PL: Hazard szép gólt lőtt, Costa bombázott – nyert a Chelsea

2016.10.30. 18:50
A bombagólt szerző Diego Costa, nyakában a remeklő Victor Mosesszel (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójában a Chelsea 2–0-ra nyert a Southampton otthonában.

Mióta Antonio Conte 3–4–3-as rendszerben játszatja övéit, szárnyal a Chelsea. A londoniak ilyen formációban felállva megnyerték legutóbbi három bajnokijukat, a Hull Cityt 2–0-ra, a Leicestert 3–0-ra, legutóbb a Manchester Unitedet pedig 4–0-ra verték meg, azaz kilenc gólt szereztek és egyet sem kaptak.

Az új hadrend egyik legnagyobb nyertese Victor Moses lett, aki új szerepkörében, „wingbackként” már rendszeres játéklehetőséghez jut, ezt pedig jó futballal igyekszik meghálálni. A Southampton elleni találkozó hatodik percében éppen ő játszott össze Eden Hazard-ral, aki egy szép csel után nagyon szép gólt lőtt (0–1).

Hazard tíz bajnoki alatt több gólt (ötöt) szerzett, mint a teljes előző szezonban, amikor csak négyig jutott.

Most sem állt meg egynél a Chelsea, és nagyon jól tette, mert az előző szezonban a két csapat találkozásainál mindig az nyert, amelyik megszerezte a vezetést. Az 55. percben Diego Costa vállalkozott lövésre távolról, és nagyon jól tette, a labda a bal felső sarokban kötött ki (0–2)!

Diego Costa a 40. PL-gólját szerezte, ehhez 64 mérkőzés kellett neki, héttel kevesebb, mint Sergio Agüerónak.

Győzelmével a Chelsea megelőzte a szombaton a Leicesterrel döntetlent játszó Tottenhamet, a negyedik helyen áll, de csak egy ponttal az egyaránt 23-23 pontot gyűjtő Manchester City, Arsenal, Liverpool trió mögött.