Tenisz-vb: Berdych kétszettes sikere Ferrer ellen

2013.11.06. 22:55
A Londonban zajló férfi tenisz-világbajnokság 2. fordulójában az A-csoportban az egyaránt vereséggel kezdő spanyol David Ferrer és a cseh Tomás Berdych csapott össze.

Nem mondhatjuk, hogy fordulatokban gazdag első szettet hozott a londoni ATP-vb-n Ferrer és Berdych mérkőzése. A cseh játékos az öt bréklabdájából egyet értékesített, és ezzel 6:4-re meg is nyerte a játszmát. Spanyol ellenfelének egy bréklabdája sem volt.

A második szettben is csak Berdychnek volt esélye arra, hogy elvegye ellenfele adogatását, a három bréklabdából egyet ezúttal is értékesített, így ezt a játszmát is 6:4-re nyerte az 1 óra 23 percig tartó találkozón.

BARCLAYS ATP WORLD TOUR FINALS, LONDON (6 000 000 dollár, kemény pálya)
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Berdych (cseh, 5.)– Ferrer (spanyol, 3.) 6:4, 6:4
KORÁBBAN
Nadal (spanyol, 1.)–Wawrinka (svájci 7.) 7:6, 7:6
Az állás: 1. Nadal 2/0 (4:0), 3. Berdych 1/1 (3:2), 3. Wawrinka 1/1 (2:3), 4. Ferrer 0/2 (0:4)

CSÜTÖRTÖKÖN

B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Federer (svájci, 6.)–Gasquet (francia, 8.) 15.00
Djokovics (szerb, 2.)–Del Potro (argentin, 4.) 21.00
Az állás: 1. Djokovics 1/0 (2:1, 18:13), 2. Del Potro 1/0 (2:1, 19:15), 3. Gasquet 0/1 (1:2, 15:19), 4. Federer 0/1 (1:2, 13:18)