PL: a City balhés meccsen, emberhátrányban húzta be újabb győzelmét

K. Zs.K. Zs.
2023.09.23. 18:03
Morgan Gibbs-White a földön, a játékvezető kezében a piros lap, Rodri (16) indulhat lefelé (Fotó: Getty Images)
A Manchester City egy félidőn át emberhátrányban játszott, de megőrizte korán megszerzett előnyét, és hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Nottingham Forestet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójának szombati játéknapján. Az Everton elkönyvelte idénybeli első győzelmét, a Luton megszerezte első pontját, míg a Crystal Palace és a Fulham gól nélkül végzett egymás ellen egy könnyen felejthető mérkőzésen.

MANCHESTER CITY–NOTTINGHAM FOREST 2–0

Már a 7. percben megszerezte a vezetést a City, méghozzá szép és különleges góllal: Rodri előreívelése után a kiugró Kyle Walker nagyszerűen kínálta vissza lövésre a labdát Phil Fodennek, aki ballal egyből a bal alsóba bombázott, 1–0.

Egy kis stat: a gól különlegességét az adja, hogy 46 passzal épült fel az akció; amióta az Opta méri az ilyesmit (2006–2007), csak egy ennél több átadással megalapozott gólt rögzítettek az angol élvonalban, Nacer Chadli (Tottenham) szerezte a QPR ellen 2014-ben (48 passz).

Elsöprően kezdett a City, úgyhogy nem kellett sokáig várni a második hazai gólra sem: Matheus Nunes jobb oldali beadásából a teljesen üresen hagyott Erling Haaland fejelte, 2–0.

A második félidő eleje már kevéssé volt ünnepi a hazai tábor számára, ugyanis Rodri piros lapot kapott, amiért kezet emelt Morgan Gibbs-White-ra egy oldalvonal közeli csetepaté csúcspontján. AZ ESET ITT!

Egy kis stat: az ellenfelét felöklelő Rodri a Premier League történetének leggyorsabb második félidei kiállítását hozta össze azóta, hogy az Opta rendszerezi ezeket a statisztikákat (2006–2007) – csupán 27 másodperc telt el a kezdéstől.

Az eset megágyazott a rendkívül feszült folytatásnak, igaz, az első félidő sem volt indulatmentes – a 19. percben kapott egy sárga lapot Pep Guardiola, a City reklamáló menedzsere is.

A mérkőzés végén a sárgalapszámláló 11-nél állt meg, de ennél fontosabb adat, hogy a kétgólos előnyét magabiztosan megőrző City a hatodik győzelmét is elkönyvelte ebben a bajnoki kiírásban, és százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát.

BRENTFORD–EVERTON 1–3

A 6. fordulóig kellett várni, hogy megszülessen az Everton első győzelme. A nehéz időket élő kékek az idény leggyorsabb sárga lapjával kezdtek – a rutinos Ashley Young kapta az első percben –, de a góljuk is gyorsan jött, Abdoulaye Doucouré közeli lövése akadt be a 6.-ban.

Erre még érkezett válasz Matthias Jensentől, ám a második játékrész derekán gyorsan kétgólos hátrányba kerültek a hazaiak, ami döntőnek bizonyult. Szöglet utáni fejessel Mark Tarkowski juttatta újra előnyhöz a vendégeket, majd néhány perccel később, egy labdaszerzésből indított ellencsapás végén a nem sokkal korábban becserélt Dominic Calvert-Lewin belőtte a harmadik góljukat is.

Az Everton 2021 májusa óta először nyert Premier League-mérkőzést a fővárosban.

LUTON TOWN–WOLVERHAMPTON WANDERERS 1–1

A forduló előtt még pont nélküli Luton erős első félidőt produkált, csak az ő játékosai találták el a kaput, és mivel a játékrész hajrájában Jean-Ricner Bellegarde kiállítása miatt emberelőnybe került, reményekkel telve futhatott ki a szünet utáni folytatásra. Ehhez képest egy ellencsapás végén az energikus Pedro Neto a Wolvesnak szerezte meg a vezetést…

Egy balszerencsés kezezés miatt befújt tizenegyes aztán megadta az esélyt az egyenlítésre, és Carlton Morris, akinek az első félidőben volt egy kapufája, higgadtan a bal alsóba lőtt. A hajrában Chiedozie Ogbene is a vendégek kapujába talált, csakhogy leshelyzet miatt a gól nem került be a jegyzőkönyvbe – ha a hazai győzelem el is maradt, a Luton a története első Premier League-pontját megszerezte.

Crystal Palace–Fulham 0–0
Luton Town–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Morris 65. – 11-esből, ill. Pedro Neto 50.)
Kiállítva: Bellegarde (39. – Wolverhampton)
Brentford–Everton 1–3
(M. Jensen 28., ill. A. Doucouré 6., Tarkowski 67., Calvert-Lewin 71.)