Férfi vízi ob I: az FTC negyedjére legyőzte a Szolnokot

2018.02.22. 20:41
Nem működött a fehér sapkás szolnokiak védekezése (Fotó: Török Attila)
A Ferencváros 13–11-re győzött Szolnokon a férfi vízilabda ob I alapszakaszának zárómérkőzésén. Az eredmény ellenére a címvédő maradt az A-csoport élén, míg a Fradi a második helyen zárt.

Az FTC-nek hárommal kellett volna nyernie ahhoz, hogy a csoport élén végezzen, ennek ellenére mindkét tréner inkább felkészülési meccsként tekintett a mérkőzésre. Hozzá kell tenni, a Szolnokra az elmúlt hetek gyengébb játéka után ráfért volna egy győzelem, míg a Ferencváros ebben a szezonban a bajnokságban, a Magyar Kupában és a Ligakupában is elszenvedett egy-egy vereséget a Tisza-parti riválistól, így a visszavágás vágya fűthette.

A hazaiak hamar kétgólos előnybe kerültek, ám a fővárosiak előbb 2–2-nél, majd 3–3-nál is utolérték ellenfelüket – az első negyed gólgazdag 5–3-mal végződött. A második játékrészben elképesztően összeállt a vendégek védekezése, miközben a támadásból sem vettek vissza, 4–0-ra megnyerték a negyedet.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: már 10–7-re is vezetett az FTC. A záró nyolc percre 9–11-es állással fordultak a felek, a címvédő pedig csak egy gólra tudta megközelíteni a Ferencvárost: egy perccel a vége előtt 10–11-nél labdája volt az egyenlítéshez, de lövésig sem jutott, míg az ellentámadásból újabb gólt szerzett a Fradi, eldöntve ezzel a mérkőzést. 11–13

Az alapszakaszt követően a két csoport 1–4. helyezettjei a középszakasz felső-, az 5–8. helyezettjei pedig az alsóházában folytatják. Az együttesek az alapszakasz mérkőzésein szerzett összes pontjukat magukkal viszik, a lőtt és kapott gólokat viszont törlik.

A középszakaszban nyolc fordulót rendeznek, s a végeredmény alapján következhet majd a bajnoki rájátszás, amelyben a legjobb négy folytatja az érmekért. A középszakasz legjobbja a negyedikkel, a második a harmadikkal játszik.

E.ON férfi vízilabda ob I
Alapszakasz, 14. (utolsó) forduló
A-csoport
SZOLNOKI DÓZSA–FTC-PQS WATERPOLO 11–13 (5–3, 0–4, 4–4, 2–2)
Szolnok, 900
néző. V: Marosvári, Németh A.
SZOLNOK: Nagy V. – Prlainovics 1, YOUNGER 4, Mezei, Jansik D., Zalánki 1, GOCICS 2. Csere: Kardos G. (kapus), Bátori, Hangay, M. Alekszics 2, Milos Csuk 1, Kis G., Fülöp B. Edző: Cseh Sándor
FTC: Vogel S. – Mitrovics 2, VARGA DÉNES 2, NIKICS 2, Varga Dániel 1, JAKSICS 2, Vámos. Csere: MADARAS 3, Sedlmayer, Manhercz K., Szirányi, Jansik Sz. 1, Pohl. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 12/1, ill. 11/6
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Jansik Sz. (12. p.), Jaksics, Madaras, Jansik D. (mindhárman a 32. p.)
Cseh Sándor:– Jól játszott a Ferencváros, több játékosuk játszott jobban, mint nálunk, ezáltal mindig bennük volt a gól, s a védekezésük is határozottabb volt. A meccs képe alapján a szívünknek köszönhettük, hogy végig maradt esély a döntetlenre. Rossz kikapni, de az egri Waterloo után nem várhattunk csodát, dolgozunk tovább.
Varga Zsolt:– Nem jól kezdtük a mérkőzést, az elején sokszor lefordult a Szolnok. Öt ötnél volt a fordulópont, sokáig nem esett gól, utána vettük át az irányítást, s végig tudtuk vinni az előnyt. Összességében inkább lélektanilag van előnye a sikernek, a bajnokság szempontjából talán kevesebb.