Józsi bá figyelmébe:
Tégla Ferenc 65 évesen is versenyez
Budapest, Szegvár - A szegvári származású diszkoszvető, Tégla Ferenc (65) három olimpián indult, mindig döntőbe jutott, legjobb helyezése a 7. volt. Még ma is versenyez, edzősködik.
és
Tégla Ferenc Gábor (Szegvár, 1947. július 15. –) magyar diszkoszvető, olimpikon, edző, tűzoltó ezredes.
Három nyári olimpián is elindult. Először az 1968. évi nyári olimpiai játékokon Mexikóvárosban. 11. lett diszkoszvetésben. A következő, 1972. évi nyári olimpiai játékokon Münchenben már a 7. helyet szerezte meg. Utolsó olimpiája az 1976. évi nyári olimpiai játékok volt, amit Montréalban rendeztek meg. Itt ismét a 11. helyet szerezte meg. 7-szeres magyar bajnok. Pályafutásának legjobb dobása 67.38 méter, amit 1977-ben ért el, és ez az eredmény 1994-ig volt országos csúcs. 41 évesen vonult vissza az aktív sporttól és edző lett. Civilben tűzoltó volt és ezredes rendfokozatig jutott.
htz2017. 11. 18. 22:10
A doppingoló fiatal sportolóknak csak megmutatnám ezt a hírt.
Aztán eldöndthetik, akarják-e.
for-avar2017. 11. 18. 18:43
Naim azt csinálta amihez a testalkata a legjobban megfelelt, ahogyan a kacsa is esetlenül mozog a szárazon ő sem volt éppen szerencsés alkat az emelvényen és a tárcsák világán kívül.
Doppingolt ez szinte biztos akkoriban mindenki így tette, ki jobban ki rosszabbul. A NOB sok versenyzőjét egyfajta túlzott tisztelet miatt nem érintette. De ő azért nem csak doppingolt, hanem alapjai is sokkal esélyesebbé tette, ezért kevesebb is elég volt neki. Csak minimális dolgokat tolva is eredményesebb lehetett. És ha helyesen megtalálta valaki a kiskaput, világsztár lehetett. Az hogy neki megérte az kérdés. szegény engem még pofon se tudott volna vágni olyan rövid emberke volt.
Azt meg mindenki tegye fel hogy cserélne e így bajnokokkal. Engem becsületre neveltek sportolóként nem nyultam ilyenekhez, mivel csak másod harmadosztályú sportoló voltam, nem volt szükség doppingra. Sokan könnyűszerrel ahhoz fordulnak pedig csak kicsit több kitartás kellene. és itt nem is élsortról van szó!
nzuzza2017. 11. 18. 18:12
tomtattoo8
Florence Griffith-Joyner 38 év 9 hónaposan halt meg.
Amúgy nekem is mindig ő ugrik be ezeket a híreket hallgatva.
burrito2017. 11. 18. 17:58
Őt még én is ismertem, aki nem követi/követte a súlyemelést és még sokan így vagyunk ezzel. Épp ezért marad halhatatlan, ha nem is tetszik a doppingtémán feszengő fotelhuszároknak.
mthb2017. 11. 18. 16:21
A munka amit beleraknak emberfeletti. Legyen szó róla, Hosszúról vagy bárkiről aki ilyen teljesítményorientált sportot tol. Csak a kérdés, hogy ér e annyit az élet. Engem alapvetően nem zavar ha tolják, csak az a visszataszító amikor élből tagadják.
Józsi bá figyelmébe: Tégla Ferenc 65 évesen is versenyez Budapest, Szegvár - A szegvári származású diszkoszvető, Tégla Ferenc (65) három olimpián indult, mindig döntőbe jutott, legjobb helyezése a 7. volt. Még ma is versenyez, edzősködik. és Tégla Ferenc Gábor (Szegvár, 1947. július 15. –) magyar diszkoszvető, olimpikon, edző, tűzoltó ezredes. Három nyári olimpián is elindult. Először az 1968. évi nyári olimpiai játékokon Mexikóvárosban. 11. lett diszkoszvetésben. A következő, 1972. évi nyári olimpiai játékokon Münchenben már a 7. helyet szerezte meg. Utolsó olimpiája az 1976. évi nyári olimpiai játékok volt, amit Montréalban rendeztek meg. Itt ismét a 11. helyet szerezte meg. 7-szeres magyar bajnok. Pályafutásának legjobb dobása 67.38 méter, amit 1977-ben ért el, és ez az eredmény 1994-ig volt országos csúcs. 41 évesen vonult vissza az aktív sporttól és edző lett. Civilben tűzoltó volt és ezredes rendfokozatig jutott.
A doppingoló fiatal sportolóknak csak megmutatnám ezt a hírt. Aztán eldöndthetik, akarják-e.
Naim azt csinálta amihez a testalkata a legjobban megfelelt, ahogyan a kacsa is esetlenül mozog a szárazon ő sem volt éppen szerencsés alkat az emelvényen és a tárcsák világán kívül. Doppingolt ez szinte biztos akkoriban mindenki így tette, ki jobban ki rosszabbul. A NOB sok versenyzőjét egyfajta túlzott tisztelet miatt nem érintette. De ő azért nem csak doppingolt, hanem alapjai is sokkal esélyesebbé tette, ezért kevesebb is elég volt neki. Csak minimális dolgokat tolva is eredményesebb lehetett. És ha helyesen megtalálta valaki a kiskaput, világsztár lehetett. Az hogy neki megérte az kérdés. szegény engem még pofon se tudott volna vágni olyan rövid emberke volt. Azt meg mindenki tegye fel hogy cserélne e így bajnokokkal. Engem becsületre neveltek sportolóként nem nyultam ilyenekhez, mivel csak másod harmadosztályú sportoló voltam, nem volt szükség doppingra. Sokan könnyűszerrel ahhoz fordulnak pedig csak kicsit több kitartás kellene. és itt nem is élsortról van szó!
tomtattoo8 Florence Griffith-Joyner 38 év 9 hónaposan halt meg. Amúgy nekem is mindig ő ugrik be ezeket a híreket hallgatva.
Őt még én is ismertem, aki nem követi/követte a súlyemelést és még sokan így vagyunk ezzel. Épp ezért marad halhatatlan, ha nem is tetszik a doppingtémán feszengő fotelhuszároknak.
A munka amit beleraknak emberfeletti. Legyen szó róla, Hosszúról vagy bárkiről aki ilyen teljesítményorientált sportot tol. Csak a kérdés, hogy ér e annyit az élet. Engem alapvetően nem zavar ha tolják, csak az a visszataszító amikor élből tagadják.
Megérte a doppingot tolni? Ezt csak ő tudhatja.