PL: tovább növelte előnyét a City; megszakadt a Chelsea nyeretlenségi szériája

B. D. K.B. D. K.
2023.05.06. 18:02
Ezúttal Gündogan volt a Manchester City hőse (Fotó: Getty Images)
A Manchester City tovább növelte előnyét a tabella élén, a Chelsea nyeretlenségi sorozata véget ért, a Tottenham Hotspur győzött, míg az Aston Villa meglepetésre kikapott az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójának szombat délutáni játéknapján.

MAN. CITY–LEEDS

A 16. percből jegyezhettük fel az első ígéretes manchesteri lehetőséget, de Julián Álvarez csúnyán fölé trafált. Ilkay Gündogan azonban már pontos volt, Rijad Mahrez passzából a német középpályás szerzett vezetést (1–0). VIDEÓ ITT!

A 25. percben Kevin De Bruyne csodás átadása után Erling Haaland tüzelhetett a kapuval szemben, de pontatlan volt.

Nyolc perccel később aztán ismét az algériai jobbszélső passzából a dupla is összejött Gündogannak, aki ezúttal a jobb sarkot lőtte ki (2–0).

A Manchester City nagyon jól játszott, de az első félidőben újabb gólt már nem láthattunk.

A szünet után Haaland közel járt a 36. PL-góljához, ám a kapufa megmentette a vendégeket.

Gündogannak a mesterhármas is összejöhetett volna, ha nem hibázik büntetőt.

Ezt meg is büntette a Leeds, amely Rodrigo révén rögtön feljött egy gólra (2–1).

Az egyenlítés már nem jött össze a vendégeknek, így Pep Guardioláék előnye azonos meccsszámnál négy pontra nőtt a tabella élén. Az Arsenal ráadásul vasárnap a Newcastle United otthonába látogat.

Nem ment könnyen, de nyert a Chelsea (Fotó: Getty Images)

BOURNEMOUTH–CHELSEA

Jól kezdte a mérkőzést a hazai csapat, Jefferson Lerma már az 5. percben célba vette a kaput, lövése nem sokkal kerülte el a bal alsó sarkot. Nem sokkal később viszont már hátul ügyetlenkedtek a hazaiak, de a londoniak ekkor még nem tudták megszerezni a vezetést. A 9. percben azonban már igen, N'Golo Kanté beadása után Conor Gallagher csúsztatott a hosszúba (0–1).

Nem sokat kellett várni a Bournemouth válaszára, a 21. percben Matías Vina nagyszerű góljával ismét döntetlenre állt a meccs (1–1).

A fordulás után akár fordíthatott volna a Bournemouth, Vinának azonban nem jött össze a duplázás. Az újonc állt közelebb az újabb gólhoz, ám a hajrában a Chelsea talált be, Benoit Badiashile-t ünnepelhették a társak (1–2).

Négy perccel később aztán Joao Félix lezárta a mérkőzést (1–3).

Kilenc nyeretlen tétmérkőzés után nyert újra a Chelsea.

Kane gólja döntött (Fotó: Getty Images)

TOTTENHAM–PALACE

Az első játékrész hosszabbításban szerezte meg a vezetést a Spurs, természetesen Harry Kane volt eredményes (1–0). Újabb gól már nem született, így négy nyeretlen bajnoki után tudott ismét nyerni az észak-londoni együttes.

Az MU után a Wolves is legyőzte a Villát (Fotó: Getty Images)

WOLVES–VILLA

Meglepésre az előző fordulóban hatot kapó „farkasok” kezdték jobban a találkozót, a 9. percben egy sarokrúgás után Toti fejelt a kapuba (1–0). Ez a találat három pontot ért a Wolverhamptonnak!