Férfi kosár NB I: a Falco simán nyert Zalaegerszegen, otthon juthat döntőbe

M. B.M. B.
2023.05.06. 19:19
Perl Zoltánnal (a labdával) nem bírtak a ZTE játékosai (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A címvédő Falco 95–66-ra győzött a ZTE vendégeként, így összesítésben 2–0-ra vezet a férfi kosárlabda NB I elődöntőjében. Amennyiben a vasiak a harmadik, hazai meccsüket is behúzzák, söpréssel juthatnak be a fináléba. A másik ágon az Alba Fehérvár fölényes győzelmet aratott Körmenden. Az 5–8. helyért zajló meccseken a DEAC a Sopront, míg a Kecskemét a Szolnokot győzte le, mindkét párharc 1–1-es állásról folytatódik.

Gyakorlatilag egy pillanatig sem volt kétség afelől, hogy ki nyeri meg ezt a találkozót. A Falco a négy negyedből hármat megnyert – a harmadikat meggyőző, 20 pontos előnnyel húzta be a Konakov-csapat – így a hazaiak erősebb záró felvonása csak az eredmény kozmetikázására volt jó.

Perl Zoltán ismét a hátára vette a címvédőt, a magyar válogatott alapembere 24 pontot szórt, kiegészítve ezt hét lepattanóval és hat assziszttal. A mások oldalon Rakicsevics volt a húzóember, a szerb játékos 18–7–2-es mérleggel zárt – nem rajta múlott. Folytatás kedden Szombathelyen, ahol a sárga-feketék végleg eldönthetik a továbbjutás kérdését.

A másik ágon az Alba Fehérvár hasonló arányban (egészen pontosan 24 ponttal) győzött a tavalyi döntős Körmend otthonában, így a jelek szerint nem ismétlődik meg a tavalyi fináléban látott Vas vármegyei rangadó. Ha a címvédőnél Perl volt a húzóember, akkor a potenciális trónkövetelőnél egy másik magyar válogatott, egészen pontosan Vojvoda Dávid vállalta magára a vezér szerepét – a 32 esztendős játékos 22 pontot, két lepattanót és három asszisztot tett be a közösbe. Rajta kívül a német Philmore 19, míg a 22 éves Somogyi Ádám és az amerikai Diong egyaránt 15 pontot dobott – a körmendiek gyenge játékáról sokat elmond, hogy a hazai csapatból egy játékos sem érte el a 15 pontot, a legjobbnak az Mitchell, Adams, Omenaka trió bizonyult, fejenként 12 egységgel. A harmadik mérkőzést Székesfehérváron rendezik, így minden adott ahhoz, hogy az Alba – a Falcóhoz hasonlóan – söpréssel jusson a döntőbe.

Az ötödik helyért zajló minitorna első elődöntőjében a DEAC hazai pályán fordulatos mérkőzésen (egy tizenegy ponttal megnyert utolsó negyeddel) verte a Sopront, így visszavágott az első meccsen kapott zakóért. A hajdúságiak sikeréhez az is kellett, hogy náluk több játékos is képes volt extra teljesítményt nyújtani – Drenovac 20, Govens 19, míg Mocsán 16 pontot tett bele a közösbe –, addig soproni oldalon csak Yasiin Joseph tudott kiemelkedni a mezőnyből, a kanadai légiós 21 ponttal, valamint négy lepattanóval és nyolc assziszttal segítette csapatát. Ez a párharc tehát teljesen nyitott – folytatás Nyugat-Magyarországon.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
Zalakerámia ZTE KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 66–95 (16–24, 18–20, 12–32, 20–19)
Zalaegerszeg, 1850 néző. V: Kapitány, Tőzsér, Frányó.
ZTE: Trice 13/3, Keller, RAKICSEVICS 18/3, Csuti 7, M. SMITH 15. Csere: Ostojics 6, Polster 3/3, Zsíros, Németh Á. 2, Simó 2, Szalay. Edző: Sebastjan Krasovec
SZOMBATHELY: POT 16/6, COWELS 14/9, Kovács B. 3/3, TIBY 14/3, Keller Á. 7/3. Csere: PERL 24/6, Sövegjártó 6, Barac 3, Krivacsevics 6, Takács Zs. 2, Horváth Á., Hansen. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–6. 8. p.: 11–21. 12. p.: 20–28. 17. p.: 28–36. 22. p.: 34–50. 24. p.: 39–58. 27. p.: 42–67. 35. p.: 54–86. Kipontozódott: Kovács B. (31. p.)
Sebastjan Krasovec: – Elismerés illeti a Falcót, végig sokkal jobban játszottak, irányították a játékot. A párharc állása kettő null, remélem, a következő mérkőzésre teljes kerettel tudunk utazni, s mindent megteszünk a tisztes helytállásért.
Milos Konakov: – Megpróbáltuk javítani az előző mérkőzés hibáit. Az első szakaszban így is voltak apróbb problémáink, de a harmadik negyedben nagyszerűen játszottunk, és jelentős előnyre tettünk szert. A párharc folytatódik, kedden újabb meccs lesz, és legalább így kell koncentrálnunk. Nagyon köszönjük a szurkolóinknak a támogatást.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Falco javára

Egis Körmend–Arconic-Alba Fehérvár 66–90 (16–25, 13–22, 19–21, 18–22)
Körmend, 2000 néző. V: Földházi, Cziffra, Farkas.
KÖRMEND: MITCHELL 12/6, Takács, Edwards 10/3, Adams 12/6, Cakarun 4. Csere: Ferencz 4, OMENAKA 12, Durázi 2, Doktor 7, Kiss M. 3/3, Herczeg. Edző: Kocsis Tamás
FEHÉRVÁR: Pongó Marcell 5/3, Somogyi 15/9, DeCosey 6, Ford 5/3, PHILMORE 19/6. Csere: VOJVODA 22/9, DIONG 15, Takács Milán 3/3, Szabó Zs., Góbi, Takács Martin. Edző: Alejandro Zubillaga
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–3. 7. p.: 11–17. 13. p.: 18–29. 16. p.: 25–35. 18. p.: 29–43. 23. p.: 37–49. 27. p.: 42–61. 32. p.: 48–68. 38. p.: 62–83
Kocsis Tamás: – Sajnos nem találtuk a Fehérvár rendkívül agresszív védekezésének az ellenszerét. A következő mérkőzésig az lesz a feladatunk, hogy kitaláljunk egy olyan harcmodort, amilyen eredményes lehet. Nem adjuk fel, mindent megteszünk annak érdekében, hogy kedden győztesen hagyjuk el a pályát.
Alejandro Zubillaga: – Nagyon kemény, küzdelmes mérkőzésen sikerült legyőznünk a Körmendet az otthonában, ami bármelyik csapatnak nagy siker. Remek hangulatú találkozó volt, kiválóan védekeztünk, a döntő szituációkban jobban koncentráltunk, és a kispadunk is hosszabb volt – ennek tudható be a győzelmünk.
Az egyik fél harmadik megnyert mérkőzéséig tartó párharcának állása: 2–0 az Alba Fehérvár javára.

AZ 5–8. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS

DEAC–Sopron KC 82–75 (21–16, 19–28, 20–20, 22–11)
Debrecen, 800 néző.V:Benczur, Fodor, Sörlei.
DEAC:GOVENS19/9,MÓCSÁN16/9,DRENOVAC20,Gáspár1,Tóth Á.6.
Csere: Kovács II Á.3,Garamvölgyi8,Neuwirth5/3,Polyák4,Kenéz.
Edző:
Andjelko Mandics
SOPRON:JOSEPH21,WHITE12/6,Sitku, Barnett13/3, Molnár M.10.
Csere
: Supola11/9,Csendes6/6,Schöll2.
Edző:Bors Miklós
Az eredmény alakulása.2. perc:8–0.6. p.:14–9.10.p.21–13.12.p.:24–25.17.p.:29–39.20.p.:39–41.24.p.:5051.28.p.54–62.35.p.:66–68.39.p.:80–75
Andjelko Mandics: –
Többször is hullámvölgybe kerültünk az összecsapás során, valamint csak rövid időszakok erejéig tudtunk koncentráltan és agresszívan kosárlabdázni. Ennek ellenére mindenképpen pozitívum, hogy akárhányszor visszaesett a teljesítményünk, meg tudtunk újulni. A párharc megnyeréséhez azonban jóval koncentráltabb játékra lesz szükségünk a továbbiakban.
Bors Miklós: –Rögtön a mérkőzés elején hátrányba kerültünk, így már a mérkőzés kezdetétől hátrányból kellett játszanunk. Szerencsére az első félidő végéhez közelítve feljavultunk és át tudtuk venni a vezetést. A találkozó hajrájára azonban sajnos elfogytunk. A fiatal játékosainknak gratulálok, a szokásosnál nagyobb szerepet kaptak, de így is szépen helyt álltak A rutin hiánya viszont még látszódott a játékukon, ami persze a DEAC érdemein semmit sem csorbít.
A három győzelemig tartó párharc állása: 1–1.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Szolnoki Olajbányász 92–87 (31–17, 18–21, 24–30, 19–19)
Kecskemét, 1000 néző. V: Tóth C., Minár, Kovács N.
KECSKEMÉT: Townes 25/12, Kucsera 2, Klobucar 13/3, Dramicsanin 24/9, Kiss D. 3. Csere: Karahodzsics 18, Tóth B. 1, Wittmann 6, Fazekas M. Edző: Forray Gábor
SZOLNOK: Durham 15/9, Barnes 4, Lukács 6/3, Williamson 11, Szubotics 20/9. Csere: Pongó Máté 10/6, Gavin 9, Rudner 3/3, Sebők 2, Révész 7. Edző: Szarvas Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–8. 8. p.: 22–12. 14. p.: 36–22. 17. p.: 44–29. 24. p.: 54–50. 27. p.: 60–55. 34. p.: 79–71. 38. p.: 88–80
Forray Gábor: – Igazi kosárlabda-hangulat volt, mindkét oldalról nagy energiákat mozgósítottak a csapatok, a szurkolók is kitettek magukért. Mondhatni, egylabdás meccs volt, de úgy érzem, igazságtalan lett volna, ha nem mi nyerünk, mert végig kontrolláltuk a mérkőzést.
Szarvas Gábor: – Sokat hibáztunk védekezésben egyénileg és csapatszinten is, rengeteg pontot kaptunk a festékből. A Kecskemét kiválóan reagált az első meccsre. Nekünk ugyanezt kell tennünk, felkészülni a harmadik összecsapásra, és újra átvenni az irányítást.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1