KOVÁCS ERIKA (Pjongcsang), RÁCZ PÉTER, KARÁDI ZOLTÁN (Budapest), MAROSI GERGELY (élő hírfolyam) 2018.02.20 07:13 Frissítve: 2018.02.20 16:26

A franciák megelőzték az amerikaiakat az éremtáblázaton

Kanada két aranyérmet szerzett kedden a pjongcsangi téli olimpián, ezzel megerősítette harmadik helyét az összetettben. Az élen továbbra is a norvégok állnak, de a németek beérték őket az aranyérmek számában. A franciák jó napot zárak, megelőzték az Egyesült Államokat. A magyar női váltó remek versenyzéssel a 2. helyen végzett a B-döntőben, és a 4. helyen végzett, miután az A-döntő tagjai közül Kínát és Kanadát is kizárták. A Liu fivérek továbbjutottak férfi 500 méteren, ahogy Keszler Andrea is női 1000 méteren.

XXIII. TÉLI OLIMPIAI JÁTÉKOK, PJONGCSANG

A LEGFONTOSABB HÍREK

Rövid pályás gyorskorcsolyában a magyar női váltó Jászapáti Petra, Keszler Andrea, Kónya Zsófia, Bácskai Sára Luca (tartalék: Heidum Bernadett) összeállításban a 2. helyen ért célba a B-döntőben a világcsúcsot elérő hollandok mögött, szintén a régi világcsúcsidőn belül. Mivel az A-döntőben Kínát és Kanadát is kizárták, a magyar egység a 4. helyen végzett! A számot a házigazda dél-koreaiak nyerték meg hosszas videózás után.

Swaney: Hiszek abban, hogy vannak olyanok is, akiknek példát mutattam

Női 1000 méteren Jászapáti Petra nem jutott tovább, Keszler Andrea viszont a brit Elise Christie kizárása után továbblépett futamából. Folytatás csütörtökön.

• Férfi 500 méteren Knoch Viktor elcsúszott és nem jutott tovább a 3. futamból. Liu Shaoang magabiztosan megnyerte futamát, és továbbjutott a csütörtöki negyeddöntőbe. Az utolsó, futamban rajtoló Liu Shaolin Sándor igen jó rajt után fölényes győzelmet aratott futamában, ő is csütörtökön folytatja.

• A jégtáncosok versenyét a favorit kanadai Tessa Virtue, Scott Moir duó nyerte meg.

• Még egy kanadai diadal: a női szabadstílusú sí félcső versenyszámában Cassie Sharpe diadalmaskodott.

• A szlovén férfi jégkorong-válogatott tagját, Ziga Jeglicet elbukott doppingvizsgálat miatt hazaküldték az olimpiáról. Jeglic nem jelentett be egy légzéskönnyítő gyógyszert (fenoterol), elismerte hibáját, B-próbát nem is kért.

• A sílövők vegyes váltójában a már majdnem egy perccel vezető németek befutó embere elszerencsétlenkedte a lövészetet, így Franciaország győzött Norvégia és Olaszország előtt.

• Az északiösszetett-versenyzők nagysánc Gundersen-versenyét rendezték meg kedden, amelyen hármas német siker született. A győzelmet végül Johannes Rydzek szerezte meg közülük.

• A németek hosszabbításban legyőzték a svájciakat a férfi jégkorongtornán, bejutottak a legjobb nyolc közé, ahol a svédek ellen folytatják.

ÉREMTÁBLÁZAT

Kanada megerősítette harmadik helyét, a franciák megelőzték az Egyesült Államokat