La Liga: ki hitte volna? Immár ötödször ikszelt az újonc...

2020.10.18. 22:55
Megint egy ponttal gazdagodtak (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójában játszott ötödik alkalommal döntetlent az újonc Huesca, ezúttal a Valladolidot fogadva. A másik kora esti mérkőzésen az Elche 2–0-ra győzött az Alavés otthonában. Este aztán a Real Sociedad sima sevillai sikerével a tabella élére ugrott!

Az Elche az első fordulóban elszenvedett 3–0-s vereség óta remek teljesítményt mutat, hiszen még gólt sem kapott, s két győzelem mellett egy döntetlent játszott, így a rajtnál beragadó Alavés otthonában is esélyesnek számított. Ezt az esélyt aztán az első félidő végén Pere Milla, a második végén Tete góljával ki is használta a vendégcsapat, s 2–0-ra győzött.

A másik kora esti meccs után immár bátran ki lehet jelenteni, hogy az Huesca a 2020–2021-es idény remikirálya, hiszen a hatodik fordulóban már ötödik alkalommal játszott döntetlent. Ezúttal a Valladoliddal osztozott meg a pontokon az újonc. Az első félidőben még a vendégek szerezték meg a vezetést Bruno González góljával, sőt, a szünet után bő öt perc alatt növelte előnyét a Valladolid Waldo Rubio tizenegyesével, ám újabb öt perc elteltével már ismét döntetlent mutatott az eredményjelző: előbb Rafa Mir szépített, majd Sergio Ramírez találatával egyenlített az Huesca. A hátralévő bő fél órában már nem változott az eredmény, így ötödik alkalommal is egy pontot szerzett az újonc.

Az utolsó vasárnapi mérkőzésen a Real Sociedad könnyed, 3–0-s győzelmet aratott a Real Betis sevillai otthonában. Portu volt eredményes két perccel a szünet előtt, a második félidőben az első gólt előkészítő Mikel Oyarzabal értesített büntetőjével növelte az előnyét a San Sebastián-i gárda, a végeredményt pedig a rendes játék idő letelte előtt egy perccel Adnan Januzaj állította be. Ezzel a bajnoki tabella élére ugrott a Sociedad!

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ
Alavés–Elche 0–2
(P. Milla 39., Tete 89.)
Huesca–Valladolid 2–2 (Mir 52., S. Ramírez 56., ill. B. González 35., Rubio 51. – 11-esből)
Betis–Real Sociedad 0–3
(Portu 43., Oyarzabal 74. – 11-esből, Januzaj 89.)