Férfi vízi ob I: csak a 15. helyért játszhat a Vasas

MTI MTIMTI MTI
2019.05.04. 19:48
A Honvéd a Szőnyi úton győzött, s egyenlített a BVSC ellen a férfi vízilabda ob I 2018–2019-es szezonjának záró szakaszában, az 5–8. helyért zajló párharcban szombaton.

A Vasas kikapott Kaposváron, így csak a 15. helyért játszhat a helyosztók záró szakaszában. A fővárosi alakulat ellenfele a KSI lesz. A Kaposvár a 13. pozícióért a sportiskolásokon túljutó UVSE-vel csap össze.

A 9–12. helyért zajló küzdelemben a Pécs legyűrte a Tatabányát: szombati meccsükön a baranyaiak vendégként tudtak nyerni két góllal. A 9. helyért a Szentes vár a Pécsre.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, RÁJÁTSZÁS, 2. MÉRKŐZÉSEK
AZ 5–8. HELYÉRT
BVSC-ZUGLÓ-MKB-EUROLEASING–BUDAPESTI HONVÉD SE 10–12 (2–3, 2–6, 3–2, 3–1)
Budapest,
Laky uszoda, 400 néző. Vezette: Fodor R., Homonnai D.
BVSC: Szakonyi – MÉSZÁROS CS. 2, Pásztor, Török 2, KOVÁCS P. 3, Létay, Szabó Bendegúz. Csere: GYÖRKE (kapus), Czigány, Csapó M. 1, Lajkó, Várnai, Ágh, Sugár 2. Edző: Szűcs Levente
HONVÉD: Decker A. – Simon A. 1, Szivós, SIMON R. 3, SZIRÁNYI 1, MANHERCZ Á. 3, Kiss G. 1. Csere: Farkas D. (kapus), Kiss B., Kardos A. 1, SIMIZU 1, Illés S., Juhász Zs. 1, Fülöp B. Edző: Merész András
Gól – emberelőnyből: 15/5, ill. 13/3
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Ágh (23. p.), Csapó M. (25. p.), Illés S. (27. p.), Várnai (30. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Fülöp B. (7. p.), Kiss B. (9. p.), Decker A. (30. p.), Simon R. (30. p.), Török (30. p.), Kardos A. (32. p.)
Az egyik fél hetedik pontjáig tartó párharc állása: 5–5
Szűcs Levente:
– A Honvéd sokkal nagyobb tűzzel játszott, mint mi. Az elején nekünk semmi sem ment be, míg az ellenfélnek szinte minden sikerült. A Honvéd a játék minden elemében fölénk nőtt, megérdemelten nyert.
Merész András: – Örülünk, hogy visszahoztuk a sírból a pályaelőnyt, és újra játszhatunk szerdán. Úgy érzem, a BVSC elleni meccseink közül most játszottunk a legjobban, de a következő találkozón még ennél is több kell.

A 9–12. HELYÉRT
TATABÁNYAI VÍZMŰ SE–PÉCSI VSK-MECSEK FÜSZÉRT 5–7 (2–4, 0–1, 2–2, 1–0)
Tatabánya, 50
néző. Vezette: Kun Gy., Bereczki
TATABÁNYA: Barabás – Keresztúri 1, Kolozsi, Márkus 1, Katonás, Kalanovics 1, Máthé. Csere: Fazekas, KUNCZ 1, SZENTESI 1, Hoppál, Korbán. Edző: Zantleitner Tamás
PÉCS: JÓZSA – Horváth Zs., Chilkó 1, Csacsovszky A., CSACSOVSZKY E. 1, RAKONJAC 3, Csaba M. Csere: Zerinváry 1, Turnai A. 1, Gál, Krizsán, Opacak, Jakab. Edző: Lukács Gergely
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 9/2
Az egyik fél hetedik pontjáig tartó párharc végeredménye: 7–4 a Pécs javára
Zantleitner Tamás:
– Az elejétől kezdve jobb volt a Pécs, voltak jó pillanataink, de ez kevésnek bizonyult.
Lukács Gergely: – Végre megtört a jég, és idegenben is tudtunk fontos tétmérkőzést nyerni. Fegyelmezett játékkal, remek védekezéssel nagyszerű győzelmet arattunk.

A 13–16. HELYÉRT
KAPOSVÁRI VK–VASASPLAKET 8–7 (1–2, 4–1, 1–1, 2–3)
Kaposvár, 350
néző. Vezette: Csizmadia Zs., Füzesi Zs.
KAPOSVÁR: KRÉMER – Kovács O. 1, Giga 1, ifj. BERTA J. 3, Dobos D., Tóth Kristóf, Juhász-Szelei. Csere: Lukács Á., Pataki, Varga Zs., VINDISCH 3, Németh B., Németh L. Edző: Berta József
VASAS: Dévai – Miklós L. 2, Sélley-Rauscher, Hegedüs G. 1, SIMON H. 2, Takács B., Halek 1. Csere: Bencz 1, Szabó I. Bence, Hőna, Hajdu, Major M. Edző: Bóbis Máté
Gól – emberelőnyből: 13/5, ill. 12/2
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Kipontozódott: Juhász-Szelei (26. p.), Takács B. (26. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Varga Zs. (28. p.)
Az egyik fél hetedik pontjáig tartó párharc végeredménye: 7–4 a Kaposvár javára
Berta József:
– Ha így küzdöttünk volna az egész szezonban, biztos, hogy jobb helyezést érünk el. Az életünkért játszottunk, jól védekeztünk, kevés gólon tartottuk az ellenfelet, ez alapozta meg a sikerünket.
Bóbis Máté: – A harmadik negyed végén szereztük meg a negyedik gólunkat, ez igen kevés egy ilyen mérkőzésen. Küzdöttünk, de nehéz helyzetbe kerültünk – ebből kell majd felállnunk.