Tenisz: a világelső Swiatek 14–1-re javította idei mérlegét

2024.02.22. 18:48
Továbbra is csak egyetlen meccset vesztett idén Iga Swiatek (Fotó: Getty Images)
A világelső Iga Swiatek könnyed győzelemmel jutott be az elődöntőbe a 3.2 millió dollár összdíjazású dubai kemény pályás női tenisztornán.

A 22 éves lengyel játékos csütörtökön 6:3, 6:2-vel búcsúztatta a WTA-rangsorban hetedik Cseng Csin-vent, hatodik találkozójukon is megverve kínai riválisát.

A négyszeres Grand Slam-bajnok Swiatek elképesztő formát mutat az idén, ugyanis 15 mérkőzéséből mindössze egyet vesztett el – az Australian Open harmadik fordulójában a cseh Linda Noskovával szemben. Azt megelőzően a legutóbbi vereségét tavaly szeptember 29-én szenvedte el a tokiói negyeddöntőben, azóta mostanáig elhódította a pekingi, Cancúnban a WTA-világbajnoki és múlt héten a dohai trófeát is.