Gyeplabda: a Rosco II rutinja győzött a Rosco III fiatalsága felett

2007.12.05. 10:41
Nem hozott nagy meglepetést a mérkőzés a Rosco III-Rosco II házirangadó. A Rosco rendkívül fiatal harmadik csapata a gyors játékot próbálta erőltetni, míg az öregekből összeállított második csapat a rutinjában és összeszokottságában bízott.
Az első félidőben a kapuk csak ritkán forogtak veszélyben, azonban amíg a fiatalok, ha gólhelyzetbe kerültek rendre rossz döntést hoztak, a második csapat rutinos csatárai kegyetlenül kihasználták a védelmi hibákat.Előbb Herner László lőtt be egy lecsorgó labdát, majd Losonci Balázs lőtt egy percen belül egy korner és egy akciógólt, ezzel három gólos előnyre tettek szert. A félidő vége előtt két perccel Brezovai Dániel szerezte meg első gólját első élvonalbeli meccsén, így a félidőre 3-1 –es Rosco II vezetéssel mehettek a csapatok.A második félidő első tíz percében aztán eldőlt a mérkőzés. Előbb egy gyors gólváltás, Beszeda Gergő a Rosco III, Losonci György a Rosco II részéről szerzett gólt, majd két percre rá Langer Tibor talált be a fiatalok kapujába és alakította 5-2-re az eredményt. Az utolsó tíz percben az "öregek" elfáradtak, leginkább a védekezéssel törődtek és Erdősi Zoltán sárga lapja miatt még pár perces emberelőnybe is kerültek a fiatalok.A szépítés helyett azonban a 38. percben Losonci György megszerezte a mérkőzés utolsó gólját, kialakítva ezzel a 6-2-es végeredményt.A fiatalok nagy lelkesedéssel küzdöttek, azonban még fel kell venniük az élvonal ritmusát. A csapat 12 játékosából nyolcnak ez volt élete első felnőtt élvonalbeli mérkőzése. Ezen a mérkőzésen a rutin győzött.