HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.07.31 20:40 Frissítve: 2018.08.09 22:04

ÚSZÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG 2018, GLASGOW

Augusztus 3. és 12. között Glasgow-ban rendezik meg az úszók 2018-as Európa-bajnokságát. Íme, a verseny menetrendje!

HIRDETÉS

 

 

AUGUSZTUS 3., PÉNTEK
Délelőtti program
Női 400 méter vegyes: Jakabos Zsuzsanna (4:39.26) a 4. legjobb idővel döntős
Férfi 400 m gyors: Holló Balázs (3:51.56) a 17., Cseh László (3:55.49) a 27. idővel zárt, nem jutottak döntőbe
Női 50 m gyors: nincs magyar induló
Férfi 50 m hát: Telegdy Ádám (26.16) a 36. lett, nem jutott az elődöntőbe. Bohus Richárd visszalépett
Női 100 m pillangó: Szilágyi Liliána (58.95) a 12. legjobb idővel bejutott az esti elődöntőbe. Verrasztó Evelyn (59.94) a 18. idővel első számú tartalék, Sebestyén Dalma (1:00.80) a 27. lett, nem jutott tovább
Férfi 100 m mell: Horváth Dávid (1:01.39) a 28. idővel nem jutott tovább
Női 4x100 m gyorsváltó: nincs magyar induló
Férfi 4x100 m gyorsváltó: Magyarország (Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd) 3:15.55 perces eredménnyel a 3. helyen döntős
Női 800 m gyors: Késely Ajna (8:27.96) a 2., Kapás Boglárka (8:35.35) az 5. idővel jutott a szombati döntőbe

Délutáni program
Női 400 m vegyes – DÖNTŐ:
1. Fantine Lesaffre (francia) 4:34.17, 2. Ilaria Cusinato (olasz) 4:35.05, 3. Hannah Miles (brit) 4:35.34 ...5. Jakabos Zsuzsanna 4:38.48 
Férfi 400 m gyors – DÖNTŐ: 1. Mihajlo Romancsuk (ukrán) 3:45.18, 2. Henrik Christiansen (dán) 3:47.07, 3. Henning Mühlleitner (német) 3:47.18
Női 50 m gyors – elődöntő 
Férfi 50 m hát – elődöntő 
Női 100 m pillangó – elődöntő: (Szilágyi Liliána – 58.53-as idővel a 11. lett, nem döntős)
Férfi 100 m mell – elődöntő
Női 4x100 m gyorsváltó – DÖNTŐ: 1. Franciaország 3:34.65, 2. Hollandia 3:34.77, 3. Dánia 3:37.03
Férfi 4x100 m gyorsváltó – DÖNTŐ: 1. Oroszország 3:12.23, 2. Olaszország 3:12.90, 3. Lengyelország 3:14.20, 4. Magyarország 3:14.51

AUGUSZTUS 4., SZOMBAT
Délelőtti program
Férfi 100 m gyors: Kozma Dominik 49.11-gyel összesítésben a 12. helyen jutott tovább, Németh Nándor (48.93) kilencedikként ott lesz a középdöntőben. Holoda Péter (49.96) a 33. lett,  Bohus Richárd 49.71-gyel a 24. helyen zárt, ők ezzel nem jutottak tovább.
Női 100 m mell: Sebestyén Dalma 1:10.21-gyel összesítésben a 35. lett, ami nem ért középdöntőt, Sztankovics Anna 1:08.05-gyel, 11. helyen elődöntős.
Férfi 200 m pillangó: Milák Kristóf (1:54.17-tel) az első helyen jutott be az elődöntőbe, Kenderesi Tamás 1:54.91-gyel a második leggyorsabb volt. Biczó Bence 1:55.86-tal összesítésben a 3. lett, Cseh László (1:55.91) pedig az 5., ám egyikük sem elődöntőzhet, egy nemzetből ugyanis csak a két leggyorsabb juthatott tovább.
Női 50 m hát: Burián Katalin 28.94-gyel a 25. lett összesítésben, ami nem volt elég az elődöntőhöz, Ilyés Laura Vanda visszalépett.
Mix 4x200 m gyorsváltó: Magyarország 7:44.46-tal, összesítésben a hetedik helyen jutott a döntőbe.
Férfi 1500 m gyors: Gyurta Gergely (15:28.70) és Lakatos Dávid (15:33.96) nem jutott be a fináléba.  

Délutáni program
Női 800 m gyors, döntő:
1. Simona Quadarella (olasz) 8:16.35, 2. KÉSELY AJNA 8:21.91, 3. Anna Jegorova (orosz) 8:24.61, ...5. KAPÁS BOGLÁRKA 8:26.32
Férfi 100 m mell, döntő: 1. Adam Peaty (brit) 57.00 – új világcsúcs, 2. James Wilby (brit) 58.54
3. Anton Csupkov (orosz) 58.96  
Női 100 m pillangó, döntő: 1. Sarah Sjöström (svéd) 56.13, 2. Szvetlana Csimrova (orosz) 57.30
3. Elene Di Liddo (olasz) 57.58
Férfi 100 m gyors, elődöntők (Németh Nándor 3. – döntős, Kozma Dominik 13. – nem döntős)    
Női 100 m mell, elődöntők (Sztankovics Anna 15. – nem jutott a döntőbe)
Férfi 200 m pillangó, elődöntők (Kenderesi Tamás 1., Milák Kristóf 2. – döntőbe jutottak)    
Női 50 m hát, elődöntők    
Férfi 50 m hát, döntő:
1. Kliment Kolesznyikov 24.00 – új világcsúcs, 2. Robert-Andrei Glinta (román) 24.55, 3. Shane Ryan (ír) 24.64    
Női 50 m gyors, döntő: 1. Sarah Sjöström (svéd) 23.74 – új Eb-csúcs, 2. Pernille Blume (dán) 23.75
3. Ranomi Kromowidjodjo (holland) 24.21     
Mix 4x200 m gyorsváltó, döntő: 1. Németország 7:28.43 – Európa-bajnoki csúcs, 2. Oroszország 7:29.37, 3. Nagy-Britannia 7:29.72, 4. MAGYARORSZÁG (Milák Kristóf, Németh Nándor, Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna) 7:31.19

AUGUSZTUS 5., VASÁRNAP
Délelőtti program
Férfi 200 m vegyes: Verrasztó Dávid (2:00.94) a 13. helyen jutott tovább az elődöntőbe.
Női 200 m pillangó: Szilágyi Liliána (2:09.02) a 3., Kapás Boglárka (2:09.29) a 4. helyen jutott be az elődöntőbe. Jakabos Zsuzsanna (2:09.46) hiába lett összesítésben 5., nem folytathatja, egy nemzetből ugyanis csak a két leggyorsabb juthat tovább.
Férfi 100 m hát: Bohus Richárd (54.85) a 14. helyen jutott tovább.
Férfi 200 m mell: Horváth Dávid (2:11.85) a 12. helyen jutott tovább.
Férfi 4x200 m gyorsváltó: Magyarország (7:18.19) nem jutott be a döntőbe, összesítésben a 9. lett.
Délutáni program
Férfi 1500 m gyors, döntő:
1. Florian Wellbrock (német) 14:36.15, 2. Mihajlo Romancsuk (ukrán) 14:36.88, 3. Gregorio Paltrinieri (olasz) 14.42.85
Férfi 100 m gyors, döntő: 1. Alessandro Miressi (olasz) 48.01, 2. Duncan Scott (brit) 48.23, 3. Mehdy Metella (francia), 48.24 …6. Németh Nándor 48.55.
Női 100 m mell, döntő:
1. Julija Jefimova (orosz) 1:05.53, 2. Ruta Meilutyte (litván) 1:06.26, 3. Arianna Castiglioni (olasz) 1:06.54
Férfi 100 m hát, elődöntők: Bohus Richárd (54.58) nem jutott döntőbe, a 10. helyen végzett
Női 200 m pillangó, elődöntők: Kapás Boglárka (2:07.75) a 3., Szilágyi Liliána (2:08.70) az 5. legjobb idővel döntős
Férfi 200 m mell, elődöntők: Horváth Dávid (2:10.70) nem jutott döntőbe, a 11. helyen végzett
Női 50 m hát, döntő: 1. Georgia Davies (brit), 27.23, 2. Anasztaszija Feszikova (orosz) 27.31, Mimosa Jallow (finn) 27.70    
Férfi 200 m vegyes, elődöntők: Verrasztó Dávid (2:00.90) nem jutott a döntőbe, a 12. helyen végzett
Női 200 m gyors, elődöntők
Férfi 200 m pillangó, döntő: 1. Milák Kristóf 1:52.79, 2. Kenderesi Tamás 1:54.36, 3. Federico Burdisso (olasz) 1:55.97
Férfi 4x200 m gyorsváltó, döntő: 1. Nagy-Britannia 7:05.32 2. Oroszország 7:06.66, 3. Olaszország 7:07.58

AUGUSZTUS 6., HÉTFŐ
Délelőtti program
Férfi 200 m gyors, előfutamok:
Kozma Dominik visszalépett, Németh Nándor (1:49.41) a 19. – szétúszás után tartalékként rangsorolták –,  Biczó Bence (1:51.12) a 48. helyen végzett.
Női 200 m mell, előfutamok     
Férfi 50 m pillangó, előfutamok: Cseh László (23.53) a 7. helyen jutott tovább, Milák Kristóf (24.29) a 37. helyen végzett.    
Női 100 m hát, előfutamok: Hosszú Katinka (1:00.15) a 7. helyen, Burián Katalin (1:00.28) a 8. helyen jutott tovább.
Mix 4x100 m vegyesváltó, előfutamok: Magyarországot kizárták.
Női 1500 m gyors, előfutamok: Késely Ajna (16:19.14) a 3. helyen jutott a döntőbe.
Délutáni program
Női 200 m pillangó, döntő: 1. Kapás Boglárka 2:07.13,
2. Szvetlana Csimrova (Oroszország) 2:07.33, 3. Alys Thomas (Nagy-Britannia) 2:07.42, …6. Szilágyi Liliána 2:08.69
Férfi 100 m hát, döntő: 1. Kliment Kolesznyikov (Oroszország) 52.53, 2. Jevgenyij Rilov (Oroszország) 52.74, 3. Aposztolosz Hrisztu (Görögország) 53.72
Női 100 m hát, elődöntők: Hosszú Katinka (59.67) a 2., Burián Katalin (1:00.01) a 7. legjobb idővel bejutott a döntőbe  
Férfi 200 m gyors, elődöntők: Németh Nándor első számú tartalék volt, de senki sem lépett vissza, így nem úszhatott   
Női 200 m mell, elődöntők     
Férfi 50 m pillangó, elődöntők: Cseh László (23.48) a 9. helyen végzett, így nem jutott be a döntőbe
Női 200 m gyors, döntő: 1. Charlotte Bonnet (Franciaország) 1:54.95, 2. Femke Heemskerk (Hollandia) 1:56.72, 3. Anasztaszija Guzsenkova (Oroszország) 1:56.77    
Férfi 200 m mell, döntő: 1. Anton Csupkov (Oroszország) 2:06.80, 2. James Wilby (Nagy-Britannia) 2:08.39, 3. Luca Pizzini (Olaszország) 2:08.54    
Férfi 200 m vegyes, döntő: 1. Jérémy Desplanches (Svájc) 1:57.04, 2. Philip Heintz (Németország) 1:57.83, 3. Max Litchfield (Nagy-Britannia) 1:57.96     
Mix 4x100 m vegyesváltó, döntő:
1. Nagy-Britannia 3:40.18, 2. Oroszország 3:42.71, 3. Olaszország 3:44.85

AUGUSZTUS 7., KEDD
Délelőtti program

Férfi 50 m mell, előfutamok:
Horváth Dávid 29.03-cel a 46. helyen zárt.   
Női 200 m vegyes, előfutamok:
Hosszú Katinka 2:11.09-cel első helyen végzett, Jakabos Zsuzsanna (2:13.37) hatodikként jutott tovább. Sebestyén Dalma (2:15.53) és Verrasztó Evelyn (2:15.04) nem jutott tovább. Előbbi 17. helyen végzett, utóbbi 12. lett.
Férfi 200 m hát, előfutamok:
Telegdy Ádám (1:58.96) 6. helyen középdöntőzhet, Verrasztó Dávid visszalépett.    
Női 4x200 m gyorsváltó, előfutamok:
Magyarország visszalépett   
Férfi 800 m gyors, előfutamok:
Gyurta Gergely visszalépett, Lakatos Dávid (8:07.51) 14. lett.   

Délutáni program
Női 1500 m gyors, döntő: 1. Simona Quadarella (Olaszország) 15:51.61, 2. Sarah Köhler (Németország) 15:57.85, 3. Késely Ajna 16:03.22
Férfi 50 m pillangó, döntő: 1. Andrij Govorov (Ukrajna) 22.48, 2. Benjamin Proud (Nagy-Britannia) 22.78, 3. Oleg Kosztyin (Oroszország) 22.97    
Női 100 m hát, döntő
: 1. Anasztaszija Feszikova (Oroszország) 59.19, 2. Georgia Davies (Nagy-Britannia) 59.36, 3. Carlotta Zofkova (Olaszország) 59.61, 4. Hosszú Katinka 59.64, …7. Burián Katalin 1:00.05   
Férfi 200 m hát, elődöntők: Telegdy Ádám (1:59.05) a 12. helyen végzett, nem jutott be a döntőbe
Női 100 m gyors, elődöntők    
Férfi 50 m mell, elődöntők    
Női 200 m mell, döntő:
1. Julija Jefimova (Oroszország) 2:21.31, 2. Jessica Vall (Spanyolország) 2:23.02, 3. Molly Renshaw (Nagy-Britannia) 2:23.43    
Férfi 200 m gyors, döntő:
1. Duncan Scott (Nagy-Britannia) 1:45.34, 2. Danas Rapsys (Litvánia) 1:46.07, 3. Mihail Dovgaljuk (Oroszország) 1:46.15    
Női 200 m vegyes, elődöntők: Hosszú Katinka (2:10.49) a 2., Jakabos Zsuzsanna (2:12.96) a 6. legjobb idővel bejutott a döntőbe
Női 4x200 m gyorsváltó, döntő:
1. Nagy-Britannia 7:51.65, 2. Oroszország 7:52.87, 3. Németország 7:53.76

AUGUSZTUS 8., SZERDA
Délelőtti program

Női 200 m hát, előfutamok (Burián Katalin 2:10.22-cel a második legjobb idővel jutott tovább)
Férfi 50 m gyors, előfutamok (Németh Nándor 22.77-tel a 26., Holoda Péter 22.78-cal a 27. lett)
Női 50 m pillangó, előfutamok (Szilágyi Liliána 27.09-cel a 21. lett)
Női 5 km-es hosszútávúszás, döntő: 1. Sharon van Rouwendaal (holland) 56:01.0, 2. Leonie Antonia Beck (német) 56:17.8, 3. Rachele Bruni (olasz) 56:49.7
Férfi 100 m pillangó, előfutamok (Cseh László 51.92-vel a 4., Milák Kristóf 52.04-gyel az 5. helyen jutott tovább.  Biczó Bence 54.53-mal a 45. lett)
Női 50 m mell, előfutamok (Sztankovics Anna 31.15-tel a 12. helyen jutott tovább)
Mix 4x100 m gyorsváltó, előfutamok (Magyarország 3:30.80 perccel a 7. idővel döntős)
Férfi 5 km-es hosszútávúszás, döntő: 1. Rasovszky Kristóf 52:38.9, 2.  Axel Reymond (francia) 52:41.7, 3. Logan Fontaine (francia) 52:44.4… 10. Székelyi Dániel 53:12.5
Délutáni program 

Férfi 800 m gyors, döntő: 1. Mihajlo Romancsuk (ukrán) 7:42.96, 2. Gregorio Paltrinieri (olasz) 7:45.12, 3. Florian Wellbrock (német) 7:45.60   
Női 100 m gyors, döntő: 1. Sarah Sjöström (svéd) 52.93, 2. Femke Heemskerk (holland) 53.23, 3. Charlotte Bonnet (francia) 53.35
Férfi 50 m mell, döntő: 1. Adam Peaty (brit) 26.09, 2. Fabio Scozzoli (olasz) 26.79, Peter Stevens (szlovén) 27.06
Női 200 m hát, elődöntők – Burián Katalin (2:07.65) a 2. legjobb idővel döntős
Férfi 50 m gyors, elődöntők     
Női 50 m pillangó, elődöntők     
Férfi 100 m pillangó, elődöntők – Cseh László (51.65) a legjobb idővel, Milák Kristóf (51.76) a 4. helyen döntős.
Női 50 m mell, elődöntők – Sztankovics Anna (31.34) nem jutott döntőbe, a 11. lett
Férfi 200 m hát, döntő: 1. Jevgenyij Rilov (orosz) 1:53.36, 2. Radoslaw Kawecki (lengyel) 1:56.07, 3. Matteo Restivo (olasz) 1:56.29
Női 200 m vegyes, döntő: 1. Hosszú Katinka 2:10.17, 2. Ilaria Cusinato (olasz) 2:10.25, 3. Maria Ugolkova (svájci) 2:10.83, …8. Jakabos Zsuzsanna 2:13.37
Mix 4x100 m gyorsváltó, döntő:
1. Franciaország 3:22.07, 2. Hollandia 3:23.97, 3. Oroszország 3:24.50 …6. Magyarország 3:29.30

AUGUSZTUS 9., CSÜTÖRTÖK

Délelőtti program
Férfi 400 m vegyes, előfutamok: Verrasztó Dávid (4:14.18) a legjobb idővel döntős, Gyurta Gergely (4:18.64) nem jutott tovább, a 10. helyen zárt
Női 400 m gyors, előfutamok: Késely Ajna (4:08.77) a legjobb idővel döntős, Kapás Boglárka (4:14.23) nem jutott tovább, a 10. helyen zárt
női 10 km-es hosszútávúszás, döntő: 1. Sharon van Rouwendaal (holland) 1:54:45.7 2. Giulia Gabbrielleschi (olasz) 1:54:53.7 3. Esmee Vermeulen (holland) 1:55:27.4… 11. Olasz Anna 1:57:43.8…18. Sömenek Onon Kata… 2:02:12.4... 20. Novoszáth Melinda 2:02:28.9
Férfi 4x100 m vegyesváltó, előfutamok: Magyarország (3:35.50) a 2. legjobb idővel döntős
Női 4x100 m vegyesváltó, előfutamok: Magyarország (4:03.92) a 8. legjobb idővel döntős
Délutáni program 
férfi 10 km-es hosszútávúszás, döntő: 1. Ferry Weertman (holland) 1:49:28.2, 2. Rasovszky Kristóf 1:49.28.2, 3. Rob Muffels (német) 1:49:33.7, …14. Székelyi Dániel 1:49:53.3, Huszti Dávid feladta a versenyt
női 50 m pillangó, döntő:
1. Sarah Sjöström (svéd) 25.16, 2. Emile Beckmann (dán) 25.72, 3. Kimberly Buys (belga) 25.74     
férfi 50 m gyors, döntő: 1. Benjamin Proud (brit) 21.34, 2. Kristan Golomejev (görög) 21.44, 3. Andrea Vergani (olasz) 21.68    
női 50 m mell, döntő:
1. Julija Jefimova (orosz) 29.81, 2. Imogen Clark (brit) 30.34, 3. Artianna Castiglioni (olasz) 30.41    
férfi 100 m pillangó, döntő: 1. Piero Codia (olasz), 50.64, 2. Mehdy Metella (francia) 51.24, 3. James Guy (brit) 51.42, 4. Milák Kristóf 51.51... 8. Cseh László 51.84
női 200 m hát, döntő:
1 Margherita Panziera (olasz) 2:06.18, 2. Darija Usztyinova (orosz) 2:07.12, 3. Burián Katalin 2:07.43
férfi 400 m vegyes, döntő 1. Verrasztó Dávid 4:10.65, 2. Max Litchfield (brit) 4:11.00, 3. Joan Luis Pons (spanyol) 4:14.26
női 400 m gyors, döntő:
1. Simona Quadarella (olasz) 4:03. 35, 2. Késely Ajna 4:03.57, 3. Holly Hibbott (brit) 4:05.01
férfi 4x100 m vegyesváltó, döntő: 1. Nagy Britannia 3:30.44, 2. Oroszország 3:32.03, 3. Németország 3:33:52. …5. Magyarország 3:34.24
női 4x100 m vegyesváltó, döntő:
1. Oroszország 3:54.22, 2. Dánia 3:56.69, 3. Nagy Britannia 3:56.91, …8. Magyarország 4:04.58

AUGUSZTUS 11., SZOMBAT
12.00: csapat 5 km-es hosszútávúszás, döntő    

AUGUSZTUS 12., VASÁRNAP
10.00: vegyes csapat 25 km-es hosszútávúszás, döntő

ÉREMTÁBLA A MEDENCÉS SZÁMOK UTÁN


arany ezüst bronz
1. Oroszország 10 10 6
2. Nagy-Britannia 9 7 8
3. Olaszország 6 5 11
4. Magyarország 4 3
2
5. Franciaország 4 1 2
 6. Svédország
4

 7. Ukrajna3
1

 8. Németország
2
2
4
 9. Svájc
1

1
 10. Hollandia
4
1
 11. Dánia

3
1
12. Litvánia

2
 13. Görögország
1
1
. Lengyelország

1
1
 . Spanyolország
11
 16. Norvégia

1

. Románia1
18. Belgium

1
. Finnország

1
 . Írország
1
 . Szlovénia
1

 

HIRDETÉS

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

HIRDETÉS
2018.08.16 08:37:18

Úszás KOVÁCS ERIKA

Selmeci Attila okosan, ám óvatosan terelgeti tanítványát, a sikerek sem vakítják el.

2018.08.15 11:05:49

Úszás nemzetisport.hu

„Öt napon keresztül távolították el a szervezetemből az oroszlánmedúzák mérgét.”

2018.08.13 22:51:48

Úszás CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. Ebben a csudálatos világban manapság mindenki egy 21 éves magyar srácot ünnepel.

2018.08.12 10:37:02

Úszás KOVÁCS ERIKA (Glasgow)

„Mélypontra kerültem, a kedvesem és az edzőm öntött belém lelket.” Átmeneti búcsú a gyorsúszástól.

2018.08.12 00:21:01

Úszás BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Rióban erősen szorítottam azért, hogy Hosszún kívül más magyar úszó is nyerjen aranyat. Hiába. Tokióban pedig neki szurkolok, egy újabb éremért.

HIRDETÉS
HIRDETÉS