Czink simán nyert Charlestonban King ellen, de Nadja még hátravan

2009.04.15. 21:05
Könnyed kétjátszmás győzelemmel folytatta szereplését Czink Melinda a charlestoni WTA-tenisztornán. A magyar játékos az amerikai Vania Kinget győzte le 6:4, 6:2 arányban.
Czink Melinda győzelme után Petrova ellen készülhet
Fotó: Action Images (archív)
Két szettben nyert, így a charlestoni torna harmadik körébe jutott Czink Melinda az amerikai Vania King ellen: a magyar lány 6:4, 6:2-re győzte le riválisát.

A két teniszező 2008-ban Birminghamben találkozott legutóbb, akkor Czink 6:2, 7:6-ra győzött.

Most sem vesztett játszmát a világranglistán 121. helyen álló ellenfelével szemben: az első szettben 3:3-ig fej fej mellett haladt a két teniszező (Czink egyszer bréklabdát hárított), majd a magyar versenyző elvette King adogatását a „babonás” hetedik játékban, és érvényesítette is minimális előnyét, elsősorban nagyon magabiztos szervajátékának köszönhetően.

A folytatás egyoldalú volt – szerencsére… Czink kettős brékkel percek alatt elhúzott 4:0-ra, magabiztos előnyt kovácsolva ezzel.

King megszerezte még a „becsületgémet”, de magyar ellenfele könnyedén hozta szerváját, ezzel már 5:1-re vezetett, és négy játéka volt arra, hogy megszerezze a továbbjutáshoz szükséges egyet.

Elsőre nem sikerült, másodikra igen: Czink 72 perc alatt győzött, a 3. fordulóban a világranglistán 10. helyezett, 4. kiemelt Nadja Petrova vár rá. A magyar teniszező hihetetlenül magabiztosan adogatott végig, nem csoda, hogy egyszer sem vesztette el szerváját: első adogatásaiból 77, a másodikakból 79 százalékkal nyerte a pontokat.

WTA-TORNA, FAMILY CIRCLE CUP, CHARLESTON (1 000 000 dollár, salak)