La Liga: Zidane-nal először hibázott a Real, 4 pont a hátrány

2016.01.24. 22:22
A játékvezető tévedett, amikor Karim Benzema megtaposásánál nem ítélt tizenegyest (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójában a Real Madrid idegenben 1–1-es döntetlent játszott a Real Betisszel, vagyis Zinedine Zidane irányítása alatt először nem nyert. A fővárosi együttes hátránya négy pontra nőtt a Barcelona és az Atlético Madrid mögött.

A Betis nagy elánnal kezdte a mérkőzést, hasonló taktikával lépett pályára, mint a Málaga szombaton a Barcelona ellen: amíg bírja erővel, lerohanja jóval erősebb riválisát.

A sevillai csapat több sikerrel járt, mint az andalúziai együttes, hiszen a hetedik percben megszerezte a vezetést, és ezzel véget vetett 639 perces góltalansági sorozatának – nem is akármilyen találattal. Veszélyes hazai támadás után Pepe a tizenhatoson belül röviden fejelte el a labdát, amelyet Álvaro Cejudo húsz méterről, irtózatos erővel zúdított a jobb felső sarokba (1–0).

A Real Madrid nem találta a fogást ellenfelén, nagy helyzetet sokáig nem is tudtak kialakítani Cristiano Ronaldóék, akik viszont számon kérhettek a játékvezetőn egy elmaradt tizenegyest. A 35. percben az egyik hazai védő megtaposta a tizenhatoson belül Karim Benzema bokáját, de a bíró nem látott szabálytalanságot.

A folytatásban a Real Madrid teljes mértékben átvette az irányítást, a szünet után a Betis alig-alig lépte át a térfelet. A második félidőben az első hatalmas egyenlítési lehetőséget a hét méterről lyukat rúgó James Rodríguez szalasztotta el, majd Benzema közeli lövésénél hárított bravúrral Antonio Adán.

A blancók korábbi kapusa remekül játszott, több nagy védést is bemutatott, de a 71. percben már ő sem tudott segíteni csapatán. Toni Kroos dédelgette a labdát a tizenhatos előterében, majd szenzációs ütempasszal szolgálta ki Jamest, aki önzetlenül Benzema elé tálalt, a francia pedig az üres kapura nem hibázott (1–1). Apró szépséghiba, hogy a kolumbiai támadó lesen állt a német középpályás kiugratását követően, ám a partjelző nem emelte a zászlaját.

Az egyenlítés után Benzema előtt adódott a legnagyobb lehetőség, hogy megszerezze a győztes gólt a Realnak, de közeli perdítésénél Adán belekapott a labdába. A hosszabbításban a Betis is eldönthette volna a meccset, Rubén Castro lövése azonban centikkel elkerülte a jobb felső sarkot.

A végeredmény 1–1, a Real Madrid Zinedine Zidane irányítása alatt az első idegenbeli meccsén pontot vesztett, és vendégként a legutóbbi öt meccséből csak egyet nyert meg. A királyi együttes hátránya ezzel négy pontra nőtt az egy meccsel kevesebbet játszó Barcelona és az Atlético Madrid mögött.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
21. FORDULÓ

Betis–Real Madrid 1–1 (Cejudo 7., ill. Benzema 71.)
KORÁBBAN
Athletic Bilbao–Eibar 5–2 (Aduriz 12., 52., Sabin 27., Laporte 40., M. dos Santos 80. – öngól, ill. Borja Bastón 4., 50. – a másodikat 11-esből)
Atlético Madrid–Sevilla 0–0
Deportivo La Coruna–Valencia 1–1 (Lucas Pérez 27., ill. Negredo 93.)

1. Barcelona 20 15 3 2 52–16 +36 48
2. Atlético Madrid 21 15 3 3 30–8 +22 48
3. Real Madrid 21 13 5 3 58–20 +38 44
4. Villarreal 21 12 5 4 28–18 +10 41
5. Celta Vigo 21 10 4 7 32–33 –1 34
6. Eibar 21 9 6 6 34–26 +8 33