Tenisz: világranglista-77. portugál búcsúztatta Ferrert

2013.09.27. 15:18
A Kuala Lumpurban zajló férfi tenisztorna negyeddöntőjében kiesett az első helyen kiemelt spanyol David Ferrer, akit a világranglista 77. helyén álló portugál Joao Sousa győzött le két szettben.

Az első szettben nem sok utalt rá, hogy ilyen simán fog véget érni, Ferrer két semmire nyert adogatása között fogadóként is állt 0:40-re, de elvennie így sem sikerült Sousa szerváját, ez pedig megbosszulta magát, hiszen 2:1 után játékot sem nyert (2:6).

A második szettben újabb három fogadóesélyt hagyott kihasználatlanul a spanyol, majd 4:4-nél elveszítette az adogatását, így a portugál az elődöntőbe jutásért szerválhatott. Ekkor hiába jutott meccslabdához, élni nem tudott vele, Ferrer visszabrékelt, majd a rövidítésben 6–4-nél két szettlabdához jutott. Innentől azonban nem jutott neki több labdamenet, Sousa 8–6-tal behúzta a játszmát, megnyervén a találkozót.

Sousa ellenfele a négy között a negyedik helyen kiemelt osztrák Jürgen Melzer lesz.

ATP 250-ES TORNA, KUALA LUMPUR (875 500 dollár, fedett kemény pálya)