Vb 2014: Japán nyolcat vágott, ismét betalált az Arsenal Pakja

2011.10.11. 16:55
Ázsiában a 2014-es labdarúgó-vb harmadik selejtezőkörének harmadik fordulóját rendezték. Japán megsemmisítő, 8–0-s verést mért Tádzsikisztánra hazai pályán, Alberto Zaccheroni legénysége mindkét félidőben négyszer talált a kapuba, győzelmével veretlenül vezeti csoportját.

Az A-csoportban tovább menetel Jordánia, Szingapúr legyőzésével hibátlanul áll a kvartett élén. Kína kínos vereséget szenvedett hazai pályán Iraktól.

Dél-Korea 2–1-re legyőzte a sereghajtó Egyesült Arab Emírségeket, és vezeti a B-csoportot. A mérkőzésen betalált az Arsenalt erősítő Pak Csu Jung, aki a válogatottban legutóbbi négy meccsén hétszer volt eredményes.

VB-SELEJTEZŐK, ÁZSIA, 3. KÖR
A-CSOPORT
Szingapúr–Jordánia 0–3 (Dib Szalim 11., Bani Jaszin 54., Ibrahim 63.)
Kína–Irak 0–1 (Mahmud Khalaf 45.)
Az állás: 1. Jordánia 9 pont, 2. Irak 6 pont, 3. Kína 3 pont, 4. Szingapúr 0 pont
B-CSOPORT
Dél-Korea–Egyesült Arab Emírségek 2–1 (Pak Csu Jung 50., Hamdan al-Kamali – öngól 63., ill. Matar al-Mehaini 90.)
Libanon–Kuvait később
Az állás: 1. Dél-Korea 7 pont, 2. Kuvait 4 pont, 3. Libanon 3 pont, 4. Egyesült Arab Emírségek 0 pont
C-CSOPORT
Észak-Korea–Üzbegisztán 0–1 (Gejnrih 25.)
Japán–Tádzsikisztán 8–0 (Havenaar 11., 47., Okazaki 19., 74., Komano 35., Kagawa 41., 68., K. Nakamura 56.)
Az állás: 1. Japán 7 pont, 2. Üzbegisztán 7 pont, 3. Észak-Korea 3 pont, 4. Tádzsikisztán 0 pont
D-CSOPORT
Ausztrália–Omán 3–0 (Holman 7., J. Kennedy 65., Jedinak 85.)
Thaiföld–Szaúd-Arábia 0–0
Az állás: 1. Ausztrália 9 pont, 2. Thaiföld 4 pont, 3. Szaúd-Arábia 2 pont, 4. Omán 1 pont
E-CSOPORT
Indonézia–Katar 2–3 (C. Gonzáles 26., 35., ill. al-Szulati 14., Khalfan Ibrahim 32., Mohamed Razak 59.)
Irán–Bahrein később
Az állás: 1. Katar 5 pont, 2. Irán 4 pont, 3. Bahrein 4 pont, 4. Indonézia 0 pont