Férfi kosár NB I: megszakította ötmeccses vereségszériáját a Paks

GY. F./K. B.GY. F./K. B.
2021.12.11. 19:58
Fordulatos meccsen nyert a Paks a DEAC ellen (Fotó: Tolnai Népújság/Mártonfai Dénes)
Az Atomerőmű SE a DEAC-ot (80–74), az Alba Fehérvár a Zalakerámia ZTE KK-t (103–93), az MVM-OSE Lions a Pécsi VSK-Veoliát (73–61), a Sopron KC az Egis Körmendet (85–75), míg a Szolnoki Olajbányász a Kaposvári KK-t (94–68) győzte le szombaton, a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 11. fordulójában.

Jól kezdett a DEAC a Paks vendégeként, hiszen az első negyedet 20–16-ra, míg a másodikat 18–11-re nyerte meg. Csakhogy a hazaiak a folytatásban átvették az irányítást, és ezzel együtt – a harmadik játékrészben – a vezetést is megszerezték (54–53). A záró etap elején azonban ismét a vendégekhez került az előny (54–58), ám azt ezúttal sem tudták megtartani, így a paksiak örülhettek a 80–74-es győzelemnek, amellyel megszakították az ötmeccses vereségsorozatukat.

A 11. helyen álló Alba Fehérvár az első két negyedben sokkal magabiztosabban játszott, mint a négy meccse nyeretlen Zalakerámia ZTE KK, az első felvonást 29–24-re, míg a másodikat már 29–14-re nyerte meg, így 58–38-as eredménnyel vonulhatott a félidőre. A zalaegerszegiek a harmadik játékrészben feléledtek (16–28), s nyolc pontra zárkóztak (74–66), ám az Alba nem engedte ki a kezei közül a mérkőzést, amelyen végül 103–93-as diadalt aratott.

A Szolnok rendkívül magabiztosan játszott a Kaposvárral szemben, és ennek 94–68-as győzelem lett az eredménye. A Sopron a Körmendnél (85–75), az OSE Lions pedig a Pécsi VSK-nál (73–61) bizonyult jobbnak.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I, ALAPSZAKASZ, 11. FORDULÓ
Alba Fehérvár–Zalakerámia ZTE KK 103–93
(29–24, 29–14, 16–28, 29–27)
Székesfehérvár, 1000 néző. V: Papp P., Söjtöry, Jakab.
FEHÉRVÁR: Stark 8, VOJVODA 23/12, L. Smith 7/3, LAKSA 22/12, Omenaka 2. Csere: Takács Milán, FAKUADE 13, Szabó Zs. 11/3, PONGÓ MARCELL 14/9, Lukács N. 3/3. Edző: Matthias Zollner
ZALAEGERSZEG: PARKS 33/9, Németh Á. 7/3, Polster 9/9, Barnett 12, Horti 4. Csere: HOLTON 12, Révész Á., GUYTON 12/6, Csuti, Bonifert 4. Edző: Emir Mutapcic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–12. 5. p.: 10–15. 8. p.: 22–21. 12. p.: 31–26. 15. p.: 42–32. 18. p.: 54–35. 22. p.: 63–42. 25. p.: 68–48. 28. p.: 74–59. 32. p.: 77–72. 35. p.: 91–74. 38. p.: 94–87
Matthias Zollner: – Fáradtan kezdtünk, de aztán nagyon gyorsan visszajöttünk a meccsbe, és az első félidő tizenöt percével kimondottan elégedett voltam. Térfélcsere után viszont visszaköszöntek azok a problémák, amelyek a korábbi mérkőzéseken. Az a cél, hogy negyven percig fókuszáljunk, és nem szabad elkövetni azokat a hibákat, amelyeket a korábbi hónapokban.
Emir Mutapcic: – Nagyon jól kezdtünk, de aztán lényegében már az első félidőben elveszítettük a találkozót. Arra azonban büszke vagyok, hogy valamelyest visszajöttünk, és négy-öt pontra megközelítettük ellenfelünket, ám utána olyan hibákat követtünk el, amelyeket megbosszult az Alba, és megérdemelten nyert.

Szolnoki Olajbányász–Kaposvári KK 94–68 (21–20, 22–10, 26–13, 25–25)
Szolnok, 700 néző. V: Földházi, Török R., Makrai.
SZOLNOK: SOLANO 12, PALLAI 9/3, Kovács P. 3/3, Zsíros 6/6, Cakarun 7. Csere: PONGÓ MÁTÉ 11/9, SZUBOTICS 16, Badzim 11/9, Taiwo 9, Rudner 6/6, Gilszki 4,Csornai. Edző: Gasper Potocnik
KAPOSVÁR: KRNJAJSZKI 21/6, Price 8, Plézer 9/3, Hendlein 1, MARTIN 10. Csere: X. Ford 11/3, Csorvási 8, Puska, Bogdán. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–3. 8. p.: 14–9. 14. p.: 30–26. 18. p.: 39–29. 24. p.: 51–36. 28. p.: 59–40. 34. p: 75–53. 38. p.: 85–66.
Kipontozódott: Zsíros (35. p.)
Gasper Potocnik: – Mindenki megtette a magáét a mérkőzésen, ezért elismerés jár a fiúknak. Bár a különbség nem azt mutatja, végig nagy küzdelem zajlott a pályán. Jó volt látni, hogy visszataláltunk abba a ritmusba, amelyben játszanunk kell.
Nikola Lazics: – Az első félidőben még aránylag közel voltunk a szolnoki csapathoz, ám elhibáztunk nyolc büntetőt. A folytatásban nagyon jó ritmusban játszottak a hazaiak, mi pedig nem tudtuk őket követni. Nagyon hiányzott sérült irányítónk, Nimrod Hilliard. Nekünk sajnos nincs annyi játékosunk, mint a topcsapatoknak, ami meg is látszott ezen a meccsen.

Sopron KC–Egis Körmend 85–75 (23–22, 22–13, 18–21, 22–19)
Sopron, 1500 néző. V: Kapitány, Nagy V., Minár.
SOPRON: McGILL 16/9, MYERS 19/3, Sitku, Q. Ford 15/6, MONTGOMERY 13. Csere: Diggs 13/3, Werner 3, Halász 2, Takács N., Fazekas Cs. 4. Edző: Kosztasz Flevarakisz
KÖRMEND: STOKES 25/18, WHITE 11/3, Martinez, Szavics 16/6, Gordon 8. Csere: Takács K. 4, Henry 2, Krivacsevics 1, Ferencz 8/3, Durázi. Edző: Andonisz Konsztandinidisz
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–9. 8. p.: 13–20. 12. p.: 28–22. 14. p.: 34–22. 17. p.: 41–30. 22. p.: 49–39. 25. p.: 53–43. 28. p.: 59–50. 33. p.: 63–63. 35. p.: 69–67. 38. p.: 81–72.
Kipontozódott: Gordon (40. p.)
Kosztasz Flevarakisz: – Nagyon köszönöm a szurkolóknak, hogy ilyen fantasztikus hangulatot teremtettek. Nagyon sokat segítettek nekünk az elején, és nem titok, hogy rengeteg kedves üzenetet kaptam tőlük, amikor kiderült, hogy visszatérek, még olyanoktól is, akiket nem ismerek. A mérkőzés nagy részében sokkal jobban játszottunk, mint ellenfelünk. Agresszívebbek voltunk, sokkal többet támadtuk a gyűrűt, ez azt eredményezte, hogy több büntetőt is dobhattunk. Az utolsó negyedben kicsit leálltunk, de végül sikerült nyerni. Fontos győzelem volt ez, ám még sokat kell fejlődnünk, ezért dolgozunk tovább.
Andonisz Konsztandinidisz: – Érdekes, hullámzó találkozó volt. Három percig jól ment a játék, aztán öt percig rosszul, majd megint jobban, és így tovább. Az elején, és az utolsó negyedben, amikor előnyben voltunk, nem jól sáfárkodtunk vele, ezért vesztettünk. A második negyedünk volt a legrosszabb, azon kívül végig szoros mérkőzésvolt. A Sopron harmincöt büntetőt dobhatott, szerintem ez túl sok, hiszen mi csak tizennyolchoz jutottunk. A Sopron tizenhét faultjával szemben mi huszonkilencet kaptunk, az ilyen szoros összecsapásokon ez sokat számít.

Atomerőmű SE–DEAC-Tungsram 80–74 (16–20, 11–18, 27–15, 26–21)
Szekszárd, 600 néző. V: Benczur, Farkas G., Nyilas.
ATOMERŐMŰ: Brown 10/6, Frank 2, Brzoja 10/3, Goins 6/6, EILINGSFELD 12. Csere: Buljevic 6, D. TAYLOR 13/6, KOVÁCS ÁKOS 21/9. Edző: Petar Mijovics
DEAC: Thames 7/3, Kerpel-Fronius G. 5/3, Balázsi, DRENOVAC 27/9, ASKA 19. Csere: Hagins 10/6, Kovács Ákos, Polyák 6/6, Gáspár M. Edző: Jorgosz Vovorasz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 7. p.: 11–12. 12. p.: 20–20. 14. p.: 20–27. 19. p.: 27–35. 21. p.: 33–38. 25. p.: 42–42. 28. p.: 46–51. 30. p.: 54–53. 33. p.: 57–63. 36. p.: 67–66. 38. p.: 72–73.
Kiállítva: Drenovac (40. p.)
Petar Mijovics: – Az első félidőben a DEAC diktálta az iramot, a másodikban agresszívebben játszottunk, és jobban ültek a dobásaink. A végjátékban mi voltunk a higgadtabbak, ez döntött a javunkra. Két új játékos érkezett hozzánk a szünetben, őket még nem sikerült teljesen beépíteni a csapatba, ehhez időre van szükségünk.
Jorgosz Vovorasz: – A második félidőre más mentalitásban jött ki a hazai együttes, fontos dobások estek be nála. Nehezítették helyzetünket a sérülések és a betegségek, de a teljesítményünket illetően is van hova fejlődni. Emellett szeretném, ha a csapaton belüli összhang is javulna idővel.

MVM-OSE Lions–Pécsi VSK-Veolia73–61 (20–10, 18–17, 16–18, 19–16)
Oroszlány, 500 néző. V: Cziffra, Győrffy, Lengyel.
OROSZLÁNY: IHRING 15/3, Miliszavljevics 6/6, Tóth B. 5/3, MINCSEV 9/3, BURNS 13. Csere: Carev, Molnár M. 4, Ruják A. 3/3, Parrish 10/6, GARAMVÖLGYI 8. Edző: Sebastjan Krasovec
PVSK: Illés 7/3, Hőgye, Bryson 5, J. Gordon 8/6, BRKICS 10. Csere: HAYNES-JONES 16/6, Bíró O. 2, IVOSEV 10, Meleg, Armaghani 3. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–4. 4. p.: 10–4. 8. p.: 16–8. 13. p.: 22–18. 16. p.: 33–18. 18. p.: 33–23. 23. p.: 43–29. 27. p.: 45–41. 34. p.: 62–49. 37. p.: 67–51
Sebastjan Krasovec: – Két vereség után tudtunk ismét győzni egy kemény meccsen, amelyen a bajnoki szünetben elszenvedett sérülések miatt többen is fájdalomcsillapítóval játszottak. Minden játékosom száz százalékot nyújtott, a szívüket is kitették a pályára, amit a mindössze hatvanegy kapott pont is bizonyít.
Dragan Alekszics: – Megérdemelten nyert a szinte végig vezető Oroszlány. A védekezésünk még elfogadható volt, támadásban viszont rosszul, ritmustalanul játszottunk. Sok labdát adtunk el, gyengén dobtunk, különösen a büntetőzésünk volt kritikán aluli. Ha nyerni akarunk, a támadójátékunkon mindenképpen javítanunk kell.