La Liga: az Atlético 30 percet futballozott, majd rápihent a BL-re

2015.02.21. 21:48
Balra az Atlético góltermelő párosa: Mandzukic és Griezmann (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 24. fordulójában az Atlético Madrid Mario Mandzukic góljával és Antoine Griezmann duplájával 3–0-ra nyert az Almería ellen, így három pontra megközelítette az FC Barcelonát.

Az Atlético Madrid előtt nagy esély adódott azzal, hogy szombat kora délután a Barcelona hatalmas meglepetésre 1–0-ra kikapott a Málagától. Diego Simeone együttese pedig hamar gondoskodott arról, hogy az Almería elleni bajnokija minden legyen, csak a végső győztes kilétét illetően kérdéses ne.

A címvédő „matracosok” gyakorlatilag a harmincadik percre eldöntötték a három pont sorsát. Mario Mandzukic és Antoine Griezmann vezérletével az Atlético 3–0-s előnyre tett szert.

A 13. percben kezdődött a hazai gólgyártás: ekkor Mandzukic értékesített egy – a vendégek szerint jogtalanul megadott – tizenegyest. Érdekesség, ez volt a 67 000. gól a spanyol élvonal történetében. A Bayern Münchentől szerződtetett horvát csatár pedig idénybeli huszadik találatát jegyezte (minden sorozatot figyelembe véve) – ezzel csatlakozott a Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Neymar trióhoz. ők négyen szereztek legalább húsz gólt a mostani idényben a spanyol élvonalbeli klubok játékosai közül. 1–0

A 20. és a 29. percben pedig ismét zörrent a vendégháló. Mindkét esetben a francia Griezmann volt eredményes, s mindkétszer Mandzukic készítette elő a gólt. 3–0

A két játékos összesen huszonöt gólnál jár a ligában. Az előző szezonban 24 forduló után Diego Costa, az Atlético korábbi kiválósága 21-nél tartott a bajnokság ezen szakaszában.

Simeone a második félidőben Mandzukicot és Griezmannt is hamar lekapta – gyaníthatóan észben tartva a szerdán esedékes Bayer Leverkusen elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőt.

Az Atlético kényelmesebb fokozatra kapcsolt a hajrára, s könnyedén, 3–0-ra győzött – ezzel három pontra megközelítve a tabellán második helyen álló Barcát. A találkozó krónikájához tartozik, hogy a 91. percben a hazaiaktól kiállították Siqueirát második sárga lapja miatt.

A kiesés elől menekülő Almería két győzelem és egy döntetlen után szenvedett vereséget.