NBA: Jokics újabb extrája ellenére kikapott Hardenéktől a címvédő

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.05. 08:00
Nikola Jokics újabb tripla duplája ellenére kikapott a Clipperstől a Nuggets (Fotó: Getty Images)
Hiába szerzett 36 pontot, szedett le 17 lepattanót és adott tíz gólpasszt Nikola Jokics, a címvédő Denver Nuggets fordulatos mérkőzésen 102–100-as vereséget szenvedett a Los Angeles Clippers vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerint pénteki játéknapján.

Az első félidő két teljesen ellentétes negyedet hozott, Nikola Jokicsék parádésan kezdtek, de hiába vezettek 25–8-ra, a Clippers is fokozatosan elkapta a fonalat és a nagyszünet után átvette az irányítást. Noha Paul George-ék igazán nagy előnyt nem tudtak kialakítani, a vezetést magabiztosan őrizték és 102–100-ra végül be tudták húzni a meccset.

Nikola Jokics hiába tripla duplázott (36–17–10), a társak – Jamal Murray hiányában is – meg sem tudták közelíteni az ő teljesítményét, miközben a Clippersnél Paul George 28, James Harden 20 pontot szórt, ráadásul Ivica Zubac is betett a közösbe egy 14 pontos, 15 lepattanós dupla duplát.

Harden egyébként a mostani teljesítményével illusztris társaságba került, ő lett ugyanis az NBA történetének negyedik olyan játékosa – csapattársa, Russsell Westbrook, illetve Oscar Robertson és LeBron James után –, aki elérte a 25 ezer pontot, a hatezer lepattanót és a hétezer gólpasszt pályafutása során.

A Dallas Maverickset az Atlanta Hawks ellen, a Philadelphia 76erst a tavalyi döntős Miami Heat ellen, a Golden State Warriorst pedig a Houston Rockets ellen vezette sikerre csapata „dinamikus duója”. A Mavericks Kyrie Irving (26–5–1) és Luka Doncic (25–12–8) remeklésével nyert 109–95-re, a Sixers a visszatérő Joel Embiid (29–4–3) mellett Tyrese Maxey (37–9–11) hathatós közreműködésével győzött 109–105-re, míg a Warriors Steph Curry (29–6–6) és Klay Thompson (29–3–4) vezérletével ütötte ki 133–110-re vendéglátóját, a Rocketset. A New York Knicksben a régóta vállsérüléssel bajlódó Julius Randle hiányában Jalen Brunson (35–2–11) mellé most Josh Hart nőtt fel, aki 31 ponttal, kilenc lepattanóval és nyolc assziszttal járult hozzá a Sacramento Kings elleni 120–109-es sikerhez – pedig a túloldalon ezúttal is dupla duplázott Domantas Sabonis (17–11–7).