Tenisz: Babos főtáblás Kínában, Bencic a top 10 küszöbén

2015.09.26. 07:47
A világranglista 76. helyén álló Babos Tímea 7:6, 6:7, 6:2-re legyőzte a horvát Ajla Tomljanovicot (53.) a kínai Vuhanban zajló kemény pályás tenisztorna selejtezőjének második fordulójában, ezzel feljutott a főtáblára.

A magyar játékos 12 nappal ezelőtt Japánban kikapott a nála három nappal idősebb Tomljanovictól, most azonban visszavágott a vereségért.

A tokiói verseny elődöntőjében a nyolcadik kiemelt Belinda Bencic az idén negyedszer is megverte a korábbi világelső Caroline Wozniackit. A svájci hölgy szenzációs formában teniszezik, a top 10-es játékosok ellen ebben az évben 8–2 a mérlege, és ha a vasárnapi döntőt is megnyeri, tizennyolc évesen bekerül a világranglista első tíz helyezettje közé.

Bencic a fináléban a 2011-es bajnok Agnieszka Radwanskával találkozik, aki a tavalyi két vereség után ezúttal legyőzte a szlovák Dominika Cibulkovát.

WTA-TORNA, VUHAN (2 513 000 dollár, kemény pálya)