Idén Gasquet győzte le Davigyenkót a dohai döntőben

2013.01.05. 22:03
A második helyen kiemelt Richard Gasquet nyerte meg a dohai kemény pályás teniszversenyt, miután a döntőben 3:6, 7:6, 6:3-ra legyőzte az orosz Nyikolaj Davigyenkót. A nőknél Serena Williams, Agnieszka Radwanska és Li Na ünnepelhetett tornagyőzelmet szombaton.

Richard Gasquet-val madarat lehetett fogatni (Fotó: Reuters)

Davigyenko – aki sorozatban harmadszor jutott fináléba Dohában – 6:3, 4:2-re vezetett, és két labdája volt az 5:2-höz, Gasquet innen tudott fordítani.

„Elégedett vagyok azzal, ahogy ma játszottam és küzdöttem – nyilatkozta a mérkőzés után Gasquet, aki a nyolcadik ATP-trófeáját gyűjtötte be. – Az első szettben nagyon gyorsan játszott. Próbáltam odafigyelni és harcolni, és végül is sikerült. Örülök, hogy így tudtam nyerni. Fontos volt számomra, hogy megnyerjem a döntőt.”

Davigyenko a harmadik játszmára elkészült az erejével, amit nem is tagadott.

„A harmadik szettben..., a lábaim már nem mozogtak jól. Ő remekül játszott, és fizikailag sokkal jobb volt” – dicsérte 26 éves francia legyőzőjét a 31 éves orosz, aki a tavalyi dohai finálét Roger Federer ellen veszítette el, tavalyelőtt viszont Rafael Nadalt megverte a katari viadal fináléjában.

ATP 250-ES TORNA, DOHA (1 054 720 dollár, kemény pálya)
EGYES. DÖNTŐ
Gasquet (francia, 2.)–Davigyenko (orosz) 3:6, 7:6, 6:3

Serena Williams először nyerte meg a brisbane-i tornát (Fotó: MTI)

Serena Williams nem adott esélyt Anasztaszija Pavljucsenkovának a brisbane-i WTA-torna döntőjében: a 15-szörös Grand Slam-tornagyőztes amerikai teniszező 6:2, 6:1-re elintézte orosz riválisát, s ezzel zsinórban a nyolcadik döntőjén maradt veretlen. Serena most először nyert tornát Brisbane-ben.

Sencsenben hazai győztes avattak, az első helyen kiemelt Li Na 6:3, 1:6, 7:5-re nyert a cseh Klára Zakopalová ellen. A döntőben tíz kettős hibát ütő kínai játékos hetedik WTA-tornáját nyerte meg.

Arn Gréta után Agnieszka Radwanskához került az aucklandi trófea (Fotó: MTI)

Aucklandben is az első kiemelt diadalmaskodott Agnieszka Radwanska személyében, a lengyel játékos 6:4, 6:4-re verte meg a belga Yanina Wickmayert, és már 11 WTA-torna-győzelemmel büszkélkedhet. Wickmayer kilencedik fináléjából már a hatodikat vesztette el, legutóbb, 2010-ben éppen az aucklandi versenyt nyerte meg, amelynek tavalyi döntőjében Arn Grétától kapott ki.

WTA-PREMIERTORNA, BRISBANE (1 000 000 dollár, kemény pálya)