La Liga: nem várt fordulat - a Barca kikapott otthon

2015.02.21. 17:52
A Málaga megérdemelten nyert a Camp Nouban (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 24. fordulójában az FC Barcelona hazai pályán 1–0-s vereséget szenvedett a Málagától.

Visszanyerte régi formáját a Barcelona, s január óta sorozatban tizenegy tétmeccset nyert meg. A szezon elején ötmeccses győzelmi szériában volt a katalán gárda, amikor a bajnokságban a Málagával találkozott, s idegenben gól nélküli döntetlent ért el. Az andalúziai együttessel pedig most is meggyűlt a baja Luis Enriquééknek.

Hideg zuhanyként érte a Camp Nou közönségét, hogy a hetedik percben Daniel Alves nagyon rosszul emelte hátra a labdát Caros Kameni kirúgását követően. A rövid hazaadásra Juanmi lecsapott, elvitte a labdát a kiérkező Claudio Bravo mellett, s vezetéshez juttatta övéit. 0–1

Érdekesség, hogy ez volt a Málaga leggyorsabb, Barcelona ellen szerzett gólja a spanyol élvonalban.

Javi Gracia, a vendégek trénere alaposan felkészítette játékosait. Szokás mondani, hogy a Barca ellen a szerényebb képességű gárdáknak csak fegyelmezett védekezéssel lehet keresnivalójuk. A Málaga megmutatta, hogyan is kell ezt csinálni, s emellett még kontrákra is maradt ereje.

A katalánok előtt az első játékrészben csak rögzített szituációkból adódott lehetőség, s Bravo bravúrjának köszönhetően maradt az egygólos különbség a szünetben.

A félidei állás és a múlt sem Lionel Messiéknek kedvezett. A Barca legutóbbi 18 Camp Nou-beli meccséből csak kettőt nyert meg, amikor a szünetben 1–0-s hátrányban volt. A Málaga pedig ezelőtt egyetlen alkalommal várhatta előnyről a második játékrészt a Camp Nouban: 1999-ben 2–1-re vezetett negyvenöt percnyi játék után, s végül ez maradt a végeredmény.

A második felvonásban nem változott semmi: a Barca támadott, de nem tudott nagy ziccert kialakítani, a csereként beálló Pedróé volt a legígéretesebb lehetőség a 85. percben.

A Barcelona pont nélkül maradt a Camp Nouban, sőt gólt sem szerzett. A Málaga előtt legutóbb a Getafe volt képes arra a bravúrra, hogy két bajnokit kapott gól nélkül játszott le a Barca ellen – még a 2007–2008-as szezonban. Luis Enrique irányításával másodszor kapott ki otthon a gránátvörös-kék alakulat a mostani bajnokságban.

Barcelona 0 - 1 Malaga - Primera Division... by Football--Live