A Real Madrid két góllal győzött a Getafe ellen, a tabella élére ugrott

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2024.02.01. 20:55
Joselu duplája döntött (AFP)AFP
A La Liga 20. fordulójából most bepótolt mérkőzésen a Real Madrid 2–0-ra győzött a Getafe otthonában, ezzel a tabella élére állt.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ
Getafe–Real Madrid 0–2 (Joselu 14., 55.)

Korábban
Barcelona–Osasuna 1–0 (Vitor Roque 63.)
Atlético Madrid–Rayo Vallecano 2–1 (Mandava 35., Depay 90., ill. Álvaro García 42.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Szerdán az FC Barcelona, csütörtökön a Real Madrid is bepótolta a spanyol Szuperkupa miatt elmaradt mérkőzését. A katalánokhoz hasonlóan szintén tartalékosan lépett pályára a Real, amelynek szintén lett egy újabb sérültje a mérkőzésen: Antonio Rüdigert a félidőben le kellett cserélni.

Mondhatni, Joselu két gólja közben: az első félidő elején a spanyol csatár fejjel használta ki a volt Real-kapus, David Soria nagy hibáját, majd a tizenhatosról lőtt okosan a bal alsóba. 0–2

A hazaiak legnagyobb lehetősége ebben az időszakban Mason Greenwood előtt adódott, az angol légiós egy remek csel után betört az ötös jobb sarka elé, de lövése a rövid oldali kapufa tövén csattant.

Egyórányi játék után végleg eldőlhetett volna a mérkőzés, amikor Joselu nem lőtt kapura kecsegtető helyzetből, hanem önzetlenül Vinícius Júnior elé passzolt, a brazil kicselezte a kapust, majd a földön fekvő Soria felemelt kezébe lőtt…

A második félidőt végigjátszotta a Getafében a Real-nevelésű csatár, Juanmi Latasa, de nem ment neki, a szintén volt realos Borja Mayoral egy helyzetig jutott, ám a kapufára tolta a lövését Andrij Lunyin.

Elérte a célját a Real Madrid: megszerezte a három pontot, a tabella élére ugrott a hétvégi városi derbi előtt.

A Real az első 22 fordulóban 18-szor nyert, Carlo Ancelotti soha egyetlen általa vezetett csapatával nem tudta ezt elérni! A Real klubrekordja 22 forduló alatt 19 győzelem, 1961-ben Miguel Munoz, 2012-ben José Mourinho vezetésével jutottak el idáig.