La Liga: az utolsó percekben mentett pontot a ligatutolsó a Sevilla ellen

Sári RolandSári Roland
2024.03.11. 22:59
A hosszabbításban szerzett fontos találatot a sereghajtó (Fotó: Getty Images)
A ligautolsó Almería a hosszabbítás végén mentette 2–2-re a Sevilla elleni találkozót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójának hétfői játéknapján.

A mérkőzés nagyon hamar beindult, mindkét gárdának sikerült több, értékes helyzetet is kialakítania, így csak idő kérdése volt, mikor születik meg az első találat. A jég végül a 38. percben tört meg, amikor a hazaiak középpályása, Jonathan Viera gyönyörűen juttatta át a labdát a védőkön, ezzel helyzetbe hozta Adri Embarbát, aki a kapu előtt már nem hibázott.

A gól azonban meglepő módon lelassította a mérkőzést. A felek már sokkal visszafogottabban kezdeményeztek támadásokat és azt a kevés kiharcolt lehetőséget is rendre elszalasztották. A 81. percben viszont szinte a semmiből a vendégek egyenlítettek egy, az elsőhöz nagyon hasonló találattal. Ezúttal a pontos passzért Isaac Romero volt felelős, és Dodi Lukebakio volt a befejező ember.

A hajrában ugyan Sergio Ramosék feltüzelték magukat és hamar sikerült is megfordítaniuk a meccset. A 86. percben ugyanis Lucas Ocampos csapott le szépen egy labdára, amit a kapuba juttatott.

Azonban a szép hajrá ellenére sem jött össze a sevillai győzelem, hiszen a 95. percben Marko Milovanovics be tudta venni a vendégek kapuját, így csodával határos módon pontot mentett együttesének.

SPANYOL LA LIGA
28. FORDULÓ
Almería–Sevilla 2–2 (Adri Embarba 38., Milovanovics 90+5., ill. Lukebakio 81., Ocampos 86.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Real Madrid–Celta Vigo 4–0 (Vinícius Júnior 21., Guaita 79. – öngól, Carlos Domínguez 88. – öngól, Güler 90+4.)
Las Palmas–Athletic Bilbao 0–2 (Gorka Guruzeta 31., Saúl Coco 66. – öngól)
Alavés–Rayo Vallecano 1–0 (Gorosabel 44.)
Real Betis–Villarreal 2–3 (Guido Rodríguez 30., Willian José 45+3., ill. Álex Baena 40., Papasztathopulosz 48., Sörloth 67.)
Kiállítva: Chimy Ávila (70., Betis), Alberto Moreno (70., Villarreal)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Granada–Real Sociedad 2–3 (Uzuni 21. – 11-esből, 45+3., ill. Sadiq 33., Le Normand 80. André Silva 86.)
Girona–Osasuna 2–0 (Portu 13., Sávio 87.)
Valencia–Getafe 1–0 (Hugo Duro 40.)
Cádiz–Atlético Madrid 2–0 (Juanmi 24., 64.)