PL: Szon és Kane remekelt, gálázva nyert a Tottenham

H. K.H. K.
2020.09.20. 14:53
Brillírozott Szon Hung Min és Harry Kane (Fotó: AFP)
A Tottenham Hotspur 5–2-re legyőzte a Southamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójában, ezzel megszerezte első sikerét az idényben.

A Tottenham már a 3. percben betalált, sokáig viszont nem örülhetett Harry Kane a góljának, a partjelző ugyanis les címét emelte a zászlaját, amit a VAR meg is erősített. Nem sokkal később Danny Ings, majd ismét Kane volt eredményes, de mindkét villanást érvénytelenítette a játékvezető.

A 32. percben már szabályos gólt ünnepelhetett Ings: a Soton támadója nagyszerű labdát kapott Kyle Walker-Peterstől, majd átvétel után hét méterről, kissé kisodródott szögből kilőtte a jobb alsót (1–0).

Az első félidő hosszabbításában egyenlített a Spurs, Kane nagyszerű átadással ugratta ki Szon Hung Mint,s a dél-koreai támadó nyolc méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1–1).

A második játékrész elején ismét Szon volt a főszereplő, egy ziccer végén a jobb alsó sarokba bombázott, amivel át is vette a vezetést Mourinho alakulata.

A 65. percben Szon már mesterhármasnál tartott, míg Kane három gólpassznál – Szon kilenc perccel később ráadásul a negyedik gólját is megszerezte, majd Kane is eredményes volt, így a Tottenham simán, 5–2-re nyert a Southampton ellen, és első sikerét jegyezte a PL 2020–2021-es idényében. A Soton két meccs után nyeretlen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Southampton–Tottenham Hotspur 2–5 (Ings 32., 90., ill. Szon 45+2., 47., 65., 73., Kane 81.)
Később
15.00:
Newcastle United–Brighton & Hove Albion (Tv: Digi Sport1)
17.30:
Chelsea–Liverpool (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
20.00:
Leicester City–Burnley (Tv: Digi Sport2)
Szombaton játszották
Arsenal–West Ham United
2–1 (Lacazette 25., Nketiah 86., ill. Antonio 45.)
Manchester United–Crystal Palace 1–3 (Van de Beek 81., ill. Townsend 7., Zaha 74., 85. – az
elsőt 11-esből)
Leeds United–Fulham 4–3 (H. Costa 5., 57., Klich 41. – 11-esből, Bamford 50., ill. Mitrovics 34.
– 11-esből, 67., Reed 63.)
Everton–West Bromwich Albion 5–2 (Calvert-Lewin 31., 62., 66., James Rodríguez 45., M.
Keane 54., ill. Diangana 10., Pereira 47.)