La Liga: emberhátrányban vívta ki a rég várt győzelmet a Getafe, naná, hogy fejjel

K. Zs.K. Zs.
2023.11.06. 23:08
A meccset eldöntő Borja Mayoral (kék mezben) a cádizi Rominigue Kouaméval csatázik (Fotó: Getty Images)
A Getafe 1–0-ra legyőzte vendégét, a Cádizt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójának hétfő késő esti mérkőzésén.

Djené szabálytalansága miatt a Getafe emberhátrányba került az első félidő hajrájában, ám így is képes volt kiharcolni a győzelmet.

A meccs egyetlen gólja a 76. percben született: Luis Milla jobb oldali szögletét követően a rövid sarokra érkező Mason Greenwood továbbcsúsztatta a labdát, és a középen üresen érkező Borja Mayoral a hálóba fejelt.

A Getafe öt egymást követő döntetlen után nyert bajnoki meccset, míg a Cádiz immár nyolc forduló óta nyeretlen.

Egy kis stat: a Getafénak ez volt a kilencedik fejes gólja ebben a bajnoki idényben – az Opta kimutatása szerint ez több, mint amennyi bármelyik más csapatnak van az öt európai topligában. A spanyol bajnokságban legutóbb a 2014–1015-ös idény elején volt olyan csapat, mindjárt kettő is, amelyiknek 12 forduló után több fejes gólja volt: az Atlético (14) és a Real (10).

(Szedlar 79.)
Villarreal–Athletic Bilbao 2–3 (Gerard Moreno 86., A. Sörloth 87., ill. Galarreta 2., Nico Williams 22., Inaki Williams 30.)

Osasuna–Girona 2–4
(Budimir 25., 55., ill. I. Martín 16., Dovbik 71., Cihankov 80., A. García 90.)
Real Betis–Mallorca 2–0 (José 7., A. Pérez)
Kiállítva: Mascarell (45., Mallorca)

Pénteken játszották

Las Palmas–Atlético Madrid 2–1 (Kirian 51., Benito 75., ill. Morata 83.)

20. Almeria 12 3 9 14–32 –18 3

A 4. fordulóból elhalasztott Atlético Madrid–Sevilla mérkőzést december 23-án játsszák le.