Egy hét alatt minden elúszott? Kikapott a Crystal Palace-tól a Liverpool

2024.04.14. 14:40
Fotó: Getty Images
Egymás után harmadik mérkőzésén maradt nyeretlen, s az Atalanta elleni Európa-liga-negyeddöntő után a Crystal Palace-tól is kikapott a Liverpool az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójában, így nehéz helyzetbe került a bajnoki címért folyó versenyfutásban is.

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ
Liverpool–Crystal Palace 0–1 (0–1)
Liverpool, Anfield. Vezette: Kavanagh
LIVERPOOL: Alisson – Bradley (Alexander-Arnold, 48.), Konaté, Van Dijk, Robertson – Jones, Endo (Szoboszlai, a szünetben), Mac Allister – Szalah, Núnez (Gakpo, 66.), L. Díaz (D. Jota, 66.). Menedzser: Jürgen Klopp
CRYSTAL PALACE: D. Henderson – Munoz, Andersen, Lerma – Clyne (Ward, 77.), Wharton, Hughes (Riedewald, 77.), Mitchell – Olise (J. Ayew, 68.), Mateta (Édouard, 90.), Eze (Schlupp, 77.). Menedzser: Oliver Glasner
Gólszerző: Eze (14.)

Kissé idegesen szaladt be az öltözőbe Jürgen Klopp az első félidő lefújása után, a második játékrész előtt pedig bőszen instruálta a szünetben beálló Szoboszlai Dominikot. A Liverpool menedzserének volt is oka az aggodalomra, csapata ugyanis ott folytatta, ahol csütörtökön az Atalanta ellen abbahagyta. A bergamóiak ellen meglepetésre hazai pályán 3–0-ra kikapott az együttes, vasárnap délután pedig negyedóra sem telt el, amikor hátrányba került a Crystal Palace ellen. Sőt, nem sokkal később majdnem kétgólosra nőt a londoniak előnye, ám Andrew Robertson nagyot mentve elrúgta az üres kapuba tartó labdát. Persze a Liverpoolnak is voltak lehetőségei, de egyikkel sem tudott élni, igaz, ehhez az is kellett, hogy Dean Henderson az idény egyik legnagyobb védését mutassa be Luis Díaz közeli próbálkozásánál.

És hazai helyzetekben a második félidőben sem volt hiány. Körülbelül negyedórával a vége előtt épp Szoboszlai passzolt jó ütemben Diogo Jotához, aki közelről a kapuba lőhette volna a labdát, de a portugál csatár próbálkozását blokkolta az egyik vendégvédő, majd Curtis Jones lőtt mellé nagy helyzetben. A túloldalon pedig a Liverpool kapusa, Alisson Becker védett bravúrral Jean-Philippe Mateta közeli próbálkozásánál, igencsak izgalmasan alakult tehát a hajrá.

Újabb gól azonban nem született, így a Liverpool sorozatban harmadik tétmérkőzésén maradt nyeretlen, és nehéz helyzetbe került az aranyéremért folyó versenyfutásban. Ami pedig legalább ennyire aggasztó, hogy hiába a sok helyzet, a csapat egymás után a második hazai mérkőzésén maradt szerzett gól nélkül. Ilyesmire legutóbb 2021 márciusában volt példa, akkor az Evertontól (0–2), a Chelsea-től (0–1) és a Fulhamtől (0–1) is kikapott az Anfielden a Pool. A védelem gyengélkedéséről pedig csak annyit, hogy zsinórban a kilencedik hazai bajnoki mérkőzésen kapott legalább egy gólt – ilyesmi legutóbb 1999-ben fordult elő. 0–1