La Liga: továbbra is őrzi veretlenségét a Girona

2023.09.03. 18:17
Továbbra is őrzi veretlenségét a Girona (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójában a Girona 1–0-ra legyőzte a Las Palmast, míg a Mallorca gól nélküli döntetlent játszott az Athletic Bilbaóval.

Az eddig veretlen Girona a nyeretlen Las Palmast fogadta. Álex Suárez a 30. percben saját kapujába juttatta a labdát, de a játékvezető a VAR segítségével les miatt érvénytelenítette a Girona találatát. A második félidő elején Julián Araujo kezére pattant a labda, a hazaiak azonban nem kaptak tizenegyest. A Girona hőse Portu volt, aki a 88. percben közelről fejelt a Las Palmas kapujába, így a Girona továbbra is őrzi veretlenségét.

A másik vasárnap délutáni találkozót a Mallorca és az Athletic Bilbao vívta. Az alacsony színvonalú mérkőzésen összesen ötször találták el a kaput a felek. A legnagyobb lehetőség a Mallorca előtt adódott, Siebe van der Heyden fejese azonban nem ért célba, így maradt a gól nélküli döntetlen.

A kora esti Atlético Madrid–Sevilla mérkőzést a La Liga közleménye szerint a rendkívüli időjárási helyzetre való tekintettel elhalasztották. A mérkőzés új időpontját később közli a szövetség.

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

Alavés–Valencia 1–0 (Özkacar 6. – öngól)
Real Betis–Rayo Vallecano 1–0 (Willian José 53.)
Real Madrid–Getafe 2–1
(Joselu 47., Bellingham 90+5., ill. Mayoral 11.)
Real Sociedad–Granada 5–3 (Kubo 9., 44., Zubimendi 59., Barrenetxea 67. Bosch 76. – öngól, ill. Le Normand 35. – öngól, Boyé 83., Zaragoza 90+9.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Cádiz–Villarreal 3–1
(C. Ramos 18., Machís 30. – 11-esből, 50., ill. Sörloth 10.)
Kiállítva: Pedraza (Villarreal, 22.)
Almería–Celta Vigo 2–3 (Akieme 54., Arribas 68., ill. Nunez 24., Strand Larsen 33., Swedberg 87.)

1. Real Madrid 4 4 8–2 +6 12
2. Girona 4 3 1 7–2 +5 10
3. Atlético Madrid 3 2 1 10–1 +9 7
4. Barcelona 3 2 1 6–3 +3 7
5. Athletic Bilbao 4 2 1 1 6–4 +2 7
6. Cádiz 4 2 1 1 5–4 +1 7
7. Betis 4 2 1 1 5–5 0 7
8. Real Sociedad 4 1 3 7–5 +2 6