Nagyot harcolt Szoboszlai Dominik ezen a mérkőzésen is (Fotó: AFP)
A Premier League 18. fordulójának nagy rangadóján a Liverpool 1–1-et játszott odahaza az Arsenallal.

Liverpool:
Alisson – Alexander-Arnold, I. Konaté, Van Dijk, Cimikasz (Joe Gomez, 35.) – Szoboszlai, Endo, Curtis Jones (Gravenberch, 68.) – Szalah, Gakpo (Darwin Núnez, 68.), Luis Díaz (Elliott, 68.). Menedzser: Jürgen Klopp
Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel Magalhaes, Zincsenko –Ödegaard, Rice, Havertz – Saka, Gabriel Jesus (Nketiah, 78.), Martinelli (Trossard, 68.). Menedzser: Mikel Arteta
Gólszerző: Szalah (29.), ill. Gabriel Magalhaes (4.)

Nagy iramú mérkőzést játszott egymással a Liverpool és az Arsenal. A londoniak hamar vezetést szereztek: a 4. percben Martin Ödegaard előreívelt szabadrúgását Gabriel Magalhaes fejelte tíz méterről a kapuba. Az angol élvonalban 2020 szeptemberében bemutatkozó játékos 11 gólnál jár, az azóta eltelt idő során ennél többször rajta kívül egy védő sem talált be a PL-ben.

Az első gól után egy ideig nagy fölényben játszott az Arsenal, majd idővel rendezte sorait a Pool. A 18. percben Ödegaard csapott bele kézzel a labdába a tizenhatoson belül – a VAR nem kezdett vizsgálódni, ment tovább a mérkőzés.

A félidő közepén a Pool fokozta a nyomását, ekkor született meg az egyenlítő találat: Mohamed Szalah Alexander-Arnold nagy passza és Olekszandr Zincsenko könnyed kicselezése után ballal a rövid felső sarokba lőtt az ötös jobb sarka elől.

A szünet előtt nem sokkal Gabriel Jesus került ziccerbe, kicselezte volna Alissont, ám a kapus elütötte a labdát – Gabriel Martinelli elé, aki azonban elpuskázta a nagy lehetőséget, tizenegy méterről a jobb alsó mellé lőtt.

A szünet után kevés igazán veszélyes helyzet adódott. A legnagyobbat a 72. percben láthattuk, amikor egy kontratámadás végén Trent Alexander-Arnold találta el nagy erővel a felső lécet.

Szoboszlai Dominik végigjátszotta a mérkőzést, amelynek során egy, 18 méterről leadott lövése a jobb kapufa mellett zúgott el, másik próbálkozását pedig blokkolták. Tíz párharcából hatot nyert meg, nagyot küzdött, ám átadásait és átvételeit többször pontatlanság jellemezte.

A döntetlennel az Arsenal várhatja a karácsonyt a Premier League élén.

Korábban
Tottenham Hotspur–Everton 2–1 (Richarlison 9., Szon Hung Min 18., ill. André Gomes 82.)
Fulham–Burnley 0–2
(Odobert 47., Berge 66.)
Luton Town–Newcastle United 1–0 (Townsend 25.)
Nottingham Forest–AFC Bournemouth 2–3 (Elanga 47., Wood 74., ill. Solanke 51., 58., 90+4.)
Kiállítva: Boly (23., Nottingham)

West Ham United–Manchester United 2–0 (Bowen 72., Kudus 78.)

PÉNTEKEN
Aston Villa–Sheffield United 1–1 (Zaniolo 90+8., ill. Archer 89.)

CSÜTÖRTÖKÖN
Crystal Palace–Brighton 1–1
(J. Ayew 45., ill. Welbeck 82.)

Vasárnap
14.00:
Wolverhampton Wanderers–Chelsea (Tv: Spíler1)

A Manchester City–Brentford mérkőzést a City klub-vb-szereplése miatt elhalasztották.

Az Evertontól tíz pontot levontak.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Raya megmenti Zincsenko rossz hazaadását, nem lesz ráadáskorner.

90+2. perc Trossard beadása Van Dijké.

90+1. perc Trossard passzát Saka jobbal a jobb alsó mellé tekeri 16-ról, beleért Gomez dereka is, Sarokrúgás balról.

Öt perc a ráadás.

90. perc Ben White kezez Gomez megindulásakor, sárga lap.

89. perc Saka felrúgja nyújtott lábbal Gravenberchet, de nincs újabb sárga lap.

86. perc Eddie Nketiah belerúg a 16-os előtt az őt szerelő Endóba, sárga lap.

84. perc Mohamed Szalah rálegyint a játékvezetőre, sárga lap.

84. perc Szoboszlai jobb oldali beadása Magalhaesé.

83. perc Saka jobb oldali, lapos, jobblábas beadása Alissoné, Núnez megindul, de túl sokat cselez, a passza rossz, Szoboszlait feldöntik a 16-oson.

81. perc Trossard laposan Havertz elé passzol, aki elesik Konaté előtt, amikor nekimegy Arnold... tovább.

80. perc Van Dijk nem engedi beadni Sakát, aki visszafelé passzol a bal sarok elől, Rice jobbal 15-ről kapura lő, becsúszva blokkol az ötösön Konaté.

Jesus csak a Watford ellen (12) szerzett több kanadai pontot, mint a Pool ellen (10.).

78. perc Eddie Nketiah be, Jesus le.

76. perc Arnold jobbról ismétel, Núnez 12-ről a léc fölé fejel.

A Liverpool az előző 50 élvonalbeli mérkőzéséből mindössze egyet veszített el az Anfielden, az utóbbi 20-on veretlen maradt.

75. perc Szoboszlai bal oldali kornere éppen csak magas az ötösön felugró Van Dijk, Konaté párosnak.

72. perc LÉC! Ödegaard lyukat rúg Saka konrere után, kontra, Szalah passzát Arnold jobbal a lécre vágja kissé jobbról, 8 méterről.

70. perc Elliot ballal nem sokkal lő a bal alsó mellé kissé jobbról, 18-ről, Magalhaes hatalmasat mentett, mert vállal ő blokkolt az ötösön. Mintha a kapufát is érintette volna a labda.

68. perc Leandro Trossard Martinellit váltja.

67. perc Harvey Elliot, Darwin Núnez és Ryan Gravenberch be, Gakpo, Jones és Díaz le.

65. perc Díaz ütközik Sakával, a bal térdéhez kapva a földre rogy. Ápolás a pályán. Négy csere is lesz.

62. perc Szoboszlai jobbal a jobb alsó mellé lő 18-ról, kissé jobbról. Raya elkapja a 16-oson Gakpo elől Arnold emelését.

60. perc Saka jobb oldali beadását Martinelli nem éri el az ötös előtt, Konaté ment, Ödegaard oxival lekezeli a labdát, Zincsenko elé passzol, aki ballal 17-ról a léc fölé talál.

57. perc Arnold Gakpo elé emel, de figyel Raya.

A PL gólpasszkirályai a védők között

54. perc Gómez egy labdaszerzés után jobbal 16-ról, picit balról csak picivel teker a bal alsó sarok mellé. Raya nagyot vetődve biztosított.

53. perc Szalah lecselezi Zincsenkót, a beadását elszedi Díaz elől a visszafutó Rice.

A hazai pálya ura, 120 hazai meccs a PL-ben, 121 kanadai ponttal

Az előző 47 alkalommal, amikor megszerezte az Arsenal a vezetést a ligában, soha nem kapott ki!

51. perc Jesus szereli a 16-oson lőni akaró Szoboszlait. Arnold jobb oldali beadást elcseni Gakpo elől Magalhaes, kontra, Konaté szereli az ötös bal sarkán Martinellit. Rekontra, Szalah jobb oldali beadását Díaz jobbal a jobb sarok mellé gyötri 10-ről.

50. perc Az Ödegaardot szerelő Jones keresztpasszát Szalah ballal 11-ről kapura teszi, közbelép Magalhaes.

49. perc Declan Rice lerántja Gakpót, sárga lap. Díaz beadása Rayáé.

Az Arsenal 2023-ban 39 bajnokijából 24-et megnyert, tavaly 25-öt, készer egymás után ilyen sokszor még soha nem győztek.

46. PERC FOLYTATJUK!

Az MU ellen 34 lövés is kevés volt a Poolnak a gólhoz.

55 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 5-ször lőttek kapura, 2-szer annak felületére, a másik oldalon ez az arány 8/3.

Forrás: Weltfussball

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+4. perc Ödegaard és Rice beadása is pontatlan. Kontra, Kai Havertz ellöki Endót, sárga lap és eltiltás.

48. perc Endo Vataru visszarántja Martinellit. Sárga lap.

Négy perc a ráadás.

Ez az Arsenal 100. bajnokija itt, csak az Everton látogatott el ide többször (105).

44. perc Óriási iram, mezőnyharc, konstans birkózás. Őrületes futásmennyiségekkel. PL.

41. perc MELLÉ, Arnoldot lefutja Jesus, kicselezné Alissont is, de a kapus kivetődve elüti előle a labdát. Nem messzire, éppen Martinelli elé, aki jobbal 11-ről a jobb alsó mellé hamarkodja azt. NAGY ZICCER VOLT!

A Liverpool az Arsenal elleni legutóbbi 10 hazai Premier League-mérkőzésén veretlen.

40. perc Szoboszlai passzát középre teszi Szalah, Raya megelőzi Gakpót.

Az Arsenal az előző 16 meccsén mindig kapott gólt a Pooltól, összesen 44-et.

38. perc Bukayo Saka ellöki Jonest, sárga lap.

37. perc Saka beadását kiüti Alisson, az ismétlés a kapusé.

36. perc Ödegaard emel egy szabadrúgást a 16-osra, nagy tolongás, Diaz mentett végül. Szögletre.

35. perc Joe Gomez váltja.

És kidőlt a mesterével ütköző Cimikasz is!

33. perc Saka kilöki Cimikaszt a pályáról, aki felbuktatja Kloppot is. Ápolás... a görögöt kell ápolni. Sok a liverpooli sérült, nemsokára karácsony, Mac Allister sincs...

Arnold: 14 meccsen 9 gólpassz az Arsenal ellen! Szalah: 16 meccsen 10 gól és 4 assziszt. Mumusok.

GÓLVIDEÓ ITT!

29. PERC MOHAMED SZALAH Alexander-Arnold nagy passza és Zincsenko könnyed kicselezése után ballal a rövid felső sarokba lő az ötös jobb sarka elől. 1–1!

26. perc Nagyon nyom a Pool, de helyzete nincs, az Arsenal nem bír a letámadással. Martinelli megindul most, szereli térden csúszva Konaté.

21. perc Szalah jobb oldali beadása magas középen Gakpónak, előtte Saka passzát Ödegaard jobbal a jobb alsó mellé rúgja 11-ről, picit jobbról.

18. perc Arnold emel a 16-os bal sarkára, tisztáz Szalah elől Ödegaard. A hazai közönség szerint kézzel, de tovább. ÉS KÉZ VOLT! De nem ketyeg a VAR.

Arnold az Arsenal ellen készítette elő a legtöbb helyzetet az angol csapatok elleni meccsei során, ellene van a legtöbb kanadai pontja is.

14. perc Endo beadását Gakpo Szalah elé fejeli, aki ballal ötről, kissé jobbról csúnyán a rövid alsó mellé töri a ziccert és a labdát.

Ebben az idényben Saka és Martinelli cselezett a legtöbbet a PL-ben. Arnold csak 39 százalékos hatékonysággal vívja a párharcait, a ligában az egyik leggyengébb mutató ez.

13. perc Martinelli passzát Jesus jobbal a léc fölé küldi 11-ről, kissé jobbról, Alisson biztosított. Brazil kör.

11. perc Díaz bal oldali beadása a jobb kapufa mellé pattan a bevetődő White-ról.

9. perc Havertz szereli majdnem Jonest, közbelép Alisson.

70 százalékban a hazaiaké a labda.

8. perc Saka a földön, Cimikasztól kapott egy sallert. Állas volt ez inkább, de sárga lap nincs.

Ez volt a védő első gólja az idényben, a 25. meccsén, Ödegaard 11 kanadai pontnál jár.

De mit mond a VAR? Gakpo lába simán bentebb volt. Gól a gól.

4. PERC VEZET AZ ARSENAL, GABRIEL MAGALHAES a jobb alsó sarokba fejeli tíz méterről, középről Ödegaard ballábas emelését. 0–1!

3. perc Havertz ráesik Szoboszlaira, aki a jobb kezére esik, rövid ápolás. Konaté lökte el a németet, szabadrúgás a 16-os elől, picit balról.

2. perc Saka jobb oldali szögletét közelről Alisson ölébe csúsztatja Jesus.

1. perc Helyzettel, Saka beadását Alisson Jesus elé üti, aki jobbal 16-ról azonnal lő, blokkol azonban Szoboszlai.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta vörösben, a vendégek neonzöld-fekete mezben és fekete nadrágban.

Aki nyer, az élen karácsonyozik. Ha iksz, akkor az Arsenal lesz az.

Egy kis örökmérleg: 239 mérkőzés, 93 liverpooli és 80 londoni góllal, 350, ill. 302 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Stefan Bajcetic, Ben Doak, Diogo Jota, Alexis Mac Allister, Thiago Alcántara, Andrew Robertson és Joel Matip sérült, a vendégektől Tomijaszu Takehira, Fábio Vieira, Jurrien Timber és Thomas Partey maródi.

A tét tehát óriási a Premier League szombati csúcsrangadóján, a nyáron átalakuló Liverpool a szélvészgyors és ördöngös futballistákat (Gabriel Martinelli, Gabriel Jesus, Bukayo Saka, Martin Ödegaard, Kai Havertz) felvonultató londoni „ágyúsok” legyőzésével újabb lépést tehet a hőn áhított cél elérése felé.

„Ha rápillantunk a tabellára, és megnézzük a Liverpool pontjait, láthatjuk, hogy az ország egyik legjobb csapata, de hA megvizsgáljuk az idényben nyújtott teljesítményét, nem vagyok ebben biztos – nyilatkozta a Sky Sportson a korábbi angol válogatott hátvéd. – Engem még meg kell győznie a csapatnak, és nincs jobb módja ennek, mint nagyszerű eredmény a hétvégén az Arsenal ellen. A Liverpool szerintem túlteljesít, ami az az eredményeket illeti. A bajnokság ezen szakaszában sok szurkolónak meglepő lehet ez az előkelő helyezés, az évad előtt a reális elvárás a Bajnokok Ligája-szereplés kiharcolása volt. De remélem, nincs igazam, és a bajnoki címért küzdhet a csapat.”

Jamie Carragher, a Liverpool legendája, a Sky Sports állandó szakértője az Arsenal elleni szombati csúcsmérkőzés kapcsán a rangadók fontosságát emelte ki, valamint aggályait fejezte ki szeretett csapatával kapcsolatban.

A magyar középpályás az őszi szezonban három gólt szerzett a tizenhatoson kívülről, legutóbb szerdán a West Ham elleni Ligakupa-negyeddöntőben lőtt bombagólt 23 méterről. Az állandó körbeverések miatt régen látott izgalmak várhatók az élmezőnyben, a „vörösök” nagy vetélytársa, az Arsenal a papírformának megfelelően nyert a Brighton ellen a hétvégén (2–0), és visszavette a vezetést a bajnokságban, sőt Jürgen Klopp menedzsernek nem árt hátrafelé is pillantania: a szezon meglepetéscsapata, az Aston Villa beérte pontszámban együttesét, a címvédő Manchester City és a Tottenham is lőtávon belül van.

CSALÓDÁST KELTŐ JÁTÉKOT MUTATOTT a Liverpool ősi riválisa ellen, a sérülésektől sújtott Manchester Unitedet képtelen volt két vállra fektetni a Premier League legutóbbi fordulójában hazai pályán (0−0). Visszatérő gond az Anfielden, hogy amíg a gyengébbnek vélt ellenfeleket simán legyőzi, az úgynevezett Big 6 (a másik öt: Arsenal, Chelsea, Manchester City, Manchester United, Tottenham) ellen pocsék a mérlege: Chelsea 1–1, Tottenham 1–2, Manchester City 1–1, Manchester United 0–0, az elérhető 12 pontból mindössze hármat szerzett meg a Liverpool. Ezeken a rangadókon a visszatérő probléma a felállt védelem elleni ötlettelen játék volt, ezt orvosolhatja Szoboszlai Dominik ragyogó átlövéseivel.

Győzelmi kényszerben értékes pontokat veszített a Liverpool az ősszel, de a Premier League-tabella élén állhat karácsonykor, ha szombaton hazai pályán megveri az Arsenalt.

December 23-án 18.30-tól az Anfield Roadon csap össze a második helyen álló, Szoboszlai Dominikot foglalkoztató Liverpool az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot (Premier League) vezető Arsenallal. A rangadó előtt a Spíler Tv a párharc legjobb egyéni teljesítményeiről – így például Andrej Arsavin mesternégyeséről és Roberto Firmino triplájáról –, illetve a Liverpool–Arsenal meccsek legszebb góljairól készített összeállítást.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A POOL–ARSENAL MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!