Angol Ligakupa: Kerkezék továbbjutottak, kiesett a Spurs

M. B.M. B.
2023.08.29. 23:06
Kluivert és Christie hozta össze a Bournemouth győztes gólját (Fotó: Getty Images)
Sikerrel vette a labdarúgó Angol Ligakupa 2. fordulóját a Bournemouth, miután 3–2-re győzött a másodosztályú Swansea otthonában. A Hegyi Krisztiánnal a kapuban felálló Stevenage tizenegyesekkel búcsúzott, akárcsak a Tottenham.

Már a 9. percben hátrányban voltak a „cseresznyések”, s a hazai előny ki is tartott a szünetig. A második félidőre Kerkez Milos is beállt, s a pályán járult hozzá csapata fordításához. A walesi együttes ekkor még képes volt egyenlíteni, de a 91. percben Christie megszerezte a Bournemouth győztes találatát (2–3).

A Hegyi Krisztiánt a kapuba nevező Stevenage 1–1-es döntetlent játszott az Exeter vendégeként, de a tizenegyespárbaj ezúttal nem a magyar kapusnak kedvezett: a hazaiak minden tizenegyesüket belőtték, s mivel a vendégek kétszer is hibáztak, ők jutottak tovább a következő fordulóba.

Tizenegyespárbajba torkollott a Fulham–Tottenham rangadó is, a „sarkantyúsok közül” csak Davinson Sánchez hibázott, így Marco Silva együttese jutott be a következő körbe.

Gólt szerzett a korábbi ferencvárosi csatár, Ryan Mmaee is a Stoke Cityben, amely 6–1-re ütötte ki a hozzá hasonlóan második vonalbeli Rotherhamet.