Wimbledon: meccslabdákat hárítva jutott tovább Swiatek

K. Zs.K. Zs.
2023.07.09. 21:29
Iga Swiatek nehéz meccsen jutott tovább (Fotó: AFP)
Az első helyen kiemelt Iga Swiateknek két meccslabdát is hárítania kellett, hogy három játszmában (6:7, 7:6, 6:3) legyűrje a svájci Belinda Bencicet a wimbledoni teniszverseny női egyesének vasárnapi nyolcaddöntős mérkőzésén. Swiatek a vasárnap szintén háromszettes csatát nyerő Elina Szvitolina ellen folytatja.

Az első játszmában mindkét játékos megnyerte a saját adogatását, igaz, nem mindig könnyen: Iga Swiateknek 5:4-nél két szettlabdája volt, de Belinda Bencic hárította őket. A svájci aztán négy megnyert labdamenettel kezdte a rövidítést, és a negyedik játszmalabdáját érvényesítette.

A második játszmát Swiatek brékkel kezdte, meglépett 3:1-re, csakhogy a stabilan játszó Bencic is jó volt egy brékre, és 4:3-ra már ő vezetett, sőt 5:4-re, majd 6:5-re is. Swiatek másodszor kényszerült a versenyben maradásért adogatni, sőt két meccslabdát is hárítania kellett – megtette, ami megacélozta, és bár a rövidítés elején bizonytalankodott, 7–2-vel megmentette a szettet.

A harmadik játszma igen hosszú harmadik játékát Swiatek brékpontot hárítva nyerte meg, majd lendületből elvette Bencic adogatását – a döntő pontot ellenfele kettős hibájának köszönhette. A lengyel játékosnak innentől elég volt a saját szervagémjeit nyerni, ezt a lehetőséget nem is engedte el – bár az utolsó játékot 0:30-ról kellett visszahoznia… –, és bejutott a legjobb nyolc közé.

Swiatek következő ellenfele a szabadkártyás ukrán teniszező, Elina Szvitolina lesz, aki simán elvesztett első játszma után állt talpra Viktorija Azarenka ellen. A második szettben Szvitolina magára talált, Azarenka első adogatásai már kevésbé voltak hatékonyak. Az ukrán játékos nemcsak kiharcolta a harmadik szettet, de abban bátrabban is teniszezett – igaz, Azarenka visszakapaszkodott, kiharcolta a rövidítést, viszont 7–6-nál mindkét adogatását elveszítette, és Szvitolina élt a kiharcolt lehetőséggel, 11–9-re megnyerte a tie-breaket.

Az utójátékra rányomta bélyegét az ukrajnai háború: Szvitolina ígéretéhez híven nem fogott kezet fehérorosz riválisával, akit a közönség sem búcsúztatott túl barátságosan.

Hétfő
Dzsabur (tunéziai, 6.)–Kvitová (cseh, 9.)
Haddad Maia (brazil, 13.)–Ribakina (kazah, 3.)
Keys (amerikai, 25.)–M. Andrejeva (orosz)
Alekszandrova (orosz, 21.)–Szabalenka (fehérorosz, 2.)
3. FORDULÓ
M. Andrejeva (orosz)–Potapova (orosz, 22.) 6:2, 7:5

A 3. FORDULÓ TELJES EREDMÉNYSORA (ágrajz szerint)

2. forduló (a 16 közé jutásért)

Babos Tímea, Kirsten Flipkens (magyar, belga)–Lauren Davis, Rosalie van der Hoek (amerikai, holland) 2:6, 6:3, 2:1-nél Davis és Van der Hoek feladta
KORÁBBAN
Bondár Anna, Greet Minnen (magyar, belga)–Desirae Krawczyk, Demi Schuurs (amerikai, holland, 5.) 6:4, 4:6, 6:4