WNBA: története során másodszor bajnok a Seattle Storm

2010.09.17. 09:03
Története második bajnoki címét ünnepelheti a Seattle Storm, miután a tengerentúli női profi kosárlabda-bajnokság (WNBA) döntőjének harmadik mérkőzésén 87–84-re felülmúlta az Atlanta Dreamet az egyik fél harmadik győzelméig tartó fináléjában.

A Seattle jelenlegi játékosai közül csak ketten, Sue Bird és Lauren Jackson volt a klub előző bajnokcsapatának is tagja, amely 2004-ben diadalmaskodott.

A hazaiaknál ismét a Sopron leendő légiósa, Angel McCoughtry szerezte a legtöbb pontot (csakúgy, mint a döntő első és második mérkőzésén): 35 pontot dobott, de ő sem tudta megakadályozni csapata vereségét.

WNBA, NAGYDÖNTŐ
3. MÉRKŐZÉS
Atlanta Dream–Seattle Storm 84–87 (24–28, 20–15, 16–24, 24–20)
Legjobb dobók: McCoughtry 35, Castro Marques 21, ill. Cash 18, Jackson 15, Little 15
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Seattle javára