PL: hiába a kezdőnyi hiányzó, kiütötte a Tottenhamet a Newcastle

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.13. 15:21
Alexander Isak duplázott, a Newcastle simán nyert a Tottenham ellen (Fotó: Getty Images)
Hazai pályán meglepően könnyedén nyert 4–0-ra a Newcastle a Tottenham ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójában. A Newcastle legjobbja Alexander Isak volt, aki olyat tett, amire legutóbb 20 évvel ezelőtt Alan Shearer volt képes a klub játékosai közül.

Nem mondott le a nemzetközi kupaindulásról a Newcastle, ehhez viszont a hasonló célokért küzdő Tottenhamet kellett legyőznie Eddie Howe csapatának, ugyanakkor a hazaiak menedzsere kezdőcsapatnyi játékosra – így például Joelintonra vagy Miguel Almirónra – nem számíthatott.

A valamivel esélyesebb Tottenham nem is kezdett rosszul, de hiába birtokolta többet a labdát, az első fél órában egyik csapat sem volt igazán veszélyes.

Aztán két perc alatt megváltozott minden: előbb a 30. percben a zsinórban hatodik hazai bajnokiján eredményes Alexander Isak szerzett vezetést a hazaiaknak egy kontra végén, majd újabb két perccel később az előtte gólpasszt adó Anthony Gordon duplázta meg a különbséget.

Egy kis stat: Alexander Isaknak minden sorozatot figyelembe véve ez volt a 20. gólja az idényben, ilyenre legutóbb a 2003–2004-es idényben Alan Shearer volt képes a Newcastle-játékosok közül. Gordon pedig elmondhatja magáról, hogy mind a hat nagy ellen betalált ebben az idényben a St. James' Parkban.

Ange Postecoglouék számára különösen nem indult jól a második félidő, előbb Pedro Porrót kellett lecserélniük sérülés miatt, majd egy remek kiugratás után Isak szerezte meg egymaga második, csapata harmadik gólját egy higgadt befejezéssel. 3–0

A Hotspur gondjait majdnem tetézte egy újabb potenciális Newcastle-gól, de videobírós visszanézés után végül nem kaptak büntetőt a hazaiak, majd Isaknak sem hiányzott sok a harmadik találatához. A Tottenham ausztrál menedzsere hiába cserélt hármat is, a vendégek ritkán voltak veszélyesek a kapura.

A vendégek szépítése helyett a kegyelemdöfést a 87. percben a svájci védő, Fabian Schär vitte be, aki Gordon beadását fejelte a kapuba, kialakítva ezzel a Newcastle 4–0-s sikerét.