PL: kedvező előjelek – Wenger most végre „elkapja” Mourinhót?

MTI MTIMTI MTI
2016.11.18. 21:07
A rangadón nemcsak a pályán, a kispadok előtt is számítani lehet történésre (Fotó: AFP)
Arsene Wengernek talán soha nem volt jobb esélye arra, hogy végre megverje Jose Mourinho csapatát, mint most, az angol labdarúgó Premier League 12. fordulójában, amikor az Arsenal annak a Manchester Unitednek a vendége lesz, amely várakozáson alul teljesít, ráadásul sérülések és eltiltások tizedelik.

A két szakember által irányított együttesek először 2004-ben csaptak össze egymással, de az azóta lejátszott 13 tétmeccs közül egyiket sem a francia tréner csapata, az Arsenal nyerte. Mourinho ráadásul gyakran az „orra alá dörgölte”, hogy az elmúlt évtizedben nem nyert szinte semmit az Ágyúsokkal.

A londoniaknak most jó esélye van arra, hogy 2006 óta először bajnoki mérkőzést nyerjenek az Old Traffordon, miután az MU hat meghatározó játékosát is nélkülözni kénytelen. Zlatan Ibrahimovic eltiltását tölti, a középső védők, Eric Bailly és Chris Smalling pedig sérültek, akárcsak a jobbhátvéd Antonio Valencia, aki kartöréséből lábadozik. Marouane Fellaini és Luke Shaw szereplése is erősen kérdéses.

Az Arsenal a nyitófordulóban elszenvedett kudarc óta veretlen a PL-ben – idegenben ráadásul négy győzelemmel és egy döntetlennel majdnem százszázalékos a mutatója –, s a negyedik helyen áll, hat ponttal megelőzve a hatodik Manchester Unitedet. Előjelek ide vagy oda, az oddszokat tekintve még mindig az MU esélyesebb a győzelemre, mint az Arsenal.

Az éllovas FC Liverpool sorozatban negyedik sikerét arathatja a Southampton otthonában, bár középpályása, Adam Lallana játéka bizonytalan, miután ágyéksérülést szenvedett az angolok keddi, spanyolok elleni (2–2) felkészüélsi mérkőzésén. A Vörösöket egy pont hátránnyal követő Chelsea vasárnap a Middlesbrough vendége lesz, míg a harmadik Manchester City az ugyancsak alsóházi Crystal Palace otthonában lép pályára. Az ötödik helyen álló Tottenham Hotspur – a mezőny egyetlen, még veretlen csapata – a londoni rivális West Ham Unitedet fogadja a hétvégi fordulóban.