Nem erőltette meg magát a Real, de simán továbbjutott

2013.12.18. 23:20
Di María is betalált, simán nyert a Real (Fotó: Action Images-archív)
A spanyol Király-kupában folytatódtak a küzdelmek a legjobb 16 közé jutásért, a Real Madrid az idegenbeli döntetlen után odahaza könnyedén legyőzte az Olímpic de Xativát. A másik esti mérkőzésen a Sevilla odahaza két pirosat gyűjtött be, míg ellenfele, a Racing Santander két gólt lőtt, ezzel a Real Madridhoz hasonlóan továbblépett a nyolcaddöntőbe.

Alcorconazo – emlegette sokszor ezt a furcsa terminus technicust a spanyol sajtó a Real Madrid és az Olímpic de Xativa kupamérkőzése előtt, utalván a közelmúltbeli Alcorcón elleni kellemetlen Real-kudarcra. Az idegenbeli gól nélküli döntetlen ellenére sem legjobb 11-ét küldte pályára Carlo Ancelotti, ahogyan azt várhattuk, de az is igaz, hogy az Iker Casillas – Carvajal, Pepe, Nacho, Arbeloa – Illarramendi, Casemiro – Di María, Isco, Jesé – Morata kezdőt sok helyen elfogadnák nemzeti válogatottként. A 10. percig kellett várni az első hazai helyzetre, ekkor Ángel di María lőtt nem sokkal a kapu fölé, hat perc múlva pedig már vezetett is a Real: Jesé passzát Asier Illarramendi higgadtan pörgette az ötös elől a kimozduló kapus fölött a kapu közepébe. 1–0

Egyáltalán nem nevezhettük lehengerlőnek a madridiak első félidei játékát, de hamarosan megduplázták előnyüket: Texeira Vitienes könnyű síppal megítélt javukra kezezés miatt egy büntetőt, amelyet Ángel di María értékesített – nem kis szerencsével, mert a labda a kapust és a kapufát is érintette, mielőtt átcsorgott volna a gólvonalon. 2–0

Bár lelkesen harcolt, a pihenő után sem tudta különösebb erőfeszítésre kényszeríteni ellenfelét a Xativa, a fehér mezesek pedig szemmel láthatóan nem óhajtottak mindent kiadni magukból a minél fölényesebb győzelem érdekében. Ancelotti az 58. percben beküldte Illaramendi helyett Xabi Alonsót, akit nagy ovációval köszöntött a közönség, ettől és egy szép Jesé-megindulástól eltekintve egyhangúan csordogáltak a percek.

Marcelo és Karim Benzema is pályára lépett a hajrára, amelyet ennek ellenére csak az tett izgalmassá, hogy Iker Casillas kifutás közben ütközött Casemiróval, és csúnyán ráesett a jobb könyökére, de a derekát is fájlalta az eset után. Szerencsére folytatni tudta a mérkőzést a kapus.

Csak annyit adott ki magából az erősebb és esélyesebb csapat, amennyi a győzelemhez kell, mondja a közhely, és ez a mondás ezúttal is ül. A nézők viszont csalódottan hagyhatták el a Bernabéut.

KIRÁLY-KUPA
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓK

Real Madrid–Olímpic Xativa (III.) 2–0 (Illaramendi 16., Di María 28. – 11-esből)

Továbbjutott: az Almería, 3–1-es összesítéssel
Real Betis–Lleida Esportiu (III.) 2–2 (Paulao 5., Amaya 10., ill. Monforte 38., Mata 55.)
Továbbjutott: a Real Betis, 4–3-as összesítéssel
Real Sociedad–Algeciras (III.) 4–0 (Javier Ros 40., Seferovic 67., Griezmann 70., Carlos Vela 75.)
Továbbjutott: a Real Sociedad, 5–1-es összesítéssel
Atlético Madrid–Sant Andreu (III.) 2–1 (Héctor Hernández 78., Alderweireld 93., ill. Carozza 15.)
Továbbjutott: az Atlético Madrid, 6–1-es összesítéssel

KEDDEN
Elche–Villarreal 0–1 (Perbet 55.)
Továbbjutott: a Villarreal, 3–2-es összesítéssel
Getafe–Girona 4–1 (Sarabia 1., Colunga 5. – 11-esből, Lafita 34., L. López 73., ill. Jandro 59. – 11-esből)
Továbbjutott: a Getafe, 5–2-es összesítéssel
Levante–Recreativo Huelva 4–0 (Simao 3., Ruben 17., Ivanschitz 49., Camarasa 52.)
Továbbjutott: a Levante, 4–1-es összesítéssel
Osasuna–Málaga 1–1 (Welligton 1. – öngól, ill. Eliseu 62.)
Továbbjutott: az Osasuna, 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
Barcelona–Cartagena 3–0 (Pedro 31., M. Sánchez 70. – öngól, Neymar 87.)
Továbbjutott: a Barcelona, kettős győzelemmel, 7–1-es összesítéssel
Granada–Alcorcón 0–2 (Verdes 41., Nagore 81.) – 11-esekkel 4–5
Továbbjutott: az Alcorcón, 2–2-es összesítéssel, 11-esekkel