MTI/NSO 2019.10.13 16:24 Frissítve: 2019.10.13 16:28

Tenisz: szerencsével jutott főtáblára, megnyerte a tornát

A szerencsés vesztesként főtáblára került amerikai Cori Gauff nyerte a linzi, 250 ezer dollár összdíjazású, keménypályás női tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben változatos csata után jobbnak bizonyult a lett Jelena Ostapenkónál.

A mindössze 15 éves tengerentúli játékos – aki az idei wimbledoni Grand Slam-versenyen elért nyolcaddöntőjével robbant be a nemzetközi mezőnybe – remekül kihasználta, hogy az elbukott selejtező után mégis szerepelhetett a főtáblán. A fináléig vezető úton mindössze egy szettet vesztett, majd utolsó meccsén fordulatos küzdelemben, 1 óra 40 perc alatt verte a Roland Garros 2017-es bajnokát.

A WTA rangsorában jelenleg 110. Gauffot pályafutása első tornagyőzelme után hétfőtől már a top 100-ban – a 70. hely körül – jegyzik majd a világranglistán.

Az amerikai tinédzser 2004 óta a legfiatalabb tornagyőztes a WTA-körversenyen, Jennifer Capriati 1991-es sikere óta pedig a legfiatalabb amerikai WTA-torna-nyertes. Serena és Venus Williams sem tudott ilyen fiatalon tornagyőzelmet aratni egyesben.

WTA-TORNA, LINZ (250 000 dollár, kemény pálya)
DÖNTŐ

Gauff (amerikai)–Ostapenko (lett) 6:3, 1:6, 6:2

2019.11.17 14:48:03

Tenisz H. D.

A vb-újonc görög Federer búcsúztatása után izgalmas meccsen verte meg osztrák ellenfelét.

2019.11.10 20:42:17

Tenisz KLEIN RON

NS-VÉLEMÉNY. Az új Fed-kupa finoman szólva sem olcsó mulatság.

2019.11.03 22:07:05

NS-VÉLEMÉNY. A jövő évi olimpiát tekintve is fontos lépés.

2019.11.03 09:14:30

Tenisz HARMATH ÁKOS

A magyar éljátékos másodszor diadalmaskodott Kristina Mladenoviccsal az oldalán.

2019.10.26 07:43:06

A magyar teniszező a világbajnokságra készül, és utána sem pihen, két kisebb tornán igyekszik biztossá tenni helyét az Australian Openen.