US Open: a Krejcíková, Siniaková duó hátrányból nyert női párosban

2022.09.11. 21:25
Krejcíková és Siniaková negyedik közös GS-torna-győzelmüket aratták (Fotó: Getty Images)
A US Open női párosának döntőjét a cseh Barbora Krejcíková, Katerina Siniaková kettős az első játszma elveszítése után fordítani tudott, és döntő játszmában győzött az amerikai Taylor Townsend, Caty McNally páros ellen, ezzel pedig mindkettejük karrier Grand Slam-győztesnek mondhatják magukat, miután már csak ez a torna hiányzott nekik a GS-tornák közül.

A harmadikként rangsorolt duó elvesztette az első szettet a hazai közönség előtt szereplő Taylor Townsend, Catherine McNally kettős ellen, azonban meg tudták fordítani a 2 óra 11 percig tartó összecsapást.

Krejcíková és Siniaková egyaránt hatszoros Grand Slam-győztesnek mondhatja magát párosban, és vasárnapi sikerükkel teljessé vált a kollekciójuk, ugyanis korábban Melbourne-ben, Párizsban és Wimbledonban győztek, New Yorkban eddig nem.

US OPEN, NEW YORK (60 millió dollár, kemény pálya)
NŐI PÁROS, DÖNTŐ
Barbora Krejcíková, Katerina Siniaková (cseh, 3.)–Taylor Townsend, Caty McNally (amerikai) 3:6, 7:5, 6:1