nemzetisport.hu | 2017. 07. 23.

Vizes vb: férfi pólósaink ellenfelet kaptak – vasárnapi program

Megkezdődött a vizes világbajnokság klasszikus úszóprogramja, az első számokban medencébe ugrott többek között Hosszú Katinka, Kapás Boglárka, Gyurta Dániel és Cseh László is. A férfiak vízilabdatornáján eldőlt, hogy a magyar válogatottnak Oroszországgal kell majd játszania a negyeddöntőben.

hirdetés

ÉLŐBEN A VERSENYNAPRÓL!

VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, BUDAPEST

ÚSZÁS (DUNA ARÉNA)
9.30: Előfutamok

Női 100 m pillangó Szilágyi Liliána a 10. idővel elődöntős
Férfi 400 m gyors Kalmár Ákos nem jutott be a döntőbe, a 22. helyen végzett
Női 200 m vegyes – Hosszú Katinka a legjobb, Jakabos Zsuzsanna a 11. idővel elődöntős
Férfi 50 m pillangó Cseh László a nyolcadik idővel elődöntős
Női 400 m gyors Kapás Boglárka az 5., Késely Ajna a 8. idővel döntős
Férfi 100 m mell Gyurta Dániel nem jutott tovább, a 26. helyen zárt
Női 4x100 m gyorsváltó Magyarország (Molnár Flóra, Gyurinovics Fanni, Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna) nem jutott döntőbe, a 9. helyen végzett
Férfi 4x100 m gyorsváltó – Magyarország (Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd) az 5. helyen jutott be a döntőbe

Elődöntők, döntők 
17.32: férfi 400 m gyors, döntő – 1. Szun Jang (Kína)
17.42: női 100 m pillangó, elődöntő 9. Szilágyi Liliána, nem jutott döntőbe
17.53: férfi 50 m pillangó, elődöntő – 11. Cseh László, nem jutott döntőbe
18.10: női 400 m gyors, döntő 1. Katie Ledecky (Egyesült Államok), ...5. Kapás Boglárka, 6. Késely Ajna
18.23: férfi 100 m mell, elődöntő – Adam Peaty volt a leggyorsabb
18.34: női 200 m vegyes, elődöntő 1. Hosszú Katinka; 12. Jakabos Zsuzsanna, nem jutott döntőbe
18.56: férfi 4x100 m gyorsváltó, döntő – 1. Egyesült Államok, ...3. MAGYARORSZÁG (Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd)
19.03: női 4x100 m gyorsváltó, döntő – 1. Egyesült Államok

VÍZILABDA (HAJÓS ALFRÉD NEMZETI SPORTUSZODA)
Férfiak

A 13–16. helyért
10.30:
Kanada–Franciaország 6–10
12.00:
Dél-Afrika–Egyesült Államok 4–13
A negyeddöntőbe jutásért
13.30:
Brazília–Ausztrália 3–8
15.00: Kazahsztán–Olaszország 7–12
20.30: Görögország–Japán 14–4
22.00:
Spanyolország–Oroszország 10–11

hirdetés