfő
19.00:Aston Villa–Sheffield United (Tv:Spíler1)
21.15:Wolverhampton–Manchester City (Tv:Spíler1)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+6. perc: Véget ért a mérkőzés, a Crystal Palace 3–1-re legyőzte a Manchester Unitedet!

90. perc: Hat perc a ráadás.

88. perc: Cseréltek a vendégek, Milivojevics állt be McCarthy helyére.

85. perc: GÓL! MEGINT KETTŐVEL VEZET A CRYSTAL PALACE! Egy balról érkező lapos passz után Wilfried Zaha lefordult Lindelöfről, tolt néhányat a labdán, majd jobbal, 15 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

83. perc: A hazaiak is változtattak, Fosu-Mensah helyére Ighalo állt be.

82. perc: Cserélt a Crystal Palace, Ayew le, Batshuayi be.

81. perc: GÓL! SZÉPÍTETT AZ MU! Egy bal oldali beadás után Wardól Donny van de Beek elé pattant a labda, a holland pedig állítgatás nélkül, jobbal, hét méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1–2

76. perc: Cseréltek a vendégek, Eze érkezett Schlupp helyére.

74. perc: GÓL! EZ MÁR BENT VAN! Ezúttal Wilfried Zaha végezte el a büntetőt, és magabiztosan a keresztléc alá bombázta a labdát. 0–2

74. perc: Atkinson megállítja a játékot, a büntetőt pedig lehet, hogy újra fogják rúgni. Újabb videózás jön, mivel De Geának egyik lába sem volt a gólvonalon. Igen, megismétlik a tizenegyest!

72. perc: KIMARADT! Ayew a jobb alsót vette célba, de De Gea odaért és védett, másodszorra pedig meg is fogta a labdát.

69. perc: Tizenegyes? Ayew tört be a tizenhatoson belülre, próbálkozása után pedig a labda eltalálta Lindelöf kezét. Videobírózás jön, Atkinson megadja!

68. perc: Lindelöf próbálkozott a szöglet után, de nem találta el a kaput.

67. perc: Cserélt Solskjaer, Pogba helyére a debütáló Donny van de Beek állt be.

65. perc: Zaha bombázta a léc alá a labdát, de mindezt lesről tette, így érvénytelenítették a találatot.

64. perc: Maguire is besárgult, Zaha ellen szabálytalankodott.

60. perc: Lehetőség! Egy bal oldali beadása után Ward nem tudta elfejelni a labdát, így Greenwood bólinthatott, de nem találta el a kaput.

58. perc: Fosu-Mensah Mitchellt rúgta fel, ezért is járt a sárga lap.

55. perc: Ward sárgult be.

54. perc: Megint Townsend próbálkozott a tizenhatoson belülről, ezúttal viszont nem találta el a kaput.

49. perc: Ayew próbálkozott a tizenhatos előteréből, de De Gea könnyedén védett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben egyet cserélt az MU, Daniel James helyére Mason Greenwood állt be.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+4. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben a Crystal Palace 1–0-ra vezet az Old Traffordon.

45+1. perc: Óriási védés! Ayew balról húzott befelé, majd egy csel után ballal lőtt, De Gea azonban egy kézzel szögletre tudta nyomni a labdát.

45. perc: Négy perc a ráadás.

41. perc: Fernandes szabadrúgása után a labda a sorfalról pattant szögletre.

40. perc: Pogba esett el a tizenhatoson belül, rövid videobírózás következett, de végül nem kapott tizenegyest az MU.

37. perc: Fosu-Mensah volt lesen.

36. perc: Shaw bal oldali beadása pontatlan volt.

34. perc: Rashford lövése után elakadt a labda egy vendégjátékosban.

31. perc: Guaita rúgott óriási luftot, majd Rashford csapott volna le a labdára, ám Ward könyökkel arrébb rakta. Az angol támadó a földön maradt, Atkinson azonban nem fújt szabálytalanságot.

27. perc: McCarthyt kell ápolni, de ő is tudja folytatni.

24. perc: Martial kapott hosszú indítást.

22. perc: McTominay előtt adódott helyzet, de hiába lőtt, nem találta el a kaput.

20. perc: Védés! Pogba egy remek csellel két védőt küldött el, majd 16 méterről jobbal tüzelt, de Guaita egy könnyed vetődéssel megfogta a jobb alsó sarok felé tartó labdát.

18. perc: Fernandest kellett ápolni, de nem sokkal később vissza is tért a pályára.

13. perc: Bruno Fernandes szöglete veszélytelen volt.

13. perc: Fosu-Mensah lövése után blokkoltak a vendégek.

7. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A CRYSTAL PALACE! Mitchell remek indítása után Schlupp húzott el Lindelöf mellett a bal szélen, majd a lapos beadására Andros Townsend érkezett a hosszú oldalon, és jobbal, hat méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 0–1

4. perc: Martial is szabálytalankodott, Atkinson szóban figyelmeztette.

2. perc: McTominay állította meg szabálytalanul az ellenfelét.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Manchester United–Crystal Palace a Premier League 2. fordulójában. Tartsanak velünk!