Rüdiger fejese döntött, nehéz mérkőzést nyert meg a Real Madrid

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.01.03. 19:00
Vinícius Jr. (balra) 60 percet töltött a pályán, a madridiak a hajrában nyerték meg a Mallorca elleni találkozót (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójában a Real Madrid hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Mallorcát.

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ
REAL MADRID–MALLORCA 1–0 (0–0)

Madrid, Santiago Bernabéu Stadion. Vezette:Ruiz
REAL MADRID: Lunyin – Carvajal, Rüdiger, Tchouaméni, Fran García – Valverde, Modric (Ceballos, 86.), Kroos (Joselu, 67.), Bellingham – Rodrygo (L. Vázquez, 86.), Vinícius Jr. (Brahim Díaz, 60.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
MALLORCA:
Rajkovics – Maffeo, González Apud, Raillo, Nasztaszics, Van der Heyden (Lato, a szünetben) – Antonio Sánchez (A. Ndiaye, 83.), Morlanes (Mascarell, 73.), Samu Costa, Dani Rodríguez (Darder, 73.) – Larin (Prats, 73.). Vezetőedző: Javier Aguirre
Gólszerző:
Rüdiger (78.)

A listavezető Real Madrid a tabella hátsó felében tanyázó Mallorca elleni bajnoki mérkőzéssel kezdte a 2024-es évet. A két csapat legutóbbi mérkőzését – melyet majdnem egy éve rendeztek – a Mallorca nyerte meg, madridi összecsapásaik közül viszont a legutóbbi hét egyaránt hazai győzelemmel zárult.

Az első félidő legnagyobb lehetőségeire a hajráig kellett várni. A 37. percben Vinícus Jr. fűzte be védőjét, majd 22 méterről megcélozta a bal felső sarkot, de Rajkovics nagyot védett. Öt perccel később a bal oldalon vezetett támadást a Mallorca, Dani Rodríguez beadása után Antonio Sánchez fejese a lécen csattant, majd a labda a gólvonalra pattant. A félidőt mallorcai lehetőség zárta, Larin kanalazása centikkel kerülte csak el a kaput.

A második félidőt is kapufával indította a Mallorca, az 54. percben Samu Costa távoli kapáslövése nyomán csattant a labda a bal kapufán. A 69. percben a hazaiak is lécet találtak, Rodrygo lövése után nagy bravúrral védett Rajkovics, majd a kipattanóra érkező Brahim Díaz a bal kapufát találta telibe. A 78. percben azonban már sem Rajkovics, sem a kapufa nem tudta megakadályozni a hazaiakat a gólszerzést. Modric balról beívelt szögletéből Rüdiger visszafelé mozogva fejelte meg a labdát, amely a bal felső sarokban kötött ki. A hajrában még több veszélyes támadást is vezettek a vendégek, akik azonban a kapuba nem tudtak betalálni, így sorozatban nyolcadik madridi szereplésükön maradtak pont nélkül. 1–0

19. FORDULÓ
Granada–Cádiz 2–0(Uzuni 22., Zaragoza 70.)
Kiállítva:Sobrino(Cádiz, 54.)
Celta Vigo–Real Betis 2–1 (Aspas 16. – 11-esből, Swedberg 90+6., ill. Ruibal 6.)

Real Madrid–Mallorca 1–0 (Rüdiger 78.)
Girona–Atlético Madrid 4–3
(Valery Fernández 2., Sávio 26., Blind 39., Iván Martín 90+1., ill. Morata 14., 44., 54.)

CSÜTÖRTÖKÖN JÁTSSZÁK
17.00:Osasuna–Almería (Tv:Spíler2)
19.15:Sevilla–Athletic Bilbao (Tv:Spíler2)
21.30:Las Palmas–Barcelona (Tv:Spíler2)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Getafe–Rayo Vallecano 0–2(Camello 45+1., 47.)
Kiállítva:Latasa(40., Getafe),Greenwood(50., Getafe),Damián Suárez(70., Getafe – a kispadról)
Real Sociedad–Alavés 1–1(Zubimendi 90+6., ill. Rioja 76. – 11-esből)
Kiállítva:Remiro(36., Sociedad)
Valencia–Villarreal 3–1(Jaremcsuk 4., Pepelu 27., 57. – mindkettőt 11-esből, ill. Gerard Moreno 73.)

20. Almeria 18 5 13 19–42 –23 5

90+3. perc: Vége! Nehéz mérkőzést nyert meg a Real Madrid a Mallorca ellen. Köszönjük a figyelmüket!

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Darder szöglete után Nasztaszics tisztán fejelhetett, de nem találta el a kaput a szerb védő.

86. perc: Kettőt cseréltek a hazaiak, Modric helyére Ceballos, Rodrygo helyére Vázquez állt be.

85. perc: Modric passza után Bellingham 20 méterről lőtte a kapu fölé a labdát.

83. perc: Cseréltek a vendégek, Ndiaye érkezett Sánchez helyére.

78. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Modric bal oldali szöglete után Rüdiger visszafelé mozogva, 8 méterről fejelt a bal felső sarokba. 1–0!

73. perc: Hármat cserélt a Mallorca, Rodríguezhelyére Darder, Larin helyére Prats, Morlanes helyére Mascarell állt be.

70. perc: Maffeo kapott sárga lapot.

69. perc: KAPUFA!! Rodrygo lövése után Rajkovics védett hatalmasat, majd Brahim Díaz érkezett az üresen maradt hosszú sarokhoz, de fejese a bal kapufán csattant.

67. perc: Ismét cseréltek a hazaiak, Joselu érkezett Kroos helyére.

61. perc: Nasztaszics ütötte meg Brahim Díazt, sárga lap.

60. perc: Cseréltek a hazaiak, Brahim Díaz érkezett Vinícius Jr. helyére.

54. perc: KAPUFA! Sánchezt rúgták fel a 16-os előterében, de a labda továbbcsorgott Samu Costa irányába, aki 24 méterről a bal kapufát találta el kapáslövésével.

53. perc: Kroos végzett el szabadrúgást 20 méterről, a labda a bal felső sarok fölé szállt.

A szünetben cseréltek a vendégek, a sárga lapos Van der Heyden helyére Lato állt be.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

45+3. perc: Vége az első félidőnek!

45+2. perc: Lunyin kapott sárga lapot reklamálásért.

45+2. perc: Egy beívelés után Samu Costa nem hagyta labdához jutni Lunyint, majd Larin lövése szállt a bal kapufa mellé.

45. perc: Két perc hosszabbítás következik.

Nem volt bent!

42. perc: KAPUFA! Még az is lehet, hogy bent volt a labda! Dani Rodrígueztologatott a 16-os sarkánál, majd a hosszú sarok irányába ívelt, Sánchez túlugrotta Fran Garcíát, de fejese a felső lécen csattant, majd onnan a gólvonalra pattant lea labda.

37. perc: Vinícius fűzte be Samu Costát, majd 22 méterről a bal felső sarkot vette célba a brazil, de Rajkovics a levegőben úszva nagyot védett.

35. perc: Rodrygo kapott sárga lapot reklamálásért.

30. perc: Samu Costa hibája után Rodrygo passzolt Viníciushoz, de a brazil nem tudta tisztára játszani magát, így lövése a kapu mellé gurult.

23. perc: Egy eladott labdára Dani Rodríguez csapott le, ő kiugratta Sánchezt, aki éles szögből lőtt, de Lunyin védeni tudott.

20. perc: Bellingham küzdött meg a labdáért, majd Modric passzolt remekül Viníciushoz, a brazil 10 méteres, éles szögből leadott lövése Rajkovics lábáról pattant a kapu mellé.

13. perc: Modric a jobb szélről ívelte a kapu elé a labdát, a berobbanó Bellingham fejesét Rajkovics könnyedén hárította.

4. perc: Dani Rodríguez maradt üresen a 16-oson belül, de centerezése borzalmas volt Larin irányába, Tchouaméni könnyedén tisztázott.

A belga védő eddig a szezonban mindössze 3 bajnoki- és 1 kupamérkőzésen kapott lehetőséget.

1. perc: Van der Heyden rögtön be is sárgult, a belga Carvajalt könyökölte le.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Mallorca indította útjára a labdát.

A hazaiaknál sérülés miatt hiányzik Alaba, Camaviga, Courtois, Mendy és Militao is, Nacho eltiltott.

A Real Madrid ukrán kapusa, Andrij Lunyin 10. alkalommal áll tétmeccsen a madridiak kapujában az idei szezonban.

A két csapat legutóbbi összecsapása 2023 februárjában a Mallorca 1–0-s győzelmével ért véget. Madridi pályaválasztás mellett legutóbbi 7 összecsapásuk hazai sikerrel zárult. A Mallorca legutóbb 2009-ben tudott pontot szerezni a fővárosban 3–1-es győzelmet aratva.

Köszöntjük Önöket! Első idei bajnokiját hazai pályán vívja a listavezető Real Madrid. A "királyi gárda" ellenfele a Mallorca lesz. Tartsanak velünk!