Úszó Eb: Verrasztó Dávid és Késely Ajna is a legjobb idővel döntős

2018.08.09. 10:26
Verrasztó Dávid a legjobb idővel döntős 400 vegyesen (Fotó: Kovács Anikó)
Csütörtökön zárul a 2018-as úszó Európa-bajnokság Glasgow-ban, a délelőtti programban minden számban volt magyar érdekeltség. Férfi 400 m vegyesen Verrasztó Dávid a legjobb idővel jutott be döntőbe, Gyurta Gergely viszont lemaradt a fináléról. Késely Ajna szintén első helyen lett döntős, a férfi és a női 4x100-as vegyes váltó is éremért úszik este.

A férfi 400 m vegyes előfutamaival indult a reggel, a nevezett három magyar versenyzőből csak kettő állt rajthoz: Holló Balázs megbetegedett, és hazautazott. A harmadik előfutamban ugrott a medencébe Gyurta Gergely, aki szinte végig az ötödik helyen haladt, majd egy pozíciót javítva negyedikként (4:18.64) csapott célba. Az utolsó előfutamban Verrasztó Dávidért szoríthattunk, aki csaknem végig az élen tempózott, és nem is engedte ki az első helyet a kezei közül, magabiztosan, a legjobb idővel jutott az esti fináléba (4:14.18). Gyurta Gergely ideje a 10. legjobb volt, így ő nem lesz ott az döntőben.

Női 400 m gyorssal folytatódott a délelőtti program, a harmadik előfutamban egymás mellett úszott Késely Ajna és Kapás Boglárka. Előbbi győzelméhez kétség sem férhetett, végig az élen haladva nyerte meg a futamot 4:08.77-es idővel. A 200 m pillangón Európa-bajnok Kapás a negyedik helyen végzett (4:14.23), és nem jutott be a döntőbe, Késely Ajna Verrasztóhoz hasonlóan a legjobb idővel lett finalista.

Késely Ajna a legjobb idővel jutott döntőbe 400 gyorson (Fotó: Kovács Anikó)

„Egyenletes úszás volt, de azt érzem, kicsit elfáradtam már az Eb végére. Túl vagyok a fő számomon, amire egész évben készültem, annak az aranynak nagyon örülök, úgyhogy bármi is lesz, boldogan hagyom itt Glasgow városát!” – mondta Kapás Boglárka a 400 m gyors után.

A férfi 4x100-as vegyesváltó előfutamai közül rögtön az elsőben állt rajthoz a Balog Gábor, Horváth Dávid, Cseh László, Kozma Dominik összeállítású magyar staféta, amely Svédországot megelőzve 3:35.50-es idővel vette az első akadályt. Ami olyannyira jól sikerült, hogy a második és harmadik előfutamban csak Oroszország kvartettje úszott jobb időt, így a mieink másodikként kerültek be az esti döntőbe.

Már az is eldőlt, hogy a fináléban a magyar váltó Bohus Richárd, Horváth Dávid, Milák Kristóf, Németh Nándor összeállításban áll a rajtkőhöz.

Örülnek a lányok: döntős a 4x100-as vegyesváltó (Fotó: Kovács Anikó)

A délelőtt záró versenyszáma a női 4x100-as vegyesváltó volt, a Hosszú Katinka, Sztankovics Anna, Szilágyi Liliána, Verrasztó Evelyn összeállítású négyes harmadik helyen (4:03.92) zárt a második előfutamban, s összesítésben a nyolcadik idővel kvalifikálta magát az esti döntőbe.

„Nagyon kiúsztam magam! Délutánra jobb lesz, hiszen mindenkinek nagyon nehezen kezdődött a reggele. Nagyon vészes már ez a hetedik nap, de délutánra kőkeményen odatesszük magunkat!” – így Szilágyi Liliána a váltó döntőbe jutásáról.

A nyílt vízi úszószámokról ide kattintva olvashatnak bővebben.

ÚSZÁS
EURÓPA-BAJNOKSÁG, GLASGOW
7. VERSENYNAP
• Délelőtti program
(Tv: M4 Sport)
Férfi 400 m vegyes, előfutamok: Verrasztó Dávid (4:14.18) a legjobb idővel döntős, Gyurta Gergely (4:18.64) nem jutott tovább, a 10. helyen zárt
Női 400 m gyors, előfutamok: Késely Ajna (4:08.77) a legjobb idővel döntős, Kapás Boglárka (4:14.23) nem jutott tovább, a 10. helyen zárt
női 10 km-es hosszútávúszás, döntő: 1. Sharon van Rouwendaal (holland) 1:54:45.7 2. Giulia Gabbrielleschi (olasz) 1:54:53.7 3. Esmee Vermeulen (holland) 1:55:27.4… 11. Olasz Anna 1:57:43.8…18. Sömenek Onon Kata… 2:02:12.4... 20. Novoszáth Melinda 2:02:28.9
Férfi 4x100 m vegyesváltó, előfutamok: Magyarország (3:35.50) a 2. legjobb idővel döntős
Női 4x100 m vegyesváltó, előfutamok: Magyarország (4:03.92) a 8. legjobb idővel döntős
• Délutáni program(Tv: M4 Sport, Eurosport1 – 17.30-tól)
13.30: férfi 10 km-es hosszútávúszás, döntő (Rasovszky Kristóf, Székelyi Dániel, Huszti Dávid)
17.45: női 50 m pillangó, döntő