PL: a hosszabbításban szerezte meg a vezetést az MU, mégsem nyert

Sári RolandSári Roland
2024.03.30. 23:03
Nem bírt egymással a Manchester United és a Brentford (Fotó: Getty Images)
A Manchester United 1–1-es döntetlent játszott a Brentford otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójának nagyszombati játéknapján.

A két gárda ez első percektől kezdve hihetetlen tempóval játszott, Bruno Fernandesnek már a harmadik percben nagy helyzetet sikerült kialakítania – amit mondjuk jócskán a kapu mellé lőtt –, majd a Brentford is többször eljutott a United kapuja elé. A 24. percben pedig csak centimétereken múlt, hogy nem kerültek hátrányba a manchesteriek, hiszen Ivan Toney egy az egyben támadhatta a kaput, majd szépen el is lőtt André Onana mellett, de végül a kapufáról kifelé pattant a labda.

Ezt követően pedig meglepő módon az immár hét bajnoki meccse nyeretlen hazaiak teljesen átvették a meccs irányítását. Gólt ugyan a szünetig már nem sikerült szerezniük, de hatalmas nyomást gyakoroltak az MU-ra és szinte folyamatosan benne volt a levegőben, hogy előnybe kerülnek.

A fordulás után sem változott igazán a játék képe, már a Manchesternek is akadt egy-két ígéretes támadása, de nagyrészt a vendégek kapuja előtt zajlottak az események. Mindez azonban hiába volt, hiszen a Brentford rendkívüli helyzetei egytől egyig kimaradtak. A 73. percben ugyan úgy tűnhetett, megtört a jég, mikor Toney szépen lőtte a hálóba labdát, ám les miatt gyorsan el is vették a találatot.

A hosszabbításban azonban felpörögtek az események. Szinte a semmiből vezetett egy kontrát a Manchester United, aminek a végén Mason Mounthoz került a labda, aki higgadtan gólra is váltotta a lehetőségét. Ez a találat felrázta a hazaiakat is, így roppant gyorsan sikerült is rá válaszolniuk. A 99. percben ugyanis az egész meccsen brillírozó Toney adta be a labdát Kristoffer Ajernek, aki egészen közelről vágta azt be a hálóba, kiharcolva ezzel a döntetlent.

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Brentford–Manchester United 1–1 (Ajer 90+9., ill. Mount 90+6.)

KORÁBBAN
Newcastle United–West Ham United 4–3 (Isak 6., 78. – mindkettőt 11-esből, Barnes 83., 90+3., ill. M. Antonio 21., Kudus 45+10., Bowen 48.)
Kiállítva: A. Gordon (Newcastle, 90+5.)
Chelsea–Burnley 2–2 (Palmer 45., 78. – az elsőt 11-esből, ill. Cullen 47., O'Shea 81.)
Kiállítva: Assignon és (szakvezetőként) Kompany (44., Burnley)
Bournemouth–Everton 2–1 (Solanke 64. Coleman 90+1. – öngól, ill. Beto 87.)
Nottingham–Crystal Palace 1–1 (Wood 61., ill. Mateta 11.)
Sheffield United–Fulham 3–3 (Brereton 58., 70., McBurnie 68., ill. Palhinha 62., Decordova-Reid 86., Muniz 90+3.)
Tottenham–Luton 2–1 (Kaboré 51. – öngól, Szon Hung Min 88., ill. Chong 3.)